שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

ד"ש על הנגמ"ש: באהבה מהילדים לחיילים

סולידריות בכל גיל: ילדים אורזים משלוחים לחיילים ומצרפים אליהם ברכות ואיחולים. הלוחמים לוקחים אותם ברצינות והמכתבים נתלים על הכלים הכבדים. כבאים שכרו "אוטו גלידה" וחילקו ארטיקים ללוחמים בשטחי הכינוס

היום ה-17 במבצע צוק איתן: כבר שבועיים מביע העורף הישראלי את תמיכתו בחיילים בדרכים שונות ומקוריות, בתרומת ציוד ואוכל, בהגעה לבתי חולים ולהלוויות ובשליחת ברכות באמצעים שונים. גם ילדים בכל גיל – שהיו אמורים ליהנות מהחופש הגדול אבל מצאו את עצמם מרותקים למרחבים ממוגנים – לוקחים בכך חלק ותורמים את שלהם להרמת המורל של הלוחמים בחזית.

 

אלפי מכתבים כבר נשלחו מילדי הקייטנות והגנים לחיילים בעזה ולאלה שנפצעו ופונו לבתי חולים. הלוחמים על גבול הרצועה לוקחים ברצינות גמורה את המחווה, והרשת בימים אלה עמוסה בתמונות המעידות על כך. אחת מהן היא של נגמ"ש של אחת היחידות בדרום, שכוסה כמעט לחלוטין במכתבים וציורים שקיבלו חייליה מילדים. 

 (צילום: חיים פנירי) (צילום: חיים פנירי)
(צילום: חיים פנירי)

 

חילופי סמסים בין אריאל בת ה-10 לחייל אסף ()
חילופי סמסים בין אריאל בת ה-10 לחייל אסף

החבילות בצהרון "שלנו" בבית דגן ()
החבילות בצהרון "שלנו" בבית דגן

עדי ארליכמן מרחובות, בת של מילואימניק, ציירה וכתבה ()
עדי ארליכמן מרחובות, בת של מילואימניק, ציירה וכתבה

ילדי צהרון "שלנו" בבית דגן, כולם בני 7-3, עסקו בימים האחרונים יחד עם המנהלת רינת בפעילות דומה ומבורכת. כל אחד מהם הביא מביתו מתנה, בגד,

חטיף וכדומה, וכך נארזו ארבעה ארגזים עמוסים ונשלחו לגבול עזה בצירוף ברכות כתובות ואיחולי חזרה בשלום.

 

גם הילדים מ"גן האפרוחים של איילת" ברמת גן הכינו בימים האחרונים ברכות לחיילים שבחזית. הורי הגן שלחו חבילות אוכל ובגדים, והילדים הביעו את תודתם בציורים וברכות. עד מהרה זכו הילדים לתמונות ולתגובה מרגשת בזו הלשון: "תודה על החבילה. אנחנו גדוד שריון מילואים שנמצא מסביב לרצועה. גם לנו יש ילדים ומשפחות. המורל שלנו גבוה ואנחנו נחושים לבצע את מה שיטילו עלינו".

 

אבל לא רק ילדים תורמים ותומכים בלוחמים בדרום. כבאי מחוז דרום, הפועלים בימים אלה 24 שעות ביממה, שכרו מכונית מיוחדת, העמיסו אותה בגלידות וארטיקים, והגיעו לשטחי כינוס ליד הרצועה כדי לחלק אותם ללוחמים.

 

אריאל מרימי בת ה-10 מראשון לציון שלחה חבילה שיועדה לאחד מלוחמי כיפת ברזל. כעבור כמה ימים היא קיבלה תשובה מפתיעה למכשיר הסלולרי של הוריה מחייל בשם אסף, שכתב לה מסרון: "אריאל, אני חייל של כיפת ברזל והרגע קיבלתי את המשלוח שלך. חיממת לי את הלב, תודה. אסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרת תודה של הלוחמים בדרום
מומלצים