שתף קטע נבחר

אמו של עיתונאי חטוף לדאעש: "רחמו עליו"

שירלי סוטלוף, אמו של סטיב, העיתונאי האמריקני השני שדאעש מאיים לערוף את ראשו כנקמה על פעולות מולדתו בעיראק, התחננה בפני מנהיג הארגון הרצחני: "חוס על חיי בני, הוא איש הגון שאינו אחראי על עניינים שלא בשליטתו"

אמו של העיתונאי האמריקני הנוסף שנשבה על ידי לוחמי הארגון הקיצוני דאעש בסוריה פרסמה סרטון ובו ביקשה מהג'יהאדיסטים לחוס על חייו ולשחררו. שירלי, אמו של סטיבן סוטלוף, פנתה בווידאו שפורסם היום (יום ד') ברשת "אל-ערבייה" וביקשה ממנהיג הארגון הרצחני, אבו בכר אל-בגדאדי, ישירות שירחם על בנה.

 

עוד חדשות בעולם :

פנדה "זייפה" הריון כדי לקבל עוד אוכל

"קצף נגד אבולה": אתגר דלי הסבון

בת 9 ירתה באוטומט בעוזי - ומדריך הירי נהרג

 

"כאמא, אני מבקשת ממך לא להעניש את בני על עניינים שאין לו שליטה עליהם", אמרה סוטלוף. "אני מבקשת ממך להשתמש בסמכותך לחוס על חייו. מה שאני רוצה, הוא מה שכל אמא רוצה - לחיות מספיק זמן כדי לחזות בילדי ילדיי. אני מבקשת ממך להעניק לי את זה".

 

"חוס על חייו", אמו של סטיבן:

 

סטיבן סוטלוף השבוי בסוריה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סטיבן סוטלוף השבוי בסוריה(צילום: רויטרס)

"הוא בנאדם הגון ועיתונאי חף מפשע. אנחנו רק רוצים לחבק", הוסיפה האם. "מאז שסטיבן נחטף למדתי הרבה על האיסלאם. למדתי שאף אדם לא צריך להיות אחראי על החטאים שעשו אנשים אחרים. בני לא אחראי על פעולות הממשל האמריקני. אני מבקשת ממך שתלך בדרכו של הנביא מוחמד ותחון את סטיבן".

 

מאז הוצאתו להורג של העיתונאי ג'יימס פולי בעריפת ראש על ידי ג'יהאדיסטים של דאעש (המדינה האיסלאמית) חוששים בארה"ב לשלומו של סוטלוף, החטוף האמריקני השני שמופיע בסרטון שפרסם ארגון הטרור האכזרי. אנשי דאעש איימו כי אם נשיא ארה"ב ברק אובמה לא יורה לצבאו להפסיק להפציץ את אנשי דאעש בעיראק, סוטלוף, בן 31 ממיאמי, יוצא להורג בעריפת ראש כפי שנעשה לפולי.

 

עם פרסום הסרטון של פולי וההתעסקות התקשורתית בפרשה המחרידה, צצו עוד ועוד פרטים על סוטלוף, שעצם דבר חטיפתו כלל לא היה ידוע לציבור האמריקני. סוטלוף נחטף באזור חלב שבסוריה ב-4 באוגוסט אשתקד, אבל הממשל האמריקני המליץ לבני משפחתו שלא לפרסם ברבים את דבר חטיפתו כדי לא לסכן אותו.

 

מאז עשו האמריקנים מאמצים לדלות מידע על אודותיו, אולם כשאנשי דאעש הציגו אותו למצלמה במדי אסיר כתומים בסוף סרטון ההוצאה להורג של ג'יימס פולי, קיבלו בני משפחתו של סוטלוף הזדמנות לראותו. "חייו של העיתונאי הזה תלויים בהחלטה שלך", פנה לאובמה בסרטון איש דאעש לבוש שחורים, אותו אחד שהוציא להורג את הכתב פולי.

 

סטיב סוטלוף הוא עיתונאי עצמאי מפלורידה. בעבר עבד במצרים ובלוב,

 ולפני יותר משנה עבר לסוריה. בתחילת העשור הקודם הוא למד עיתונות באוניברסיטת מרכז פלורידה, ובשנים האחרונות כתב עבור המגזינים היוקרתיים "טיים" ו"פוריין פוליסי", והופיע גם ב-CNN ובפוקס ניוז.

 

לא הרבה ידוע על מה שעבר סוטלוף בשנה האחרונה. ההערכה היא כי הוא מוחזק בעיר הסורית ראקה, שאנשי דאעש כבשו בשנה שעברה והפכו אותה למעוזם, תוך שהם מחילים את חוקי ההלכה האיסלאמית הנוקשים והאכזריים ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
סטיבן סוטלוף
צילום: רויטרס
מומלצים