שתף קטע נבחר

קמפיין פיקוד העורף של אורי גלר עלה 10 מיליון ש'

"כלכליסט" חשף את הסכום שפיקוד העורף שילם, באמצעות משרד הביטחון, בשנתיים האחרונות לקמפיינים בהשתתפות אמן החושים

על רקע המחלוקות באשר לתקציב 2015, שהראשית שבהן היא התוספת לתקציב הביטחון לאחר "צוק איתן", נודע היום (שלישי) כי פיקוד העורף שילם באמצעות משרד הביטחון כ-10 מיליון שקל בשנתיים האחרונות לקמפיינים תקשורתיים להעלאת המודעות הציבורית לנושא מוכנות העורף. כך עולה מתשובה של משרד הביטחון שניתנה ל"כלכליסט".

 

עוד בחדשות:

 

במסגרת הקמפיין פנה פיקוד העורף לאזרחים והציע שאורי גלר יאתר עבורם בטלפתיה את המקלט הקרוב אליהם. את הבקשה הגיש "כלכליסט" לפני כארבעה חודשים במסגרת חוק חופש המידע, לאחר שמשרד הביטחון סירב לענות לשאילתה ישירה בעניין.

 

צפו בקמפיין של פיקוד העורף בהשתתפות גלר:

 

 

גלר מתוך הקמפיין      ()
גלר מתוך הקמפיין

הקבלה על הקמפיין של פיקוד העורף מ-2014         ()
הקבלה על הקמפיין של פיקוד העורף מ-2014

הקבלה מ-2013    ()
הקבלה מ-2013

את הקמפיין הזמינו פיקוד העורף ומשרד הביטחון ממשרד הפרסום מקאן אריקסון, וזאת בניגוד לשאר משרדי הממשלה, המקדמים קמפיינים דרך לשכת הפרסום הממשלתית. ההתקשרות נעשתה עם משרד הפרסום, ועל כן משרד הביטחון לא השיב לשאלת "כלכליסט" על סכום הכסף ששולם לגלר עצמו.

 

לפי התשובה של משרד הביטחון, עלות הקמפיין ב-2013 עמדה על 5.2 מיליון שקל, וב-2014 עמדה על 4.3 מיליון שקל.

 

רק הבוקר אמר שר הכלכלה נפתלי בנט בוועידה הלאומית הכלכלית של "כלכליסט" על תקציב הביטחון: "השכר החציוני במדינת ישראל עומד היום על 6,000 שקל, כלומר חצי מהתושבים במדינה מרוויחים פחות מזה. לכן צריך לבדוק לאן הולך הכסף של משרד הביטחון. האם אנחנו יכולים לומר בכנות שכל שקל מייצר עוד ביטחון? אנחנו צריכים לבדוק לאן הולכים שמונה מיליארד שקל של תקציבי התגמולים. האם הם באמת מגיעים אל החיילים הקרביים?"

 

באותה ועידה התייחס גם שר האוצר יאיר לפיד להגדלת תקציב הביטחון: "יש במערכת הביטחון מקומות שבהם אפשר לייעל ולחסוך אבל אנחנו לא נחסוך אגורה על חיי אזרחים או חיילים שלנו". על הקיצוצים הנדרשים בתקציב בעקבות המלחמה אמר: "מעמד הביניים הישראלי מרגיש היום שהמדינה מתייחסת אליו כמו אל פרה חולבת. אין כבר מאיפה לחלוב. חוסן לאומי מורכב מעוצמה צבאית, חוסן אזרחי ואמון".

 

במסגרת ההכנות לקראת העברת תקציב המדינה ל-2015 התחדשו לפני פחות מחודש המגעים לקביעת גודלו של תקציב הביטחון. נראה כי התוספת החד-פעמית לתקציב הביטחון בגין עלויות המבצע תעמוד על כ-8 מיליארד שקל. הפער בין משרד הביטחון לאוצר עומד על כ-10 מיליארד שקלים, כפי שהיה לפני המבצע. במערכת הביטחון עומדים על כך שהתקציב ינוע בין 60 ל-62 מיליארד שקל. מנגד, באוצר דורשים כי בסיס תקציב הביטחון יגדל מ-51 ל-52 מיליארד שקל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי גלר (ארכיון)
הקבלה על הקמפיין של פיקוד העורף
מומלצים