שתף קטע נבחר

שרים זועמים: "מתעדכנים מהודעות חמאס"

שרים קיוו כי ראש הממשלה יעדכן אותם בנוגע לשיחות בקהיר, אך הם לא הצליחו להשיג אותו. "אנחנו לא יודעים מה קורה"

הלם ותסכול בקרב שרי הקבינט, שעד השעות המאוחרות של הלילה לא קיבלו עדכון על הארכת הפסקת האש בחמישה ימים. השרים המתינו אמש (יום ד') במשך שעות כדי לקבל עדכון מראש הממשלה, בנימין נתניהו, אולם גם סביב חצות, חברי הקבינט לא ידעו אם הפסקת האש תוארך או שמא חוזרים ללחימה במבצע צוק איתן. "השרים מתעדכנים מחמאס", אמר גורם המעורה במתרחש בקבינט. אחד השרים אמר כי "ראש הממשלה לא דיבר עם הקבינט במשך היום, ואנחנו לא יודעים מה קורה. הוא נעלם". ההודעה הרשמית היחידה הייתה של גורמים מדיניים שאמרו כי ראש הממשלה ושר הביטחון הנחו את צה"ל להגיב לירי חמש הרקטות אמש לעבר ישראל.

 

עוד בחדשות:

אחרי הירי מעזה, הפסקת אש ל-5 ימים

שעתיים לפני תום הפסקת האש: ירי מעזה לדרום

תיעוד: חמאס ממשיך לייצר רקטות M-75

 

נתניהו ויעלון. לא עדכנו (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
נתניהו ויעלון. לא עדכנו(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

נתניהו נעלם לשריו, שחלקם יצאו בפומבי נגד ההסדרה האפשרית עם חמאס, אולם הוא שוחח מוקדם יותר עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה. במהלך היום ראש הממשלה התייחס גם לוועדת החקירה של המועצה לזכויות אדם, ואמר כי אין לה מה לחפש בישראל. אלא שלשרי הקבינט שלו, נתניהו לא מצא זמן. "עזוב, זה לא מה שחשוב כרגע", אמר אחד מחברי הקבינט סמוך לחצות בתסכול כשנשאל כיצד ייתכן שהשרים לא קיבלו כל עדכון על ההתפתחויות במשא ומתן במצרים.

 

גם הציבור הישראלי זכה להתעלמות מלשכת ראש הממשלה - ושוב ניזון רק מדוברי החמאס. למרות הפניות החוזרות ונשנות לדובריו של נתניהו, הם סירבו להשיב

 לשאלות בנוגע להפסקת האש. "זה מביך מה שקורה", ציין פקיד ישראלי בכיר המודע למתרחש בישיבות הקבינט. "זה בעיקר מביך ומראה על בלבול ולא על ניהול ושליטה".

 

גם לשכתו של שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התנהלה בצורה מוזרה אתמול בערב, וגם לאחר הודעת חמאס על הארכת הפסקת האש נמסר כי "מכירים את הדיווחים, אנחנו בודקים". גורמים מדיניים אמרו לאחר חצות כי "שרי הקבינט עודכנו כי אחרי שסוכמה הארכה של הפסקת האש, הופרה - עוד לפני חצות - הפסקת האש מספר פעמים ובעקבות כך הנחו ראש הממשלה ושר הביטחון את צה"ל לפעול בתגובה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו. "נעלם לשרים"
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים