שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

לא תכיר את אבא: בת נולדה לחלל צוק איתן

בייניסיאן קסהון נהרג בחדירה ליד ניר עם, ועשרה ימים לאחר מכן נולדה בתו הרביעית. האלמנה גלאיטו: "שכחתי מהכאב של הלידה, כאב לי רק עליו"

עשרה ימים אחרי שנהרג בתקרית החדירה של מחבלים ליד קיבוץ ניר עם, נולדה ב-5:00 בבוקר (ה') תינוקת לאלמנתו של רב סמל בכיר בייניסיאן (דני) קסהון מנתיבות. אחרי הלידה בבית החולים סורוקה בבאר שבע אמרה האלמנה גלאיטו כשהיא אוחזת בבתה: "שכחתי את הכאב של הלידה והצירים והרגשתי רק את הכאב עליו".   

 

 

גלאיטו קסהון וילדיה. "איך ממשיכים?" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
גלאיטו קסהון וילדיה. "איך ממשיכים?"(צילום: הרצל יוסף)

הלווייתו של קסהון בשבוע שעבר (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
הלווייתו של קסהון בשבוע שעבר(צילום: הרצל יוסף)

קסהון בן ה-39 שירת כלוחם בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה, ונפל ביום ה-14 למבצע צוק איתן. הוא הותיר אחריו שלושה ילדים, וכאמור רעיה בחודש התשיעי. בתקרית נהרגו גם סגן אלוף דולב קידר בן 38 ממודיעין, סמל נדב גולדמכר בן 23 מבאר שבע וסגן משנה יובל הימן בן 21 מאפרת.

 

"הייתה לידה קלה וזה היה משמח גם אותו. הוא חיכה ללידה הזאת", אמרה קסהון (34) ל-ynet. "זה קרע אותי שאני לא יכולה להתקשר אליו או לסמס לו. זה בלתי נתפס".

 

הפעם האחרונה שדיברו הייתה בלילה לפני שנהרג. "לא דאגתי כי הוא לא אמר שהוא נכנס וזה הייתה שגרת העבודה שלנו", המשיכה. "את חושבת שזה לא יכול לקרות ואז הגיע הרגע הזה שמודיעים לך. כל יום שעובר בלי טלפון ממנו ובלי לשמוע את הקול שלו גורם להבין שזה קרה.

 

"אני לא יודעת איך ממשיכים מכאן. יהיה קשה. אין מה שיכסה את הבור, את החלל שנוצר. אבל בעזרת השם יהיה בסדר. אני משתמשת בכוח של הילדים שלי. אני מנסה לא לבכות בשביל הילדים ומאמינה שגם הוא היה רוצה שנחזור לשגרה. אני מקווה לפחות שבסוף יהיה שקט לטווח ארוך ולא שעוד שנה-שנתיים תהיה עוד אימא במעגל הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
גלאיטו קסהון, הבוקר בבית החולים
צילום: הרצל יוסף
ביינסיאן קסהון ז"ל
מומלצים