שתף קטע נבחר

זועבי בפסטיבל "עזה ניצחה": אין צבא שיכול להביס אותנו

כ-2,000 איש, בהם חברי כנסת ערבים, השתתפו בעצרת בכפר כאבול לתמיכה בפלסטינים. חנין זועבי הצהירה באירוע: "מסיתים נגדי, לא אקבל משטר פשיסטי. הכובש צריך לעשות חישובים מחדש"

כ-2,000 איש מהמגזר הערבי השתתפו הערב (יום ו') בפסטיבל שנערך במועצה המקומית כפר כאבול שבצפון תחת הכותרת "עזה ניצחה". בארוע הונפו דגלי פלסטין וכרזות עליהן התנוסס הכיתוב: "נתמוך בדרישות עזה". שלט נוסף נשא את הכתובת: "הניצחון של עזה הוא החג שלנו".

 

הנייה ביקר בהריסות ביתו בעזה וסימן 'ניצחון'

נקבר הרוג הגראד: "שתהיה החלל האחרון"

 

בין המשתתפים הייתה חברת הכנסת חנין זועבי שאמרה: "ההתנגדות הפלסטינית והעם כולו בעזה הביס את המטרות הצבאיות והפוליטיות שישראל הציבה לעצמה. המאבק של העם שלנו הכשיל את כל המטרות, וזאת התוצאה של המלחמה. זה הלקח שגם הישראלים חייבים להבין אותו - אין כוח צבאי שיכול להביס עם שרוצה לחיות".

 

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

האירוע אורגן על ידי ועדת המעקב של אזרחי ערביי ישראל. בין המשתתפים היו חברי כנסת ערבים ומנהיגים משתי התנועות האיסלאמיות. בתחילת הפסטיבל ציינו המשתתפים דקת דומייה לזכר ההרוגים הפלסטינים במבצע. "אנחנו רוצים לחיות וישראל שמה שני מיליון איש במצור", המשיכה זועבי. "הם חשבו שבכוח צבאי הם יכולים לשבור את הרצון אבל לא יצא להם. צריך פתרון מדיני שיתבסס על זכויות וחירות ולשבור את המצור והכיבוש".

 

על הביקורת נגדה בישראל והמלצת המשטרה להעמידה לדין בגין הסתה, אמרה: "הם מסיתים נגדי בגלל שאני עומדת על הזכויות שלי. אם הפתרון היחיד שלא יסיתו נגדי הוא לשתוק ולהיכנע אז אין טעם. הבעיה היא הגזענות והפשיזים ולא באדם ובעם שמתנגד. אני יכולה להפסיד את האישיות שלי אם אני מקבלת משטר פשיסטי".

 

"אני דוחה את המשוואה שאומרת 'אם תוותרי על כל הזכויות והזהות שלך, אז אולי תמצאי חן בענינו'. מי שצריך להשתנות היא ישראל", היא קראה. "בעם שלי נהרגו יותר מ-2,000 שהידים וחצי מיליון פליטים בעזה משלמים מחיר כשהם נאבקים. בסופו של דבר מי שאמור לעשות חישובים מחדש זה הכובש ולא הנכבש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
חנין זועבי בעצרת היום
צילום: חסן שעלאן
מומלצים