שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הישראלים נתקעו בחו"ל: ביטוח הנסיעות עדיין תקף

  בעקבות ביטול הטיסות לישראל, רוב חברות הביטוח הודיעו כי יאריכו את פוליסות הביטוח לישראלים הרבים שנתקעו בחו"ל, למשך מספר ימים. על פי פוליסות הביטוח, במקרה של עיכוב בטיסה הביטוח נמשך אוטומטית עד 48 שעות

  נחמה קטנה לאלפי הישראלים הממתינים בחו"ל בעקבות ביטולי הטיסות לישראל. אחרי פניות רבות שנעשו ביממה האחרונה לחברות הביטוח, רובן לפחות הודיעו היום (ד') כי יסכימו להאריך את ביטוחי הנסיעות של הישראלים התקועים בחו"ל למשך מספר ימים נוספים ללא תוספת תשלום.

   

  בכך הוסרה לפחות דאגה אחת מליבם של הישראלים שחששו להישאר בארץ זרה ללא כיסוי ביטוחי.

   

  יש לציין עם זאת כי על פי מרבית הפוליסות, קיימת הארכה באופן אוטומטי, למשך 48 שעות, מתום תקופת הביטוח, למי שחזרתו לארץ נדחתה בשל עיכוב בטיסה. עוד יש לציין כי פוליסות הביטוח המכסות נוסעים המחזיקים בכרטיס אשראי, תקפות למשך כ-50 יום של שהייה בחו"ל, תלוי בסוג הכרטיס, אם כי מדובר בפוליסה בסיסית.

   

  מ-48 שעות ועד שבוע

  כבר בשעות הבוקר הודיעה חברת הביטוח AIG כי בעקבות הפסקת הטיסות לישראל היא מאריכה בחינם ובאופן אוטומטי את ביטוח הנסיעות של כל לקוחותיה בחו"ל שנבצר מהם לחזור עקב ביטולי הטיסות, ל-4 ימים נוספים. "לחברה אלפי מבוטחים אשר נתקעו בחו"ל בעקבות הפסקת הטיסות והוחלט להקל עליהם בכל דרך אפשרית", מציינים שם.

   

  במקביל שלחה לשכת סוכני הביטוח מכתב לכל חברות הביטוח בבקשה להאריך באופן גורף את הכיסוי הביטוחי לכל אותם הישראלים שרכשו ביטוח נסיעות לחו"ל ואינם יכולים לחזור ארצה.

   

  בנוסף הגיעו לחברות הביטוח פניות רבות נוספות בנושא ואלו החליטו להיענות, ברובן, לדרישה ובמהלך היום פרסמו החברות בזו אחר זו הודעה כי הן מאריכות ללא תשלום את פוליסות הביטוח של אותם ישראלים.

   

  ב"כלל ביטוח", שהיא המבטחת גם של הפוליסות שנמכרות בקופ"ח כללית ומכבי, יאריכו את ביטוח הנסיעות ב-4 ימים, כך גם חברת הביטוח מגדל והפניקס המבטחת גם את "פספורט כארד".

   

  חברה הביטוח 'הכשרה' תאשר הארכה של ביטוח הנסיעות לחו"ל למשך שבעה ימים. ב"ביטוח ישיר" הודיעו כי יאריכו את פוליסת ביטוח הנסיעות לחו"ל בחמישה ימים ללקוחות התקועים בחו"ל בשל המצב.

   

  בחברות, הביטוח הראל ושירביט הודיעו כי יאריכו את הביטוח ב-48 שעות, אולם, כפי שנאמר קודם, לא מדובר בטובה גדולה, שכן הארכה זו מחוייבת על פי הפוליסה שלהן.

   

  בחלק מחברות הביטוח ציינו עוד כי אם יהיה צורך, בתום תקופת ההארכה הנושא ייבחן מחדש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תום טוב אל
  רוצים לחזור
  צילום: תום טוב אל
  מומלצים