שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

"כתב בדם שהוא מתגעגע". מג"ד נפצע קשה

כמה מחיילי מג"ד 12 בגולני, שי סימן טוב, נפגעו בעזה. אשתו ביקרה אותם וכאשר חזרה לביתה הודיעו לה: גם בעלך נפצע. "שי היה צריך לסיים תפקידו לפני שבועיים, היינו אמורים להיות בתאילנד", סיפרה. "הפחד תמיד קינן"

דניאלה סימן טוב הייתה בדרכה בחזרה לבית משפחתה בעפולה, אחרי שביקרה את חייליו של בעלה, סא"ל שי סימן טוב, מפקד גדוד 12 של גולני, שנפצעו במהלך מבצע צוק איתן ואושפזו בבתי חולים שונים בארץ. בדרך היא קיבלה טלפון והתבשרה שבעלה נפצע קשה, בעקבות התמוטטות קיר בבית שבו פעלו חייליו בסג'עייה. "היינו אמורים להיות בתאילנד, שי היה צריך לסיים את תפקידו לפני שבועיים", אמרה דניאלה היום (שישי).


המכתב שמוכתם בדם שכתב סא"ל סימן טוב. "הפחד תמיד קינן" ()
המכתב שמוכתם בדם שכתב סא"ל סימן טוב. "הפחד תמיד קינן"

דניאלה סיפרה היום ל-ynet: "באתי אתמול לבקר פצוע של בעלי, חייל מהגדוד. לפני זה הלכתי לבקר את כל הפצועים מהגדוד של בעלי בבילינסון ובתל השומר. כשהתחלתי לחזור צפונה לכיוון עפולה קיבלתי טלפון שסימן טוב נפצע, שלא יודעים מה קרה ומפנים אותו לבית חולים. עשיתי סיבוב פרסה וכשהגעתי הורידו אותו לחדר ניתוח והסבירו לי שיש לו פגיעה בגב. הוא היה חמש שעות בניתוח. החברים שלו מהמסלול באו לבקר אותו וכולם ישבו איתי. אומרים שהוא נכנס למנהרה וחלק ממנה התמוטט עליו, או שנפל עליו חלק של בית. מחמם את הלב כמה באים לבקר, אתמול היו פה אנשים רבים, זה מרגש שאנחנו לא לבד".

 

עוד בחדשות:

 

על מצבו של בעלה סיפרה דניאלה: "הוא מורדם ומונשם. ניסו להעיר אותו טיפה בבוקר. הוא פקח עיניים והזיז את הראש כששמע את הקול שלי. הפחד תמיד קינן כי הוא היה בכל המצבים הקשים שאפשר".

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)
 

 

הפצוע הקשה האחרון מ"עופרת יצוקה" בא לבקר פצועים: 

לבני הזוג יש תינוקת בת שמונה חודשים וילד בן שנתיים, איתמר. "הוא מתגעגע מאוד לאבא שלו. שי היה אמור לסיים לפני שבועיים תפקיד והיינו אמורים להיות בתאילנד. כואב לי בטירוף שיום לפני שנפצע הוא כתב לי מכתב. הוא אמר שהוא מתגעגע, שהוא נהנה ממה שעושה ושהוא מקווה שניפגש בקרוב. כעסתי עליו כי זה נכתב עם דם. זה כואב אבל נהיה חזקים, אין יותר גיבור ממנו".

 

את המכתב מבעלה שומרת סימן טוב קרוב ללב, וגם את המכתב שכתבה לו במקרה וייכנס לרצועה, ואף הוא מוכתם בדם. "שני המכתבים היו בווסט שלו", מספרת דניאלה, "בעיני הפצועים והחיילים בשטח הם הגיבורים

האמיתיים. בזכותם כולנו ישנים בשקט. הם גיבורים גדולים".

 

הולכים בראש

במהלך מבצע צוק איתן נהרגו כמה מפקדים בכירים בצה"ל. סגן אלוף דולב קידר, מפקד גדוד גפן של בה"ד 1, הגיע לאוגדת עזה במהלך המבצע יחד עם צועריו מקורס קציני החי"ר שעליו הוא מפקד. חייליו אבטחו את היישובים בצפון עוטף עזה מחשש לחדירת מחבלים במנהרות. קידר נהרג במהלך היתקלות עם מחבלים שחדרו ממנהרה ליד קיבוץ ניר עם. סא"ל אמוץ גרינברג נהרג אף הוא בהיתקלות עם מחבלים שחדרו לארץ דרך מנהרה ליד קיבוץ בארי.

 

רב-סרן צפריר בר אור בן 32 מחולון וסרן צבי קפלן בן 28 מקיבוץ מירב, שניהם חיילי גולני, נהרגו בתחילת השבוע ברצועת עזה. סרן דמיטרי לויטס וסגן נתן כהן מחיל השריון נהרגו מאש צלפים. סגן פז אליהו מהצנחנים נהרג מקריסת בית ממלוכד אליו נכנס עם עוד שניים מחבריו.

 

מח"ט גולני, רסאן עליאן, הוא הקצין הבכיר ביותר שנפצע במהלך מבצע צוק איתן. אל"מ עליאן נפצע בימים הראשונים של המבצע, אושפז בבית חולים סורוקה ושב לפקד על החטיבה. גם מג"ד אגוז נפצע קשה ברצועה בתחילת השבוע, אבל חל שיפור במצבו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
סא"ל סימן טוב
צילום: אביהו שפירא
מומלצים