שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

משפחות גילו שבניהן נהרגו – בווטסאפ

שמועות רבות נפוצו מהלילה ברשתות חברתיות על מותם של חיילים ברצועת עזה. חייל שגויס לאזור הרצועה בצו 8 גילה כך שאחיו נהרג בפעולה. בהודעה אחרת מיהרו להספיד קצין שרק נפצע

הרצון העז לדעת ולשתף במידע בזמן אמת גובה מחיר כבד ממשפחות החיילים הפועלים במבצע "צוק איתן" : "בני המשפחה קיבלו את ההודעה על מות יקירם בהודעת ווטסאפ", סיפר קרוב משפחה של חייל מגולני, אחד מ-13 החיילים שנהרגו הלילה והבוקר ברצועת עזה.

 

 

"אחיו היה באותה השעה בשטחי כינוס ליד הרצועה, לשם הגיע בצו 8. פתאום התחילו לשאול אותו מה קרה, וככה הוא גילה. בסוף הגיעו נציגים מהצבא והודיעו לו שאחיו נהרג בקרבות, ולקחו אותו הביתה. הפצת ההודעות האלה היא אכזרית, מקוממת, וחייבים למצוא ולחקור את מי שהפיץ את זה", הוסיף.


כוח גולני נכנס לרצועה הלילה      ()
כוח גולני נכנס לרצועה הלילה

כוחות צה"ל בגבול הרצועה היום      (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
כוחות צה"ל בגבול הרצועה היום (צילום: בני דויטש)

החל משעות הבוקר המוקדמות היום (ראשון) החלו לצוץ שמועות ברשתות החברתיות ובווטסאפ על מותם של חיילי צה"ל בקרבות הלילה. בני משפחתו של הרוג נוסף גילו על מותו דרך הודעה שקיבלו בווטסאפ בצהריים, דקות רבות לפני שהתבשרו על מות יקירם מאת גורם רשמי.

 

עוד בחדשות:

 

באחת ההודעות שהופצו נכתבו שמותיהם של החללים. השמות החלו להתפשט ברשתות החברתיות כאש בשדה קוצים.

 לאחת מההודעות שהופצו צורפה תמונה של נגמ"ש חרוך שבו, לפי הנטען, מצאו החיילים את מותם. להודעה נוספת צורפה תמונה של ארונות קבורה כדי לרמוז על המאורעות בלילה.

 

בהודעה אחרת נכתב שמו של קצין בחטיבת גולני שנכתב כי נהרג, אולם למעשה הוא אושפז במצב קשה בבית החולים. "בניגוד להודעות הוא לא נהרג אלא סובל מפגיעת ראש", כתב חבר המשפחה לתושבי היישוב שבו מתגורר הלוחם. "מצבו משתפר. אנו מבקשים להתפלל עליו ולא להרוג אותו".

 

היום הותר לפרסום כי 13 לוחמי צה"ל מחטיבת גולני נהרגו הלילה והבוקר בפעילות ברצועת עזה. בשעה 1:05 נהרגו שבעה חיילי צה"ל כשנגמ"ש עלה באש בעקבות פיצוץ מטען. 25 דקות לאחר מכן אירעה היתקלות בין שני חיילים למחבלים. לוחם גולני נהרג בתקרית. ההיתקלות השלישית אירעה בשעה 5:45, אז נהרגו שני לוחמים בחילופי אש עם מחבלים. בשעה 8:50 נהרגו שלושה לוחמים של גדוד הסיור של גולני. הלוחמים היו בתוך בניין שעלה באש. בפעילות נפצעו כמה חיילים, והם הועברו לבתי החולים סורוקה בבאר שבע, שיבא בתל השומר ובילינסון בפתח תקווה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב: "אנחנו מרכינים ראש בפני בנינו שנפלו כדי שנוכל להמשיך לחיות בארצנו. אני מבקש להביע בשם ממשלת ישראל ועם ישראל את הכאב העמוק שאנחנו חשים. אנחנו שולחים את תנחומינו להורים, לילדים, לבנות הזוג ולמשפחות של חיילי צה"ל שנפלו בקרב. אני רוצה לומר לכם שאין מלחמה צודקת מזו שבניכם נפלו בה בגבורה. אנחנו נשלים את המשימה, אנחנו נחזיר את השקט לדרום, למרכז ולכל חלקי הארץ".

 

דובר צה"ל מסר הערב כי במהלך היום פוצץ כוח צה"ל שש מנהרות טרור ברצועת עזה. שתי מנהרות אותרו בצפון הרצועה, באחת היו חמישה פירים וחביות נפץ, ובשנייה היו ארבעה פירים ועוד פיר אחד בשטח ישראל. שתי מנהרות אותרו במרכז הרצועה, באחת שמונה פירים ובשנייה שני פירים, אחד מהם בשטח ישראל. שתי המנהרות הנוספות אותרו בדרום הרצועה, באחת היה פיר אחד ובשנייה ארבעה פירים, אחד מהם בשטח ישראל. אורך מנהרה זו 1.2 קילומטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוח גולני נכנס לרצועה הלילה
מומלצים