שתף קטע נבחר

ארה"ב לישראל: בטלי הפקעת האדמות ביו"ש

נציג מחלקת המדינה קרא לישראל לחזור בה מהתוכנית להסב את שטחי ההתנחלות גבעות לאדמות מדינה: "זה מנוגד למטרה המוצהרת של פתרון שתי המדינות". קודם האשים אש"ף: "ישראל רוצה למחות אותנו מעל האדמה"

ארצות הברית חוברת לפלסטינים במחאה על החלטת ישראל להפקיע שטחים מיהודה ושומרון. בתקווה לבלום את המהלך, קרא גורם רשמי ממחלקת המדינה האמריקנית הלילה (יום ב') לישראל לחזור בה מכוונתה להסב 4,000 דונמים בסביבת ההתנחלות גבעות לאדמות מדינה.

 

"הבהרנו לא אחת את ההתנגדות שלנו למפעל ההתנחלויות", הצהיר הגורם האמריקני, והדגיש כי וושינגטון רואה את המהלך האחרון ככזה שפוגע במאמצי השלום. "ההכרזה הזו, כמו אלו שקדמו לה, נוגדת את המטרה המוצהרת של ישראל והיא משא ומתן עם הפלסטינים להגשמת פתרון שתי המדינות".

האזור שבמחלוקת (צילום: Google maps) (צילום: Google maps)
האזור שבמחלוקת(צילום: Google maps)
אתמול הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים על הכוונה להכיר בשטח היישוב גבעות בגוש עציון כאדמות מדינה. גבעות מוגדרת רשמית כשכונה של אלון שבות ונמצאת בחלקו המערבי של גוש עציון. בפועל מדובר ביישוב קהילתי נפרד הנמצא במרחק של כמה קילומטרים מאלון שבות. היישוב אינו מוכר מאחר שנבנה ללא תוכנית בניין עיר (תב"ע).

 

בצה"ל טוענים שאין אחיזה פלסטינית על השטח המדובר, אולם מתנגדים להכרזה יוכלו להגיש את השגותיהם

ולנמק אותן תוך 45 יום. בתגובה להודעה מסר סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, כי "זאת תשובה ציונית הולמת להתקפות הטרור על ישראל".

 

מנגד, אש"ף פרסם הודעה שבה טען כי "ההחלטה מייצגת באופן ברור את רצונה של ישראל למחות את הנוכחות הפלסטינית מעל האדמה ולכפות פתרון של מדינה אחת". הארגון האשים עוד כי "תחת הכסות של התוקפנות האחרונה ברצועת עזה, ישראל ממשיכה בקמפיין של אלימות, הרחבת התנחלויות והריסת בתים".

 

גם ברשות הפלסטינית הביעו תרעומת, ולשכת הנשיא אבו מאזן פרסמה תגובה שבה הועלתה הדרישה לבטל את ההחלטה. בתגובה נאמר כי ההחלטה תגרום רק להידרדרות נוספת במצב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן ארד
אזור גוש עציון (ארכיון)
צילום: אילן ארד
מומלצים