שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: EPA
  ליעד נטמן: "ילד שלי, דאג לי עד שאגיע אליך"
  אלפים בהלווייתו של סרן ליעד לביא, שנפצע בעזה ומת שלשום מפצעיו. קרובת משפחה הקריאה את ההספד של אמו: "נלחמתי להביא אותך לעולם, ואתה היית מוכן להילחם בעולם למעני. תמשיך לשמור עליי ממקומך החדש"

  אלפים ליוו הערב (יום ב') את סרן ליעד לביא בדרכו האחרונה בבית העלמין במיתר. ליעד לביא ז"ל מת לפני יומיים מפצעיו בבית החולים סורוקה, אחר שנפצע מוקדם יותר במבצע "צוק איתן" בעזה. נציג חטיבת הצנחנים אמר כי ליעד היה הראשון להתארגן לקרב - וגם הראשון להיפגע.

   

  דברי הפרידה בשם האם דרורה הוקראו על ידי קרובת משפחה: "ליעדי מתוק, לנגד עיניי יש הרגשה שתיכף תבוא ותאמר 'בדקתי אתכם'. ילד שלי, שנלחמתי להביאו לעולם. היית צמוד לרגליי כאילו רצית לחזור לרחם כל הזמן. ילד מתוק שקשה היה לכעוס עליו, שלקח על עצמו את הדאגה לי וכל החיילים שלו. כמה בגדים היית מביא לי לכבס לחברים לשבת. ועל כמה שבתות ויתרת כדי שאחרים ייצאו במקומך. ילד מיוחד שעשה לי בית ספר של החיים".

   

  הלווייתו של סרן ליעד לביא ז"ל    (צילום: רועי עידן)

  הלווייתו של סרן ליעד לביא ז"ל    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הלווייתו של סרן ליעד לביא, הערב. אחיו: "בלעדיך אני חצי בן אדם" (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  הלווייתו של סרן ליעד לביא, הערב. אחיו: "בלעדיך אני חצי בן אדם"(צילום: רועי עידן)

   (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)
  האם כתבה כי לאחר שפנה ליעד ללימודים בפנימייה, היא קיבלה בחזרה ילד אוהב חיים שלקח על עצמו לשנות את העולם דרך חייליו. "בשיחות האחרונות הבהרת שאתה לא רוצה להישאר בצבא, כי ככל שתעלה בדרגות הקשר עם החיילים יפחת, וזאת לא רצית. יש לי כל כך הרבה לומר לעולם עליך ולך אישית. כל מעשיך נעשו בצניעות. לקחת על כתפיך אחריות מעבר לנדרש אך לא שכחת שצריך לדאוג לאמא והיית מוכן להילחם בעולם למעני. עכשיו תדאג לי מלמעלה ותדאג לי עד שאגיע אליך. היית אחד ומיוחד. תמשיך לשמור עליי ממקומך החדש. אין קץ אהבה, אמא".

  סרן ליעד לביא ז"ל. "כל מעשיך נעשו בצניעות" ()
  סרן ליעד לביא ז"ל. "כל מעשיך נעשו בצניעות"

  אביו שמואל ספד לו אף הוא, ואמר: "הילד אהב את החיים. החיים אהבו אותו. שאפת ללכת בדרכי אחיך והחלטת ללמוד בפנימייה הצבאית בחיפה". האב אמר כי התגאה ברצון בנו לתרום למדינה ככל הניתן: "כל כך קיוויתי שתתגבר על הפציעה. כולם אמרו לי שליעד חזק וחסון ויצליח להתגבר. הרופאים עשו את המקסימום

  וכך גם אתה. לך לשלום בני היקר, גיבור שלנו".

   

  אחיו שי אמר: "לא נתת לשום דבר לשבור אותך, לא משנה מה. היית המודל לחיקוי שלי. גיליתי עכשיו אנשים מדהימים שלא סיפרת לי עליהם אף פעם. מלח הארץ, זה מה שאתה. גיבור ישראל. איך לא אוכל לראות את הצחוק והחיוך שלך? זוכר שדיברתי איתך לפני שנכנסת לעזה ואמרתי שאני דואג לך... אמרת שיהיה בסדר, ולרגע לא חשבתי אחרת. עמוק בלב אתה חלק ממני. בלעדיך אני חצי בן אדם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי עידן
  הלווייתו של סרן לביא, הערב. "אי אפשר היה לכעוס עליך"
  צילום: רועי עידן
  ליעד לביא ז"ל
  מומלצים