שתף קטע נבחר

עם הלוחמים: ברית מילה לבן של פצוע קשה

סמל יהודה הישראלי נפצע קשה בעזה ומאושפז מאז בבית חולים סורוקה. בני משפחתו וחבריו בחטיבת גבעתי הגיעו למחלקה כדי לחגוג את הברית. הסבא: "נדע מה יהודה מבין רק כשהוא יתעורר"

החברים מהחטיבה והדגל, בברית מילה בבית החולים: היום (חמישי) נערך בבית חולים סורוקה בבאר שבע טקס ברית מילה לבנו של סמל יהודה הישראלי, שנפצע קשה במבצע צוק איתן. חבריו ליחידה בגבעתי הגיעו אף הם לבית החולים והביאו איתם את דגל החטיבה. האירוע התקיים מחוץ ליחידה לטיפול נמרץ כללי שבה מאושפז יהודה. שמו של התינוק, ארז יחזקאל, נבחר על ידי יהודה ואשתו רבקה עוד לפני הפציעה. לבני הזוג יש ילדה בת שנה ושמונה חודשים.

 

 

הסבא מחזיק את נכדו, היום בברית. מקווים שיהודה יתאושש (צילום:רחל דוד) (צילום:רחל דוד)
הסבא מחזיק את נכדו, היום בברית. מקווים שיהודה יתאושש(צילום:רחל דוד)

 

חבריו של יהודה ליחידה בגבעתי. הביאו איתם את דגל החטיבה (צילום: אילנה קוריאל ) (צילום: אילנה קוריאל )
חבריו של יהודה ליחידה בגבעתי. הביאו איתם את דגל החטיבה(צילום: אילנה קוריאל )

 

הישראלי שירת ביחידת רימון של גבעתי. במהלך הקרבות בעזה הוא נפצע קשה בראשו ומאז מאושפז בבית החולים. לפני שהחל האירוע היום אמר דוד, אביו של יהודה, שהוא מקווה כי בנו יפקח את העיניים במעמד המיוחד הזה. סבו של יהודה, סיני, אמר כי נכדו אמנם פקח

פעם את עיניו כאשר ביקר אותו, אך בני המשפחה אינם יודעים מתי מצבו ישתפר.

 

בברית המילה השתתפו חברים ואנשים רבים שליוו את בני המשפחה לאורך כל הדרך. בטקס לא נותרה אף עין יבשה, ואפילו הרופאים והאחיות הזילו דמעה. בית החולים נערך באופן מיוחד לברית ומיטתו של יהודה הוצאה למסדרון, כדי שיוכל להיות נוכח באירוע.

 

הסבא סיני: "זו שמחה שמהולה בעצב, אירוע לא שגרתי. אנחנו לא יודעים מה הוא מבין, הוא פוקח עין אחת אבל הרופאים לא יודעים להגיד אם זה ספונטני או מכוון. את מה שהוא מבין נדע כשיתעורר, מה שרנו לו מה דיברנו אליו. אנחנו צריכים להיות חזקים בשבילו ועם הרבה אמונה שהאירוע הזה יגרום לערות, לפחות התחלתית".

 

ד"ר מוטי קליין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בסורוקה, אמר כי הישראלי עדיין מחוסר הכרה: "הנסיבות הן עצובות, האבא במצב קשה, הבאנו אותו כדי שהמשפחה תחוש בנוכחותו באחד הימים הכי חשובים שיש לאבא, כאשר בנו נכנס בבריתו של אברהם אבינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:רחל דוד
ברית המילה לארז יחזקאל
צילום:רחל דוד
צילום: אילנה קוריאל
החברים מגבעתי בברית
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים