שתף קטע נבחר

מחמוד ומורל מתחתנים: לא ישברו אותנו

הזוג הצעיר מיפו פטר את מחאת הקיצונים והדגיש כי האירוע יתקיים גם ללא צו הרחקה נגד המוחים. "אנו לא מפחדים מכלום", הדגיש אביו של החתן

הכנות חגיגיות והתעלמות ממחאת המתנגדים, כך העבירו מחמוד מנסור ומורל מלכה את סוף השבוע. יום לפני חתונתם המתוכננת בראשון לציון, זכו השניים, תושבי יפו, לשיחות תמיכה רבות שקראו להם לא לחשוש. "היום יהיה יום חשוב ביותר והיסטורי", אמר החתן. "אנו רוצים שתהיה לנו אחלה חתונה שלא הייתה לאף אחד".

 

מנסור (במרכז) עם חבריו. למטה: ההכנות בבית החתן (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מנסור (במרכז) עם חבריו. למטה: ההכנות בבית החתן(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

חתונתם של מנסור, ערבי מוסלמי בן 26, ומלכה, יהודייה בת 23, עומדת במוקד מחאת ארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש), שפועל לסיכולה. החתן עתר לבית המשפט בבקשה למתן צו מניעת הטרדה והחלטה בנושא תינתן עם בוקר. "אני מקווה שהשופט יתחשב ויבוא לקראתנו", סיפר. "אם לא, נמשיך כרגיל עם יותר השקעה, בלי להתייחס למפגינים הגזענים".

 

מנסור הוסיף כי "הרבה יהודים התקשרו אליי והגיעו לבית לתמוך ולחזק. אני מעריך כל אדם שמכבד את החלטתנו. שאלוהים יחזק אותם". כלתו לעתיד, סיפר, "מאוד שמחה ומחכה ליום החתונה. היא בכלל לא מתייחסת להפגנה ולתגובות. מה שמעניין אותה זה שנתחתן ונהיה יחד לכל החיים. אף אחד לא יכול לשבור אותנו".

 

מוחמד, אביו של החתן, הדגיש כי "אנו לא מפחדים מכלום. ההפגנה לא תורמת כלום, כל המוזמנים יגיעו לחתונה וישתתפו בשמחתנו. אני גאה בבני היקר, נמשיך להיות לידו לאורך כל החיים". מוחמד אבו שינדי, חברו של החתן, הוסיף כי "לא ציפינו שתהיה תגובה כזאת, אך הגזענים האלו לא יפגעו בנו. החתן אדם חזק ואחראי וכולנו סומכים עליו".

 

אנשים שמתגוררים בשכונה סיפרו ל-ynet כי הם תומכים בחתונה ולא רואים בה צעד לא נכון. לדבריהם, התנגדות הארגון נובעת מהמצב הביטחוני וממבצע "צוק איתן". "לא נרשה לאף אדם לפגוע בחתונה", הוסיפו. "מי שרוצה להפגין יכול להפגין, אבל בשקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מחמוד מנסור
צילום: עידו ארז
מומלצים