שתף קטע נבחר

סעודיה: 4 הוצאו להורג בגלל הברחת חשיש

שני זוגות אחים הורשעו בניסיון הברחת "כמות גדולה" של הסם. מתחילת השנה הוצאו להורג כ-32 בני אדם במדינה, 17 מהם בשבועיים האחרונים

הרשויות בסעודיה הוצאו להורג ארבעה בני אדם, בני אותה משפחה, על ניסיון הברחת "כמות גדולה" של חשיש, כך מסרו גורמים רשמיים במדינה. שר הפנים הסעודי, סעיד קינג עבדוללה, אמר כי הארבעה הוצאו להורג לאחר שנמצאו אשמים בשלושה בתי משפט שונים, כולל בית דין לערעורים.

 

עוד חדשות מהעולם :

קטאר נגד איש הפירסינג

מייסד ויקיליקס הודיע: אצא בקרוב מהמקלט

למען השלום: הקורבנות בקולומביה סולחים

 

מניין ההוצאות להורג בסעודיה עומד על 32 בני אדם מתחילת השנה. לסעודיה מערכת שיפוטית המפרשת את חוקי האיסלאם באדיקות ומופעל בה דין ההוצאה להורג במקרים של רצח, אונס והברחת סמים. במקרים נדירים יותר, העונש מופעל גם במקרה של כפירה ומעשי כשפים.

 

תוך שבועיים: 17 הוצאות להורג

ארגון "אמנסטי" הבינלאומי הביע את דאגתו בפני שלטונות סעודיה על המספר ההולך וגובר של ההוצאות להורג בתחומה, כאשר בשבועיים האחרונים בלבד הוצאו להורג כ-17 בני אדם במדינה. הארגון אומר כי הארבעה שהוצאו להורג היו שני זוגות של אחים מאותה משפחה.

 

ארגון הזכויות טען עוד כי הארבעה הוצאו להורג חרף מאמציהם הנואשים של משפחתם. בני המשפחה התלוננו על כך שאחד מהנאשמים הוכה, עונה ונמנעה ממנו שינה כדי להוציא ממנו הודאה.

 

"אמנסטי" מסר כי לאחר שניסה להשיג מידע נוסף בנוגע למשפט, קיבל הודעה מנציגי הארגון בסעודיה, לפיה שר הפנים התקשר למשפחתם של ארבעת הנאשמים והזהיר אותה מליצור קשר עם "אמנסטי".

 

בהצהרה שפרסמה לשכת התקשורת הרשמית של סעודיה אמר שר הפנים הסעודי: "אני נלהב ונחוש להילחם בנגע הסמים בשל הנזק שהם גורמים לבני אדם".

 

סעודיה עצמה מזהירה בטפסי הוויזה שלה את כל הנכנסים בשעריה כי העברת סמים היא עבירה שהעונש עליה הוא גזר דין מוות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
סעודיה מזהירה באשרת הכניסה מפני גזר דין מוות על הברחת סמים
צילום: MCT
מומלצים