שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

הלוויות הרוגי המבצע: "גיבור של כולנו"

חמשת לוחמי צה"ל שנהרגו בסוף השבוע ברצועת עזה הובאו למנוחות. מפקדי הנופלים מסרו מהחזית: "החברים נלחמים ברצועה, בטוחים בניצחוננו"

אלפים השתתפו הערב (א') בהלוויות של לוחמי צה"ל שנהרגו בסוף השבוע במבצע צוק איתן. סמל ראשון איתן ברק, בן 20 במותו, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בעירו הרצליה. סגן-משנה בר רהב, לוחם הנדסה קרבית בן 21 במותו, מרמת ישי, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בקריית טבעון. סמל אדר ברסנו בן 20 במותו הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בנהריה. רב סרן במיל' אמוץ גרינברג, בן 45 במותו, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהוד השרון. בהמשך הערב הובא למנוחות סמל בניה נפתלי רובל, בן 20 במותו, בבית העלמין בעירו חולון.

 

עוד כתבות על "צוק איתן" :

13 לוחמי גולני נהרגו בעזה הבוקר והלילה

 

 

 

 

בניה נפתלי רובל (מימין) ובר רהב (משמאל) ()
בניה נפתלי רובל (מימין) ובר רהב (משמאל)

אמוץ גרינברג (מימין) ואדר ברסנו (משמאל) ()
אמוץ גרינברג (מימין) ואדר ברסנו (משמאל)

איתן ברק (ספיר ברונזברג, עיתון במחנה) (ספיר ברונזברג, עיתון במחנה)
איתן ברק(ספיר ברונזברג, עיתון במחנה)

מאות ליוו היום למנוחות את סגן אלוף אמוץ גרינברג, שנהרג בתקרית של חדירת מחבלים ליד קיבוץ בארי, והלווייתו התקיימה בבית העלמין בהוד השרון. כשהגיע הארון שנישא על ידי קצינים, בני משפחתו של גרינברג לא הפסיקו לבכות. כאשר בנו קרא קדיש על אביו הוא נחנק מדמעות, ורבים מהמלווים החלו לבכות. בהלוויה ספדה לו אשתו שגית ואמרה: "היית עמוד האור של חיי. תודה שלקחת אותי לפני 18 שנים, תודה שהובלת אותי למסע כזה ולגדל את שלושת ילדינו. תודה מכל הלב. אני לא אשכח אותך לעולם".

 

שר האוצר יאיר לפיד בהלווייתו של אמוץ גרינברג ז"ל      (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שר האוצר יאיר לפיד בהלווייתו של אמוץ גרינברג ז"ל (צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

בתו של גרינברג ספדה לו בבכי: "היית האבא הכי טוב בעולם, אבא עם לב של זהב. תמיד עזרת וחייכת. אני כבר מתגעגעת אליך". להלוויה הגיע שר האוצר יאיר לפיד, והוא אמר בהספדו: "אמוץ במותו ציווה לנו את החיים. הוא רצה להגן על המדינה ואנחנו נזכור אותו תמיד".

 

נפרדים מאדר: "מתפלל שלא כואב לך"

בנהריה המונים גדשו את בית הקברות בהלוויית סמל אדר ברסנו, שנהרג אתמול בתקרית חדירת המחבלים מרצועת עזה. מטעם הצבא ספד אל"מ רונן: "אנו מרכינים ראש על מותו של אדר. חבריו נלחמים ברצועת עזה ואנו בטוחים בניצחוננו". מפקד החטיבה לא יכול היה להגיע ואל"מ רונן דיבר בשמו: "שעות רבות היינו יחד, היית מחויב, מסור, דואג. שמעת הרבה שיחות, תגובות מהבטן היית עבורי כבן". מפקדו של אדר שלא יכול היה להגיע ביקש למסור: "אני מבקש את סליחתך שלא יכולתי ללוות אותך בדרכך האחרונה. אתה כבר חסר לי".

 

נציג המשפחה אמיר גילי נשא דברים ואמר: "כולנו יחד, משפחת ברסנו הגדולה, נפרדים מהטוב שבבנינו, אדר שלנו. יש אנשים שעושים את השמיים דבר יותר יפה להסתכל עליו. אנחנו לעולם לא נהיה אותו דבר. אדר בחור צעיר עם נשמה ענקית".

 
פרי שבס, חבר ילדות, נשא דברים בבכי קורע לב. "אני מתפלל שלא כואב לך, שלא רע לך ושום דבר לא יכול לפגוע בך. ואני יודע שאתה כועס עליי. תמיד הייתי לצדך והפעם לא הייתי ולא הצלחתי להגן עליך בגוף שלי... אתה תישאר חרוט בלב ולא תעזוב לעולם".

