שתף קטע נבחר

חמאס לעולם: אנחנו לא דאעש

בזמן שחמושי עז א-דין אל-קסאם מוציאים להורג "משת"פים" בכיכר העיר בעזה ומספקים תמונות המזכירות את המתחולל בעיראק, בכיר חמאס עיזת א-רישק פונה לעולם באנגלית: "אל תתנו לנתניהו להונות אתכם, אל תשוו בינינו לבין אחרים. אנחנו לוחמי חופש"

כלי תקשורת ברחבי העולם מפרסמים בשעות האחרונות את דבר הוצאתם להורג של 21 חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל, על-ידי חמושי חמאס בעזה. המעשה הברברי, ובמיוחד הוצאתם להורג של שבעה חשודים פלסטינים לעיני מאות אנשים בכיכר מרכזית בעזה, זוכה לכותרות - ובחמאס מודעים לכך שמדובר ביחסי ציבור גרועים מאוד לארגון. בימים האחרונים עוסקת התקשורת העולמית בהרחבה בעריפת ראשו של העיתונאי ג'יימס פולי על-ידי אנשי ארגון דאעש האכזרי, וההשוואה - בלתי נמנעת.

 

בכיר חמאס עיזת א-רישק פרסם בצהריים (יום ו') הודעה באנגלית ברשתות החברתיות, המיועדת לעולם ומבקשת להימנע מהשוואות בין חמאס לדאעש כמו אלה שניסתה לאחרונה ממשלת ישראל לעשות בראשות בנימין נתניהו. השבוע אמר נתניהו כי חמאס ודאעש הם שני ענפים של אותו העץ.

 

"הניסיון של נתניהו ודוברו לקשור בין חמאס לארגונים אחרים ולהשוות ביניהם הוא קמפיין הונאה ודיס-אינפורמציה שלא ישטה באיש", כתב א-רישק. "אנחנו מגנים בתוקף ודוחים את האופן שבו נתניהו, דוברו והתקשורת הישראלית מנצלים את התמונה של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי, שהוצא להורג באופן אכזרי. אנחנו מגנים את השימוש הזול והנמוך בתמונה הזו ללא שום כבוד לקדושת המת".

מימין: ג'יימס פולי לפני הוצאתו להורג. משמאל: ההוצאה להורג היום בעזה (צילום: AP, רויטרס) (צילום: AP, רויטרס)
מימין: ג'יימס פולי לפני הוצאתו להורג. משמאל: ההוצאה להורג היום בעזה(צילום: AP, רויטרס)


 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בהודעתו כתב א-רישק: "אנחנו מדגישים כי חמאס היא תנועת שחרור לאומית. אנשי חמאס הם לוחמי חופש המבקשים לשחרר את העם הפלסטיני ולממש את זכויותיו. חמאס מתמודד עם טרור של ישראל נגד ילדינו ואזרחיו החפים מפשע של העם הפלסטיני. תנועת ההתנגדות שלנו נלחמת למען החופש והעצמאות, והמטרה הראשית שלנו היא לשים קץ לכיבוש הישראלי ולטרור בשטחנו".

 

21 חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו ביממה האחרונה להורג על-ידי חמאס בעזה. באירוע הבולט ביותר הובאו בצהריים שבעה חשודים כאלה לכיכר ליד מסגד אל-עומרי אחרי תפילת יום השישי כשידיהם קשורות וראשיהם מכוסים. חמושים במדי הזרוע הצבאית של חמאס, שכיסו את פניהם, ירו בשבעה למוות לעיני מאות המתפללים שיצאו מהמסגד. לגופת כל חשוד בשיתוף פעולה שהוצא להורג הוצמד פתק ועליו כתב האישום נגדו. בפתק נכתב כי מי שהוצא להורג סיפק מידע לישראל על מנהרות, "בתי לוחמים" או אתרי שיגור רקטות.

 

הדיווחים על ההוצאות להורג באתרי העולם:
 

לפי הדיווחים, בין הקורבנות - שתי נשים שהוצאו להורג. שריף, עד ראייה להוצאות להורג, סיפר שאחד החמושים אמר כי השבעה שהוצאו להורג בכיכר המרכזית "מכרו את נשמותיהם לאויב בזול" וכי הם גרמו הרג והרס. לדבריו מפקד החמושים נתן להם את ההוראה לפתוח באש,

ולאחר מכן אמבולנסים אספו את הגופות והחמושים עזבו.

 

אחר הצהריים הודיע חמאס בכלי התקשורת שלו כי הוא מציע למשתפי הפעולה עם ישראל שעוד נותרו בשטח להסגיר את עצמם ולהיות מוכרזים "שהידים" במקום "בוגדים". בכלי התקשורת של חמאס נאמר כי גזר הדין של מרגלים הוא אמנם מוות, אולם מי שבגד ויבחר להסגיר את עצמו לידי חמאס - הארגון ישמור על שמו. המשמעות - הוא אמנם יירצח, אולם שמו לא יפורסם וכך תימנע פגיעה בכבוד משפחתו. בנוסף, ילדיו יזכו ליחס של "בני שהידים".

 

כלי התקשורת הגדולים בעולם מקדישים היום כותרות בולטות לאירוע בכיכר בעזה, ורובם מתארים אותו כ"הוצאה להורג", אחרים נוקבים במונח השיפוטי פחות "רצח". נכון לשעות הערב המוקדמות, קשה היה למצוא באתרים הזרים תמונות של המוצאים להורג בכיכר, ואלה שכבר כן צירפו תמונות משם - הראו את הקהל שהתאסף מסביב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP, רויטרס
עזה כמו עיראק. חמאס ודאעש
צילום: AP, רויטרס
מומלצים