שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בתי ספר למשחק יציגו בתיאטרון גשר

  התיאטרון יארח אסופת הצגות נבחרות של בתי ספר למשחק במסגרת פסטיבל. "רצינו לאפשר להצגות המשכיות, לסייע בחשיפה ולהביא להאנגר קהל צעיר", אומרים בהנהלה

  תיאטרון גשר משיק פסטיבל הצגות נבחרות של בתי ספר למשחק ברחבי הארץ. הפסטיבל, שייפתח ב-12 בספטמבר, יחשוף חמש הפקות נבחרות שהועלו בבתי הספר בשנה החולפת. בגשר מקווים להפוך את הפסטיבל לאירוע שנתי.

   

  הפרויקט, שמוצג כפסטיבל פרינג', ימלא במידה רבה את החלל שנוצר בעקבות ביטולו של פסטיבל "עתיד התיאטרון", יוזמה מקורית של מועדון צוותא בתל אביב שנערכה בתשע השנים האחרונות והיוותה הלכה למעשה, פלטפורמת חשיפה ליוצרים ולשחקנים רגע לפני הפריצה. ההחלטה על ביטול הפסטיבל בצוותא התקבלה לאחרונה כחלק מתכנית הבראה וניסיונות למזער את ההפסדים של המוסד.

  מתוך הההצגה "תפילה" (צילום: יוסי צבקר) (צילום: יוסי צבקר)
  מתוך הההצגה "תפילה"(צילום: יוסי צבקר)
   

  בתיאטרון גשר אומרים כי שילוב הפסטיבל בפעילות השנתית טוב לכל הצדדים ומבטא רצון להביא למרכז הבמה את דור העתיד בתיאטרון ואת התפיסות הנועזות המתקיימות בתוך בתי הספר ונשארות לרוב בין כותליהם. "להצגות בבתי ספר למשחק אין חיים ארוכים. הן מוצגות לתקופת זמן קצרה ומוגבלת ויורדות מן הבמה. רצינו לאפשר להן המשכיות ולסייע בחשיפה ובמקביל להביא להאנגר גשר קהל צעיר. הפסטיבל פונה בדיוק לקהל הזה", אומרת לנה קריינדלין מנכ"לית התיאטרון.

   

  עידוד הפקות פרינג' מזכה את התיאטרונים הרפרטוארים הנתמכים בנקודות זכות בקריטריונים לחלוקת התקציב, ומכאן שקיומו של הפסטיבל מתגמלת גם במובן זה.

   

  את הפסטיבל הנוכחי תפתח ב-12 בספטמבר ההצגה "ארץ פוק", מחזה מקורי מאת אריאל ברונז שעלה בסטודיו למשחק של ניסן נתיב בתל אביב בבימויה של מרינה בלטוב. הפקות נוספות שיוצגו בפסטיבל הן "יאקיש ופופצ'ה" של חנוך לוין בבימויו של ליאור שגיא ובהפקת הסטודיו למשחק של ניסן נתיב בירושלים; "שונאים. סיפור אהבה" על פי ספרו של יצחק בשביס זינגער, בבימויה של איה קפלן ובהפקת בית ספר גודמן למשחק בנגב; "תפילה" מאת גרגורי גורין, בבימויו של סלבה מלצב ובהפקת בית צבי.

   

  כמו כן תציג במסגרת הפסטיבל גם "המחברת הגדולה" מאת עינת ברנובסקי על פי ספרה של אגוטה כריסטוף ובבימויו של עירד רובינשטיין. ההצגה, שעלתה השנה בסטודיו לאמנויות התיאטרון של יורם לוינשטיין וזכתה להצלחה רבה, תאומץ על ידי תיאטרון גשר ותציג כחלק מהצגות העונה הבאה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מעיין קאופמן
  "שונאים. סיפור אהבה". הגרסה הצעירה
  צילום: מעיין קאופמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים