שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ציפי שביט: "אמנים כאן צריכים לתת מנוחה לפה, זה לא הזמן לאמירות פוליטיות"

  השחקנית הוותיקה שבה לעולם הילדים ומגלמת סבתא בתוכנית חדשה. בראיון היא מספרת גם על הריב עם חני נחמיאס, ומתייחסת לעמדות שהביעו לאחרונה אמנים נגד הלחימה: "אלה ימים לא פשוטים, כולנו צריכים להיות יחד"

  בימים מתוחים שכאלה, בהם צה"ל פועל בעזה וטילים נורים על ישראל, ציפי שביט לא מעוניינת לדבר על פוליטיקה, אבל האמירות של אמנים נגד הלחימה מרגיזות אותה. "די, תנוחו עם הפה שלכם", היא אומרת בראיון ל-ynet, ומתייחסת לשלל דעות שהובעו לאחרונה, מאז שהחל מבצע "צוק איתן". "נורא כואב לי שאמנים מדברים ככה. תנו לצבא לעשות את העבודה, אלה ימים לא פשוטים ולא נכון להיכנס לאמירות פוליטיות - כולנו צריכים להיות יחד".

   

  על שביט בת ה-67 עוברת תקופה קשה, ולא רק בגלל המצב הביטחוני - בשבועות האחרונים רגלה נתונה בגבס אחרי שהחליקה בבריכה. "כשיש אזעקות אני לא מספיקה להיכנס למרחב המוגן. רק עכשיו למדתי להשתמש בכיסא הגלגלים החשמלי, אני יושבת ומתפללת - אין לי מה לעשות. לאן שלא אגלגל עצמי עם הכיסא, אני לא אספיק להגיע".

   

  ציפי שביט ומיכל הקטנה. "גלידה של סדרה" (באדיבות yes) (באדיבות yes)
  ציפי שביט ומיכל הקטנה. "גלידה של סדרה"(באדיבות yes)
   

  בגלל מצבה הרפואי השחקנית לא יכולה להצטרף לאמנים שמופיעים בפני ילדים בדרום הארץ וחיילי צה"ל: "אני אוהבת נורא לשמח חיילים וילדים. בכל מבצע עשיתי את זה, אני אלך למקלט בדרום אפילו בשביל ילד אחד, וזה שהשנה נבצר ממני בגלל הרגל שלי - זה מצער אותי. אין לי ארץ אחרת ולא קהל אחר - אני באמת הייתי רוצה שילדי הדרום ידעו שבא לי לנשק כל ילד לחבק אותו לכווצ'ץ' אותו ולהפיל אותו לרצפה מרוב אהבה. אני רוצה שיהיה להם טוב".

   

  עוד לפני ששברה את רגלה, הספיקה שביט להצטלם לסדרת ילדים חדשה יחד עם מיכל הקטנה - "מיכל הקטנה והטונטונים" (שתעלה לשידור ב-27 בחודש ב-yes VOD). מבחינתה, אין שוני בין הדור של היום לדור שגדל עליה לפני 20 שנה, כשהיתה אחת מכוכבות הילדים הגדולות בארץ. "עברתי לפני 20 שנה למבוגרים והמעבר הזה היה נפלא ומבורך, אבל באיזה שהוא מקום אני מתגעגעת ואוהבת להופיע לילדים, ובגלל זה בחנוכה אני חוזרת כל פעם. זה נכון שהדור הזה קצת יותר חשוף לדברים אחרים, אבל ילדים הם ילדים, יש בהם תמימות מתוקה כזאת. אני אתן לך דוגמה - ראיתי עם הנכד שלי 'אי.טי', נכון, זה סרט ישן, אבל הוא כל כך נהנה ושנינו בכינו בסוף. אהבה זאת אהבה, הנאה זו הנאה, ותשומת לב זו תשומת לב, כך שלא משנה מתי אתה גדל - ילד זה ילד. אני כל כך אוהבת לעבוד עם ילדים, מחיאות הכפיים שלהם זה הסאונד האהוב עליי בעולם".

   

  את, ציפי הקופצנית, מגלמת סבתא עם כוכבת ילדים חדשה. איך זה מרגיש?

   

  "קודם כל התוכנית מקסימה, אני מגלמת את סבתא של מיכל הקטנה והיתה הנאה בלתי רגילה. לשאלתך, בוא נגיד שלא הייתי סבתא רגילה - הייתי כמו שאני במציאות, קופצנית וצעירה בדיוק כמו שאני עם הנכדים שלי, אפילו רציתי לשים פיאה כדי שזה לא ייראה כמוני, אבל ויתרנו על זה. ואכן יצאה סדרה מתוקה, פשוט גלידה של סדרה. אני שמחה שהנכדים שלי יראו אותי בטלוויזיה".

   

  מודה לספי ריבלין כל ערב

  לפני כמה חודשים, בעל כורחה, חזרה שביט לכותרות של מדורי הרכילות. חתול שחור שעבר בינה לבין חברתה הטובה חני נחמיאס, גרם ללא מעט שמועות על מערכת היחסים שלהן. "אנחנו שתי אינפוזיות של רגשות", אומרת שביט, "היה  ערב מחווה לכבודי וחני לא יכולה היתה להגיע אליו. כתוצאה מזה  כאבתי את זה וגם היא. אבל מאז עשינו יחד איזה 40 הצגות, כשאני חולה היא שולחת לי דברים ודואגת לשלומי, וחגגנו גם את יום ההולדת שלי יחד, הלוואי שככה היו נגמרים כל הריבים". 

   

  שביט וחני נחמיאס. "שתי אינפוזיות של רגשות" (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  שביט וחני נחמיאס. "שתי אינפוזיות של רגשות"(צילום: רפי דלויה)
   

  שביט איבדה השנה את חברה הטוב ביותר - ספי ריבלין שהלך לעולמו לפני כחצי שנה. "כל יום לפני שאני עולה לבמה, אני

  מרימה את הראש ואומרת 'אלוהים תודה רבה שנתת לי הצגה כזאת. ספינקה, תודה שלימדת את כל מה שאני יודעת'. ספי ריבלין הכי חסר לי בחיים. כשראיתי אותו לפני 30 שנה, חשבתי לעצמי שגאונות וקומיות כזאת לא פגשתי. אמרתי לעצמי 'הלוואי שאני פעם אופיע כמוהו'. היום כשאני מופיעה ערב ערב על הבמה, אני אומרת לו 'ספינקה אני מקווה שאתה רואה אותי וגאה בי'". 

   

  את בקשר עם המשפחה?

   

  "בוודאי, הם אנשים נהדרים. הם כמו משפחה שלי, היינו יחד המון. כשספי היה בחיים היינו מדברים כל בוקר בטלפון, ולפני שהתקשרתי הוא היה אומר לרינה 'אני הולך למילואים', כי הוא ידע שעד שהסוללה לא נגמרת אני לא שותקת. הוא היה מבקש ממנה 'תכיני פינג'אן - אני הולך לדבר עם ציפי'. הם אנשים נורא צנועים ורוצים את השקט שלהם, הוא מאוד חסר להם ולי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ענת מוסברג
  ציפי שביט. התגעגעה לילדים
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים