שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

פירון: "הצל" מזהם את נשמות ילדי ישראל

שר החינוך התעמת באולפן ynet עם יואב אליאסי, שהוא ואנשיו משתמשים בביטויים קשים נגד אנשי שמאל והמתנגדים למבצע בעזה: "פוגע בצדקת הדרך". פירון על שאלת הניצחון בעזה: "לרה"מ לא קוראים פוטין, אנחנו רוצים גם להישאר מוסריים"

שר החינוך שי פירון התעמת הבוקר (יום ג') בשידור חי באולפן ynet עם "הצל", יואב אליאסי, על רקע דבריו נגד אנשי שמאל ואלה המתנגדים בגלוי למבצע של צה"ל ברצועת עזה. אליאסי ותומכיו הגיעו בשבועות האחרונים כמה פעמים למוקדי הפגנות נגד המבצע כדי להביע את עמדתם נגד אותם מוחים, ולא פעם נשמעו מצדם הקריאות "בוגדים" ואיומים, ולפחות פעם אחת אף התפתחו עימותים אלימים בהפגנות אלה.

 

 

בשידור החי באולפן ynet אמר השר פירון: "המילים של 'הצל' מזהמות את נשמות ילדי ישראל. הוא לא משרת את האינטרס היהודי הישראלי, זה פוגע באתוס המוסרי של חברת המופת שלנו, זה פוגע בצדקת הדרך".

 

אליאסי מצדו עלה גם הוא לשידור, ואמר בתגובה על מפגיני השמאל: "לא מקובל ואין שום סיבה שישראלים ויהודים יפרנסו אנשים שרוצים במותם. זה לא עובר בשקט אצלי. מצטער, אני לא אשן טוב בלילה. אני למדתי בכיתה מעורבת ואף פעם לא הייתה אצלנו פוליטיקה. מה שקורה עכשיו זה ביזיון, וזה כואב לי יותר משזה כואב לכל בן אדם אחר".

 

באולפן התייחס השר פירון לשיקולים המוסריים ולשאלת "תמונת הניצחון" במבצע בעזה: "לראש ממשלת ישראל לא קוראים פוטין, ולכן ההגדרה של ניצחון שונה אצלנו", אמר פירון, "אנחנו רוצים לנצח ולהישאר חברת מופת... ראוי שמי שלא מבין בתחומים הללו לא ידבר עכשיו. עודף השיח הוא דבר לא ראוי. כעת יש מלחמה ויש ציבור ויש הורים ויש חיילים, והם חייבים להרגיש שיש מי שמנהל את המערכה.

 

"בישראל מסתובבים צעירים שהיו קצינים במלחמת לבנון השנייה, שמסרו את הנפש, וכשהם יצאו מלבנון אמרו להם שהם הפסידו. הם הרגישו שהם עשו פעולה יוצאת דופן. עכשיו אנחנו אחראים על כתיבת הסיפור של הדור הבא, ויש לנו אחריות ציבורית עמוקה. השאלה היא אם נבנה עוד פרק באתוס הציוני שיחזק אותנו, שייתן תחושה של קו עלייה, או שיוביל לקו התרסקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שי פירון. "דברי אליאסי פוגעים בצדקת הדרך"
צילום: עידו ארז
מומלצים