שתף קטע נבחר

פרשת השוטרים: המלצה להעמיד את זועבי לדין

הח"כית שוב מסתבכת: יומיים לאחר הפרסום על ביקורה בקטאר, המליצו במשטרה להעמידה לדין על אמירותיה נגד שוטרים ערבים. זועבי בתגובה: "אהפוך את זה למשפט הפוליטי ביותר בתולדות מדינת ישראל"

יומיים אחרי הפרסום על ביקורה אצל הפטרון של חמאס , ח"כ חנין זועבי ממשיכה להסתבך: המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ח"כ חנין זועבי בעקבות התבטאויותיה נגד שוטרים מהמגזר הערבי. עם סיום חקירת היחידה הארצית לחקירות הונאה, ובהתאם לממצאיה, אימץ ראש האגף לחקירות ולמודיעין את העמדה שגובשה בלהב 433, לפיה התגבשה תשתית ראייתית נגד זועבי בנוגע לביצוע עבירות הסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור. ממצאי החקירה יועברו בימים הקרובים לפרקליטות המדינה ולהכרעת היועץ המשפטי לממשלה. זועבי הודיעה בתגובה כי היא מתכוונת לפנות לשגרירויות זרות, לארגוני זכויות אדם וגם להתאחדות הבינלאומית של הפרלמנטים ולהגיש תלונה רשמית על רדיפה פוליטית.

 

החקירה נגדה החלה במהלך חודש יולי השנה, בעקבות התבטאויות שהשמיעה זועבי בבית משפט השלום בנצרת בפומבי, נגד שוטרים ששימשו כטועני מעצרים בדיוני הארכת מעצר של חשודים בגין הפרות סדר שאירעו בתחילת אותו חודש.

 

בעת שקהל רב, לרבות בני משפחות של העצורים ועורכי דין ממתינים מחוץ לאולם, הטיחה בהם חברת הכנסת אמירות קשות ופוגעניות על רקע היותם בני החברה הערבית המשרתים במשטרת ישראל. בין היתר קראה לעברם זועבי: "אלה שמשתפים פעולה נגד בני עמם צריך לנקות בהם את הרצפה", "שיפחדו מהשבאב" ו"צריך לירוק להם בפרצוף".

 

עם קבלת הדיווח והחומרים מהמחוז הצפוני הנחה מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לנקוט לאלתר את כל הצעדים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה נגד זועבי.

היועץ המשפטי לממשלה קיבל את המלצת ראש האגף לחקירות ולמודיעין ופרקליט המדינה ואישר את חקירתה של חברת הכנסת. בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין נפתחה החקירה בלהב 433, ובמסגרתה נחקרה באזהרה זועבי במשרדי היחידה וכן נגבו עדויות מעורבים ובוצעו פעולות חקירה. בתום החקירה הוחלט כאמור להמליץ על העמדתה של זועבי לדין.

 

בתגובה מסרה ח"כ זועבי: "ההחלטה היא לא תוצאה של החקירה שלי, שבה נתתי מענה מפורט לכל הטענות נגדי, אלא של האווירה המלחמתית, הגזענית והפשיסטית, המטילה את צלה על כל הרשויות בישראל. כך היה גם עם ההחלטה השערורייתית וחסרת התקדים להרחיק אותי מהכנסת לשישה חודשים על דברים שאמרתי במסגרת מילוי תפקידי, ושהיועמ"ש קבע מפורשות שאין בהם עבירה על החוק.

 

"אני מקווה שהיועמ"ש יפעיל שיקול דעת ולא יקבל את עמדת המשטרה. אך אם אועמד לדין אני מתכוונת להפוך את הדיונים למשפט הפוליטי ביותר בתולדות מדינת ישראל. מעמידם אותי לדין על עניין פעוט וחסר משמעות, בעוד שרים וח"כים שהסיתו לגזענות, אלימות ואפילו לרצח - לא נחקרים".

 

זועבי, ג'מאל זחאלקה ובאסל גטאס מבל"ד טסו לקטאר, המממנת של חמאס והמארחת של חאלד משעל, לאחר שאנשי ארגון הטרור העזתי דנו בנסיכות המפרץ בהצעת מצרים בנוגע להפסקת אש. הח"כים התראיינו בתקשורת הערבית ולאחר מכן נפגשו עם אקדמאים. תחילה הכחישו גורמים שונים במפלגה את הנסיעה, אולם בהמשך אישרו אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים