שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ח"כ נחמן שי: לקרוא למבצע צוק איתן - מלחמה

התרחבות מעגל הירי והפגיעה בעסקים כמעט בכל רחבי הארץ מצריכה לדעתו של שי את שינוי ההגדרה כדי שאפשר יהיה לתת סיוע נרחב ומקיף יותר. "ההגדרה הנוכחית מגבילה סיוע בטווחים מסוימים בעורף", טען

לקרוא לילד בשמו: חברי כנסת ממפלגת העבודה קוראים לראש הממשלה להגדיר את מבצע צוק איתן כמלחמה לכל דבר, וזאת כדי לאפשר למדינה לתת סיוע למגזרים רחבים יותר. הבוקר (ה') פנה ח"כ נחמן שי רשמית לנתניהו, והסביר כי להשקפתו שינוי בהגדרה יעשה צדק עם האזרחים.

 

"צוק איתן" נכנס ליומו ה-24 וככל שעובר הזמן מתרחב מעגל הירי, ומלבד פגיעות פיזיות ישנה גם פגיעה כלכלית בעסקים ברחבי הארץ. אתמול אישר הקבינט לגייס עוד 16 אלף אנשי מילואים, נוסף על עשרות אלפים שכבר גויסו. לפיכך, מאמין ח"כ שי כי שינוי ההגדרה ל"מלחמה" מחויב המציאות, בעיקר בשל הנזק הכלכלי שנגרם.

נחמן שי. מרחיב טווחים (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות) (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)
נחמן שי. מרחיב טווחים(צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)

"הכרזה שכזו תעשה צדק הן עם תושבי הדרום והן עם תושבי יתר האזורים המאוימים על-ידי מטחי הטילים", אומר שי. "היא תחייב את מנגנוני המדינה לפצות את הנפגעים בהתאם. ההגדרה הנוכחית מגבילה

את הסיוע לעורף לטווחים מסוימים. כעת ברור שהמלחמה חרגה ממרכיבי הזמן והשטח שנהגו עד כה. הפגיעה הכלכלית היא עמוקה ומקיפה מגזרים רחבים ואוכלוסייה גדולה ולאור זאת ראוי להרחיב את הפיצוי העקיף".

 

אתמול (ד') נאמרו מעל דוכן הנאומים בכנסת דברים דומים מפיו של ח"כ אראל מרגלית. "זה לא מבצע, זו מלחמה", אמר. "סובלים ממנה לא רק העסקים בדרום אלא גם במרכז, בתל אביב ובכל מקום. אף אחד לא מדבר על זה כדי שחלילה לא יצטרכו להתמודד עם מי שנפגעו מזה. המחזורים של בעלי העסקים ירדו באופן משמעותי גם בדרום וגם במרכז וצריך לקרוא לילד בשמו. גם למלחמת לבנון השנייה קראו 'מלחמה' רק שנה וחצי אחרי והבינו את זה מאוחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ נחמן שי
צילום: ירון ברנר
מומלצים