שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

ראש העיר שדרות במתקפה חזיתית: יעלון נכשל - הוא שר בלי ביטחון

אחרי יותר מ-50 רקטות אל הדרום, פתח ראש העיר שדרות אלון דוידי במתקפה על השר יעלון ואמר כי תגובת ישראל "רופסת". לדבריו, האופן שבו נסוג צה"ל התפרש כ"צעד של פחדנות"

אחרי יותר מ-50 רקטות שנורו מ-8:00 בבוקר אל הדרום, יוצא הערב (יום ו') ראש העיר שדרות, אלון דוידי, במתקפה חזיתית נגד שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שלדבריו נכשל כישלון חרוץ בהשגת ביטחון לתושבי ישראל.

 

"בעוד הצדדים ממשיכים להתדיין על הסדר מדיני בקהיר, פתחו ארגוני הטרור ברצועה בירי מסיבי לעבר כל אזור הדרום. שתי רקטות פגעו פגיעה ישירה בבתים בשדרות, אשר רק בדרך נס, היו ריקים מאדם ובכך נמנע אסון כבד. חידוש הירי על ידי חמאס ושאר ארגוני הטרור מבהיר לכל מי שעוד היה לו ספק, כי חמאס לא מרגיש מובס, אך גרוע מכך, אין לו שום פחד או הרתעה מצה"ל".

 

 

לדברי ראש העיר, "זה מה שקורה כאשר שר הביטחון אינו מספק את הסחורה ואינו מביא ביטחון לתושבי ישראל. לא ייתכן כי השר ידבר גבוהה גבוהה על האופן התקיף שבו תגיב ישראל אם חמאס יעז לחדש את הירי, אך כאשר הדבר קורה, אנו עדים לתגובה רופסת. גם לא ברור מדוע הנחה את צה"ל לצאת מהרצועה ושחרר אלפי חיילים לביתם, בעוד אנו נמצאים במצב של הפסקת אש".

 

פגיעה ישירה בבית בשדרות, היום (צילום: דוברות כב"ה מחוז דרום) (צילום: דוברות כב
פגיעה ישירה בבית בשדרות, היום(צילום: דוברות כב"ה מחוז דרום)

 (צילום: דוברות כב"ה מחוז דרום) (צילום: דוברות כב
(צילום: דוברות כב"ה מחוז דרום)
 

"האויב ראה את המהלך הזה, פירש אותו כצעד של פחדנות, חידש את הירי והביך אותנו. לאן אצה הדרך לשר? האם סיים את הלחימה חד-צדדית? איך אפשר להסביר התנהלות זו? כך לא משיגים הרתעה וגם לא ביטחון. להיפך, כך יוצרים מצב של תחושת ניצחון בצד השני והנצחת הירי עלינו לעוד שנים רבות. הייתי מצפה מהשר להכות בחמאס שוק על ירך נגד כל ירי עלינו, עד שחמאס יצעק חמס, יוכרע באופן ברור ורק אז לצאת ולקיים מו"מ מדיני, כאשר שני הצדדים מבינים היטב מי ניצח ומי הפסיד, למי יש זכות לבוא בדרישות ולמי לא".

 

לדעת ראש העיר שדרות, "במצב הזה, נדמה שדבר לא הושג. הרס עצום של נדל"ן בעזה לא ממש מרתיע את חמאס ולא גורם לשום אפקט של מחשבה שניה מצדם. לצערי, יש לנו שר בלי ביטחון". 

 

מנגד, ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן יצא להגנת שר הביטחון: "אנו, תושבי שדות נגב, מחזקים את ידיו של שר הביטחון. אנו סמוכים ובטוחים כי הוא ישיב את השקט לאזורנו ואת הביטחון לתושבי הדרום. אנו מתנערים מכל אמירה לא אחראית על פעילותו של שר הביטחון העושה לילות כימים כדי להבטיח את שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל. כמו כן, שר הביטחון היה איתי בקשר במהלך כל ימי הלחימה ומסייע לנו בכל צורכינו. אני בטוח כי גם לאחר תום הלחימה הוא ימשיך לסייע להתיישבות בדרום כפי שעשה כל העת. בימים אלה של לחימה באויב, על כולנו להיות מאוחדים על מנת לשמור על החוסן הלאומי".

 

ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר אמר כי "בשעת מלחמה, כמו זו שמתנהלת כעת באזורנו, אין מקום להטחת האשמות קשות בשר הביטחון. גם אם יש חילוקי דעות לגיטימיים הם ייאמרו בפורום המתאים. אני סומך על המנהיגות המקצועית ומחזק את ידיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד מורג
יעלון ונתניהו
צילום: גלעד מורג
צילום: צביקה טישלר "ידיעות אחרונות"
ראש העיר שדרות אלון דוידי
צילום: צביקה טישלר "ידיעות אחרונות"
מומלצים