 

חברתו של אדר, חן, נשאה גם היא דברים: "בסיוטים שלי לא חלמתי שאכתוב לך הספד. פגשת אותי בגיל 15 ואמרת לי איזה יפה את. אמרו לי, 'זה לא יחזיק', אבל זו הייתה אהבת אמת. תמיד אמרת לי אחרי הצבא נתחתן. המלאך הכי יפה בגן עדן, אני עומדת כאן בגאווה עם הכומתה שהענקת לי. מי ידאג שהכול יהיה בסדר? מי יתקשר וישאל אם אני צריכה משהו? אני גאה בך, אתה גיבור של כולנו. מלאך שלי, תשמור על עצמך עם החיוך הכי יפה וכובש שיש. אלוהים לוקח רק את הטובים".

 

בר רהב: מפקד ומנהיג

אלפים ליוו אחר הצהריים למנוחות את סג"ם בר רהב, בן ה-21 מרמת ישי, שנהרג בשבת בהיתקלות עם מחבל שירה טיל נ"ט לעבר הרכב שבו נסע הקצין ברצועת עזה. בית העלמין הצבאי בטבעון היה צר מלהכיל את המוני המלווים, בהם בלטו חבריו של רהב, חובשי הכומתות האפורות של חיל ההנדסה.

 

הלווייתו של בר רהב ז"ל   (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
הלווייתו של בר רהב ז"ל (צילום: אלעד גרשגורן)
 

 (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
(צילום: אלעד גרשגורן)

מפקדו ספד לבר וציין את אישיותו המיוחדת של מפקד ומנהיג שאנשים אהבו ללכת אחריו. אביו, אפי, הזכיר את ימי ילדותו, וההמונים בכו עם אמו נעמה והסבתא חנה. דודו מורן סיפר כי כאשר נפרד ממנו לפני כשבועיים, בעת שקטע את החופשה הרגילה וחזר ליחידתו לקראת המבצע בעזה, הוא חשש שזו תהיה הפגישה האחרונה שלו עם בר. "כאשר דיברנו בפעם האחרונה אמרת לי שאתה נכנס ושתשמור על עצמך. אומרים שאחים תאומים מרגישים כאשר לאחד מהם קורה משהו רע. אנחנו לא אחים תאומים, אבל אני הרגשתי", ספד הדוד.

 

רהב סיים את בה"ד 1 וזכה בסיכת המ"מ, אך לא סיים את ההשלמה החיילית בשל המבצע, והועלה לדרגת סג"ם לאחר מותו.

 

"אין מילים לתאר את האובדן"

מאות רבות השתתפו הערב בהלוויה של בניה נפתלי רובל שנערכה בחלקה הצבאית בבית העלמין בחולון. האם עדה אמרה בהספד: "בניה ילדי, אוצר יקר שלנו, אין מילים לתאר את האובדן. ציפינו לבואך ובמקומך הגיעו המבשרים.

 

הלווייתו של בניה נפתלי רובל ז"ל     (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הלווייתו של בניה נפתלי רובל ז"ל (צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

אנו מרגישים כי חתיכה מגופנו נתלשה ברגע אחד. בשבוע שעבר ביקרנו אותך בצאלים וחשנו את חיבוקך האוהב והבוטח. אתה דוגמה ומופת, הולך בראש, מנהיג מלידה, בעל אחריות, פטריוט אמיתי. לא היססת לרגע בפעולה שהובילה למותך. עם ישראל תמיד לנגד עיניך. אבא ואני כמהים אליך עד כלות. איך נמשיך בלעדיך? בניה, אני מבטיחה שאעשה את כל המאמצים לקיים את צוואתך, להיות חזקה גם כשקשה ולשמור על כולם. נוח על משכבך, פרח קטן שלי".

 

האח ירין: "מגיל צעיר ידעת שמקומך בקרבי, כמו אחיך. תמיד היית דבק במשימה. לא התפלאנו כשאמרו לנו שיצאת להסתערות. בחתונה שלי לא תהיה תחת החופה, אך נשמתך כן. אתה גיבור. מבטיחים לך לנסות להיות חזקים. אני מצדיע לך אחי היקר, אנו אוהבים אותך".

 

האח ליאל: "אין לי דרך לתאר את עומק הכאב שאנו חווים. אני פתחתי את הדלת וקיבלתי את הבשורה. למרות גילך הצעיר למדתי ממך מה היא רעות, אחווה והקרבה למען האחר. אנו גאים בך. תישאר צנחן לעולם, מי ייתן ותנוח על משכבך בשלום, תנוח שם למעלה".

 

בנוסף הובא למנוחות בבית העלמין בהרצליה סמל ראשון איתן ברק מחטיבת הנח"ל, שנהרג ביום שישי. לפני מותו התראיין ברק לעיתון "במחנה", על פעילותו במבצע "שובו אחים". "הוא בלט לאורך כל תפקידו בפלוגה", סיפר עליו מפקדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים