שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: EPA
  "קח מטען ותפוצץ": חוברת ההדרכה של חמאס
  בין האמל"ח והמנהרות מצאו כוחות צה"ל בעזה חוברות הדרכה לפעילים בזרוע הצבאית בנושא שימוש במטעני חבלה, בהם מטען עם 17 ק"ג חומר נפץ נגד טנקים ומטען המתפזר לאורך 20-10 מטרים

  המדריך למשתמש: מאז תחילת התמרון הקרקעי במבצע "צוק איתן" חשפו כוחות צה"ל מנהרות ופירים ומצאו אמצעי לחימה רבים. בשלל נמצאו גם חוברות הדרכה לפעילים בזרוע הצבאית של חמאס בנושא שימוש במטעני חבלה.

   

  20 ימים למבצע "צוק איתן":

  חמאס: מסכימים להפסקת אש משעה 14:00

  חמאס ללא נשק וג'יהאד הוא חמאס ללא זהות/פרשנות

   

  החוברת הופצה על ידי מחלקת החבלה של הזרוע הצבאית תחת הכותרת: "המטענים של גדודי עז א-דין אל-קסאם - מהדורה בעניין המטענים שמיוצרים על ידי אל-קסאם". המטרה של הפצת החוברת היא להסביר כיצד למקסם את היקף הפגיעה ביעד שהוגדר ואת סוג היעד שכדאי להשתמש נגדו במטען מסוים.

   

  צילום: דובר צה"ל

  צילום: דובר צה"ל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כריכת החוברת של גדודי עז א-דין אל קסאם (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  כריכת החוברת של גדודי עז א-דין אל קסאם(צילום: דובר צה"ל)

  הסבר מפורט על הפעלת מטען נגד טנקים (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  הסבר מפורט על הפעלת מטען נגד טנקים(צילום: דובר צה"ל)

  רסיסים מ"מטען הטלוויזיה" יכולים לעוף לגובה של עד 60 ס"מ (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  רסיסים מ"מטען הטלוויזיה" יכולים לעוף לגובה של עד 60 ס"מ(צילום: דובר צה"ל)

  בין השאר ניתן למצוא בחוברת הסבר על מטען צד ששוקל 52 ק"ג ומכיל בתוכו 17 ק"ג חומר נפץ מסוג TNT. השימוש בו הוא כמטען צד או מוקש קרקעי שנועד לפגוע בטנקים וקוטר החדירה שלו מגיע ל-12 ס"מ.

   

  בנוסף, הוא מסוגל לחדור ברזל לעומק של מטר אם המטען נמצא במרחק של מטר מהיעד. בחוברת יש צילום של ניסוי על היקף הפגיעה של המטען שפוגע במטרה ממרחק של מטר. בחוברות ניתנות גם הוראות מפורטות כיצד להטמין את אותו מטען מתחת לאדמה כדי שיתפוצץ נגד כלי רכב שיעבור מעליו.

   

  בחוברת ניתן למצוא גם מטען המכונה "מטען טלוויזיה". מדובר במטען שבתוכו 2.7 ק"ג חומר נפץ שמתפזר 10 מטרים לאורך ו-20 מטרים לרוחב. הרסיסים יכולים להתפזר לגובה של עד 60 ס"מ. מטרת המטען, כך מתואר בחוברת, היא לפגוע באנשים או ברכב לא משוריין. המטען מיוצר מחומר נפץ פלסטי שמתפוצץ לרסיסים וקטלני לאנשים אם הוא נמצא במרחק של לא יותר מ-40 מטר מהיעד.

   

  בחוברת מוצגות תמונות המתעדות ניסויים שלב אחר שלב של השימוש במטענים ואפקט הפגיעה שלהם ביעדים. המסמך מרמז על דרכי לחימה של תחבולה והטמעות של המטענים בקרב אזרחים כפי שניתן לראות בשקף שבו נראית מזוודה ממולכדת שנועדה להיראות כמו מזוודה רגילה. "מטען הטלוויזיה" תואם לדגם הנ"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים