שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' נגד נתניהו: תן קרדיט לשוטרים

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' טען כי בסיכום "צוק איתן" אמש נמנע ראש הממשלה מלהודות למשטרה. מקורביו: "לא ראוי שהשוטרים יהיו קורבן של חשבונות כאלה ואחרים"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' נחלץ להגן על כבודה של המשטרה: ראש הממשלה בנימין נתניהו עורר את זעמו של אהרונוביץ' אמש כאשר במסיבת העיתונאים לסיכום "צוק איתן" לא הודה לשוטרים, לדברי השר.

 

השר אהרונוביץ' היה אתמול בדרכו לחתונתו של דוברו לשעבר, עידו מינקובסקי, והאזין ברדיו לנאומו של נתניהו. במהלך הנאום שיבח ראש הממשלה את כוחות ההצלה, והזכיר את צה"ל, את מד"א וכוחות נוספים, אך נמנע מלציין את אנשי המשטרה, לטענת השר.

 

 

אהרונוביץ'. דורש קרדיט מנתניהו              (צילום: עידו ארז, AFP) (צילום: עידו ארז, AFP)
אהרונוביץ'. דורש קרדיט מנתניהו (צילום: עידו ארז, AFP)

עם תום הנאום ניסה אהרונוביץ' לאתר את ראש הממשלה ולהביע את מורת רוחו על שלא ציין אותם. לבסוף הצליח ליצור קשר עם יועציו של נתניהו, והעביר מסר שממנו עולה כי הוא "רותח" על נתניהו. ככל הנראה, גם בלשכתו של נתניהו הבינו שנעשתה טעות, ויועצו לירן דן התחייב כי בנאומים הבאים יציין נתניהו לשבח את פעילות השוטרים.

  

"פשוט בושה וחרפה שראש הממשלה בגלל חשבונות כאלה ואחרים מתעלם מעבודתה של המשטרה", אמרו גורמים המקורבים לאהרונוביץ', "השוטרים עבדו בחירוף נפש לאורך כל המבצע וסיכנו את חייהם לא מעט. הם ראויים להערכה ולא להיות קורבן של חשבונות כאלה ואחרים".

 

בדברים אלה רומזים בסביבתו של השר כי ייתכן שההתעלמות מהמשטרה הייתה מכוונת, וייתכן שהיא באה על רקע הביקורת שהטיח אהרונוביץ' בנתניהו בימי המבצע. רק שלשום מתח אהרונוביץ' ביקורת על נתניהו על שאינו מעדכן את השרים בהחלטות מדיניות מחשש להדלפות: "בקבינט מתקיימים דיונים רציניים, מקצועיים ורגישים שצריך שיישארו בפנים ולא ייצאו.

מדי פעם יש הדלפות. ראיתי את מסיבת העיתונאים עם ראש הממשלה שאמר שאי-אפשר להעביר חומרים לשרים כי יש הדלפות, ואמרתי שלא ניתן שלא להעביר חומרים לשרים. אם יש הדלפות, יש לפתוח בבדיקת פוליגרף". הוא הוסיף כי נתניהו לא הגיב על קריאתו לחקירות פוליגרף.

 

לפני כמה ימים היה אהרונוביץ' השר הראשון שהביע תמיכה בעזיבת יישובי עוטף עזה: "אין אפשרות לקבל מצב ממושך של התשה. אני רואה את הקושי של התושבים, זה לא פשוט. מי שיכול לצאת להפוגה והוא לא חיוני לקיבוץ - שלא יהיה". לפני כחודש הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "בהצבעה בקבינט אתמול הצבעתי נגד הפסקת אש, משום שמול הנתונים הידועים לתפיסתי אין לנו היכולת לעצור כעת, בטרם הושלמה המשימה, ובעוד עדיין קיימים מוקדי סיכון משמעותיים למדינתנו".

 

במפגש עם ראשי רשויות בדרום היום הקפיד נתניהו להזכיר את כוחות המשטרה וכיבוי האש בסיום דבריו: "אני מבקש להודות לאזרחי ישראל ואני גם מבקש להודות לכוחות הביטחון, לחיילי צה"ל, לאנשי השב"כ, לשוטרים, לכבאים, לאנשי מד"א, לכל המתנדבים, הרוח הזאת תביא אותנו למקומות טובים, ויש עוד אתגרים לפנינו".

 

מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז, AFP
אהרונוביץ'. דורש קרדיט מנתניהו למשטרה
צילום: עידו ארז, AFP
מומלצים