שתף קטע נבחר

טיבי: העזתים פגעו ביהירות ממשלת ישראל

חבר הכנסת מרע"מ-תע"ל תקף באולפן ynet "שרים שמסיתים נגד ערבים". טיבי ציין כי אינו מפחד שיירצח. על המערכה אמר: ישראל הפסידה בנקודות

"היו מלחמות בעבר, עימותים ומבצעים, ותמיד היו דיבורים על שסע בין יהודים לערבים, אבל הפעם זה עבר כל גבול". על רקע הארכת הפסקת האש בין ישראל לחמאס התארח היום (ה') ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) באולפן ynet והתייחס למתיחות שנוצרה בין יהודים לערבים בעקבות מבצע "צוק איתן": "יהודים דרשו 'להיות איתנו' ואם לא 'הם אויבים'. הציבור היהודי רצה לאלף את הערבים ולפרק את הזהות הלאומית. מדד ההסתה עבר כל גבול".

 

במהלך הראיון מתח טיבי ביקורת על "שרים שמסיתים נגד חברי כנסת ערבים", וטען כי ישראל הפסידה בלחימה. לדבריו, "ישראל תמיד הייתה רגילה לניצחון מוחץ והערבים להפסד צורב. גם

 מדינית וגם צבאית ישראל הפסידה בנקודות. בכל פעם שאני רואה את רמת השיח על 'הצבא המוסרי בעולם' מתגבר, אני יודע שזה בדיוק ההפך".

 

טיבי אמר עוד בראיון כי "הפלגים הפלסטיניים פגעו ביהירות של ממשלת ישראל וסיכלו אותה". על הקריאות לרצוח אותו אמר טיבי כי "אני לא מפחד, אבל צריך לנקוט אמצעי זהירות, אבל אין ספק שהאווירה היא קשה, מאוד לא נעים בתקופה הזאת. דעתי היא שצריך להוציא את האזרחים ממעגל האלימות". טיבי אף השווה בין דוברי שני הצדדים ואמר: "הוכח במלחמה הזאת שהדוברים הפלסטינים מעזה הרבה יותר אמינים מדובר צה"ל, שנתפס כמה פעמים בשקרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי ויוגב אטיאס
ח"כ טיבי
צילום: אבי חי ויוגב אטיאס
מומלצים