שתף קטע נבחר

עקב הביקורת: נוקנוק מבטלת זיהוי השיחה

היישום שמאפשר לראות מי חייג אלינו ישתמש רק במאגר של מורידי האפליקציה ולא בכל רשימת אנשי הקשר שלהם. עוד פיצ'ר בקרוב: אפשרות לדבר עם מי שנתן לכם את הכינויים "אהוד עבודה לא לענות" וכדומה

מפתחי אפליקצית נוקנוק הודיעו שיבטלו את אפשרות זיהוי השיחה, ויתמקדו בפיתוח ישומים חברתיים ובהם האפשרות לראות כיצד אנשים מכנים אחד את השני ברשימת אנשי הקשר. כך לפי הודעה של החברה בפייסבוק.

 

אפליקציית נוקנוק קיימת מספר חודשים ומאפשרת לאדם לדעת מי התקשר אליו, גם אם המספר לא מזוהה. נוקנוק אספה ממי שהוריד את האפליקציה את רשימת אנשי הקשר שלו, וכך הייתה יכולה לבנות מאגר מספרים גם מאנשים שלא הורידו אותה. השימוש הזה במספרים של אנשים שלא נרשמו לאפליקציה עורר ביקורת, בין השאר, מצד אנשים שלא רצו להיות במאגר.

 

 

 (צילום: אהוד קינן) (צילום: אהוד קינן)
(צילום: אהוד קינן)

 

כמו עינית לדלת

נוקנוק מצידה אמרה כי היא פועלת כחוק בליווי ייעוץ משפטי צמוד וכי היא מאפשרת להסיר מספר למי שיבקש. בנוקנוק עוד הסבירו כי האפליקציה לא משתפת את המאגר ולא מוסרת מספר על פי חיפוש שם (מה שמונע פגיעה במספרים חסויים), אלא רק מציגה שם ליד מספר של מי שמחייג. כלומר, מי שרוצה לא להיות מזוהה עדיין יכול להתקשר מחסום. הפילוסופיה של נוקנוק הייתה להחזיר את הכוח לאנשים שמתקשרים אליהם להחליט אם לענות, ולספק להם "עינית לדלת".

 

אלא שכעת אומרים בנוקנוק כי בעקבות שיחות עם גולשים "החלטנו להוריד את אפשרות השיחה המזוהה מהאפליקציה, כך שמעכשיו רק אלו שהורידו את נוקנוק יהיו חלק ממנה".

 

צ'ט עם מי שקרא לי יוסי עבודה

האפשרות החדשה של נוקנוק שגם העלתה את האפליקציה לכותרות בשבועיים האחרונים והפכה לפופלרית היא ה-Reputation - היכולת לראות איך אנשים קוראים איש לחברו ברשימת אנשי הקשר. כך אפשר לראות רשימה כמו יוסי, יוסי עבודה, יוסי לא לענות, יוסי מחסן, יוסי מנהלה, יוסי כהן וכולי.

 

המידע הזה נאסף רק ממי שהתקין את האפליקציה ומוצג למשתמשים אחרים באופן אנונימי. כלומר,כרשימה רציפה של כינויים בלי היכולת לראות מי קורא לך איך. בנוקנוק מתכוונים לפתח את זה הלאה.

 

"בגרסה הבאה תוכלו להקליק על השם שנתנו לכם, ולהגיע לצ'ט עם האדם שנתן לכם את השם", מסבירים בנוקנוק, "אבל יש קאצ' - הצד שנתן לכם את השם יהיה לא מזוהה, ויוכל לחסום את השיחה בקלות, בדיוק כמו שאתם תוכלו לעשות - המטרה היא לבנות שכבה חברתית סביב מה שבאמת קורה בחיים שלכם. איכשהו שכחנו שמספר הטלפון שלנו הוא לא רק מספר - הוא השם השני שלנו, ובמידה מסויימת התקשורת על הבסיס הזה, היא הקו שינחה אותנו בחודשים הקרובים (חכו חכו שיגע מנוע החיפוש)".

 

לא מיד

בנוקנוק מסבירים שהסרת זיהוי השיחה לא יקרה מיד ומבקשים סבלנות "כדי להוריד אותו נדרשת עבודת פיתוח, ואישורים מול האפ-סטור, ככה שכל התהליך יקח כמה ימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד קינן
נוק נוק. מי שם?
צילום: אהוד קינן
מומלצים