שתף קטע נבחר

זועבי: "החקירה - חלק ממסע הרדיפה נגדי"

חברת הכנסת מבל"ד נחקרה בחשד להסתה ולהעלבת שוטרים וקראה להשוואה "בין הדברים שאמרתי לבין ההסתה הפרועה של ליברמן נגדי"

"חקירה מיותרת, שהיא חלק ממסע הרדיפה נגדי", כך הגדירה ח"כ חנין זועבי (בל"ד) את השעות שהעבירה במשרדי יחידת להב 433 בלוד. זועבי הגיעה לעת בוקר (יום ב') למשרדי היחידה המשטרתית ושם נחקרה בחשד להסתה ולהעלבת עובד ציבור בתוך בית משפט השלום בנצרת. בתום החקירה, שנמשכה כחמש שעות, היא שוחררה לביתה וממצאי החקירה ייבחנו ויועברו לראש אגף החקירות והמודיעין לגיבוש עמדת המשטרה.

 

זועבי ביקרה את התנהלות המשטרה ומערכת המשפט כלפיה ואמרה כי הן "חשבו שיתפסו אותי על מקרה כל כך שולי. שישוו בין הדברים שאמרתי בבית המשפט לבין עשרות הדברים וההצהרות של חברי כנסת ושרים. מול ההסתה הפרועה והישירה של ליברמן נגדי. הגשתי למשטרה עשרות תלונות על הסתה נגדי, אך היא לא מצאה נכון לפתוח בחקירה".

 

לדבריה, "במדינה הזאת הגזענים הם אלו ששופטים את הדמוקרטיה, ואלו שרוצים להגן עליה ועל השוויון והזכות למחות מוצאים עצמם בחקירה".

 

לפני כשבוע החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על פתיחת חקירה פלילית נגד זועבי בעקבות תלונות שני שוטרים. לטענתם, במהלך דיונים בהארכת מעצר של ערבים שהפגינו נגד מבצע "צוק איתן", היא הטיחה בהם אמירות קשות ופוגעניות. בין היתר, כינתה אותם זועבי "משתפי פעולה עם המדכא נגד בני עמם", ואמרה כי "צריך לנקות בהם את הרצפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חנין זועבי, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים