שתף קטע נבחר

תמלילי ההקלטות נחשפים. אולמרט לזקן: "את לא בנויה להעיד, עורך הדין ירצח אותך"

שנתיים לאחר זיכוי אולמרט בפרשת טלנסקי הובאה שולה זקן מכלא נווה תרצה לדוכן העדים ועם עלותה מותרות לפרסום ההקלטות שהעבירה ומתעדות שיחות עם אולמרט בפרשות טלנסקי והולילנד. בין היתר אמר לה: "אני פוחד שתעלי על הדוכן. לא בגללי, בגללך". האזינו להקלטות באדיבות ערוץ 10

תיק טלנסקי נפתח מחדש הבוקר (ב') באופן רשמי: לבית המשפט המחוזי בירושלים הגיעה האסירה שולה זקן, והעידה לראשונה נגד מי שהיה האדם הקרוב אליה ביותר - ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בניסיון להפליל אותו תוך הישענות על הקלטות שיחותיהם בעבר. עם הגעתה לעדות הותרו לפרסום תמלילי ההקלטות המפלילות לכאורה שנתנה זקן לפרקליטות בתמורה לעסקת טיעון בפרשת הולילנד. האזינו להקלטות באדיבות חדשות ערוץ 10:

 

שולה זקן: "נו, נו, שאלו אותי, מה יכולתי להגיד? שבאתי לעבוד ואהוד רצה לקחת את המשכורת שלי שלא הייתה טובה אז הוא הציע לי 30 אלף דולר?"

אהוד אולמרט: "את ביקשת ממני, אני לא הצעתי".

זקן: "מה פתאום, אתה הצעת לי, אהוד. על מה אתה מדבר? ישבנו במצודת דוד, אמרת לי 'מה שמדאיג אותך שיהיה לך שנה', וחילקת לי את הסכום כמה זה יוצא לחודש, חיברת את זה במשכורת שלי ויצאה משכורת שמצאה חן בעיניי".

אולמרט: "לא רוצה להתווכח איתך..."

זקן: "אתה נורמלי? לא אמרתי לך את זה?"

אולמרט: "את הצעת את זה ואני הסכמתי לזה, אני לא מתווכח על זה. אני רק לא זוכר שאי פעם אמרתי לך לכתוב את זה במחשב שלך".

זקן: "בזה אתה צודק".

אולמרט: "בזה הכול התחיל".

 

סיוע וייעוץ לשולה זקן שנמצאת במצוקה או שיבוש מהלכי משפט מצדו של אהוד אולמרט? זו השאלה שעומדת במרכז פתיחתו מחדש של תיק טלנסקי (פרשת מעטפות הכסף). שולה זקן הובאה לבית המשפט המחוזי בירושלים מכלא נווה תרצה, שבו היא מרצה 11 חודשי מאסר בעקבות פרשת הולילנד. עם עלותה לדוכן העדים מותרים לפרסום תמלילי השיחות בינה לבין ראש הממשלה לשעבר, שלטענת הפרקליטות מוכיחים שאולמרט עשה שימוש אישי בכספים שהופקדו בכספת של עו"ד אורי מסר, ואף הפעיל לחצים על זקן לא להעיד נגדו ולא להגיש את יומניה.  

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

מסירת הקלטות לפרקליטות על ידי זקן היא חלק מעסקת הטיעון שלה במשפט הולילנד, ובמסגרתה נשלחה ל-11 חודשי מאסר שהחלה לרצות בחודש שעבר. מקורבי אולמרט טוענים מנגד כי רק כמחציתן עוסקות בפרשת הולילנד, וכי יש לראש הממשלה לשעבר תשובות לכל התהיות שעלולות לעלות מהשיחות בינו לבין זקן. אולמרט טוען כי לא מנע מראש לשכתו לשעבר להעיד אלא ייעץ לה לא לעשות כן לטובתה האישית, וכי הדיבורים על הכספים בהקלטות מתיישבים עם גרסתו כי נעשה בהם שימוש פוליטי. עוד ייטען כי זקן הפעילה עליו מניפולציות רגשיות, במטרה להוציא ממנו משפטים מפלילים.

 

"השבוע אני צריך לקבל 125 אלף" 

הפגישה המתועדת הראשונה שהגיעה לידי הפרקליטות התקיימה בבית מלון בירושלים ב-19 במאי 2011. היחסים בין השניים היו טובים ואולמרט נערך לעדותו בפרשת טלנסקי, שבה נחשד בקבלת מאות אלפי שקלים במעטפות. זקן התייעצה עם הבוס שלה אם להעיד, שכן מהלך כזה היה מכשיר את יומניה האלקטרוניים שבהם תועדה קבלת הכספים מטלנסקי, והם לכאורה מסבכים את אולמרט.

 

במהלך השיחה השניים מדברים על עשרות אלפי שקלים ודולרים, ובסך הכול 45 אלף דולר, שהועברו אל זקן בהוראתו של אולמרט.

זקן: "אה, מה יש שמה?"

אולמרט: "יש שמה".

זקן: "אני לא אתחיל לספור, בתוך חבילה אחת היה את המזומן".

אולמרט: "היו שני מזומנים".

זקן: "אה".

אולמרט: "זה 25 אלף (דולר) בשקלים, והיו עוד 20 אלף דולר בדולרים".

זקן: "אז 45".

אולמרט: "השבוע בעזרת השם אני צריך לקבל 125. אני אעביר חלק במזומן, אני מקווה לא השבוע הזה, שבוע הבא. ואז את תחליטי במה שאת נותנת להוא". 

אהוד אולמרט ושולה זקן מגיעים הבוקר לבית המשפט (צילום: טלי מאייר) (צילום: טלי מאייר)
אהוד אולמרט ושולה זקן מגיעים הבוקר לבית המשפט(צילום: טלי מאייר)

 (צילום: טלי מאייר) (צילום: טלי מאייר)
(צילום: טלי מאייר)

משה טלנסקי. מזומנים במעטפות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משה טלנסקי. מזומנים במעטפות(צילום: מוטי קמחי)

הפרקליטות תטען על סמך התמליל הזה כי אולמרט למעשה "קנה" את שתיקת זקן בסיוע הכספי, כשברקע גם התפוצצה פרשת הולילנד. מקורבי אולמרט יטענו כי אין כאן כל בעיה חוקית, וכי מדובר בסיוע שלא הוסתר למימון עורך דינה של האישה שהייתה בשעתו הקרובה אליו ביותר. לטענת מקורבי אולמרט, זקן התחננה לסיוע והסתירה ממנו שגייסה סכומים גדולים מקבלני בנייה המקורבים לה. לגרסתם, היא אף הביאה את הכספים לפגישה באופן תמוה אף שקיבלה אותם קודם לכן, וזאת במטרה להקליט את אולמרט מדבר עליהם.

 

בהמשך ההקלטה עוברים זקן ואולמרט לשוחח על ענייניהם המשפטיים, וככל הנראה עוסקים בחקירת זקן במשטרה בעניין הולילנד.

 

אולמרט: "אנחנו עוד לא נמצאים בהולילנד, אנחנו נמצאים כרגע במשפט שלנו. אז אני לא יודע, אני רק חושב שיש שם איזה משהו, מה שאת חושבת שאמרת או לא אמרת".

זקן: "מה שהם רצו שאני אגיד זה שאני נתתי לך את הכסף, זה מה שמעניין אותם. למה הפקדתי ומשכתי את הכסף".

אולמרט: "היית צריכה להגיד שהבטחת לו את זה לפי בקשה, שהוא (ככל הנראה טלנסקי) ביקש ממך שתעשי לו טובה כי הוא צריך כסף מזומן".

זקן: "קשה קצת לפעמים לשקר ככה".  

גזר הדין של אולמרט בפרשת הולילנד (צילום: יותם רונן) (צילום: יותם רונן)
גזר הדין של אולמרט בפרשת הולילנד(צילום: יותם רונן)
 

בהמשך חוזרים השניים לעניינים הכספיים. "זה לא קל לי, שולה, אני לא יכול להגיד לך כמה זה לא קל לי, את לא יודעת כמה זה קשה לי. ברוך השם עכשיו אני חושב שהצלחתי עם מישהו, שהוא ייתן לי 125 במזומן. 175 את זוכרת, 45 ועוד 125 זה 170, אחרי זה נראה מה יהיה", מבטיח אולמרט לסייע לזקן, ומוסיף: "אבל לעולם את יודעת שאותך, שהיית כמו בת שלי, 35 שנה. מעולם לא זנחתי בן-אדם אחד, תראי (לי) אחד, מישהו שהיה איתי אי פעם שאני הייתי מחויב לו שזנחתי אותו? את יודעת מי אני זונח היחידי את יוסי (אחיו, יוסי אולמרט. א"מ), הוא המיט עליי ועל המשפחה שלו".

 

בפרקליטות צפויים להצביע על סמיכות באותה שיחה בין הדיבורים על הכספים שהעביר אולמרט לזקן, לבין הדיבורים על אודות העניינים המשפטיים של השניים. מנגד, יטען אולמרט כי זקן היא זו שיזמה את השיחות שבהן התחננה לכספים לנוכח מצבה הקשה, והעלתה גם את הנושאים המשפטיים, וביקשה את עצתו. לדבריהם, הגיוני ששני אנשים קרובים, שגורלותיהם קשורים זה בזה, ישוחחו על כתב האישום שבו הם מואשמים יחד וכי אין בכך כל איסור בחוק, ולהיפך.

 

"אל תעידי, הוא ירצח אותך"

קטע נוסף שהוגש למחוזי מתוך השיחה בבית המלון יעמוד ככל הנראה במרכז טענות הפרקליטות, ולפיו אולמרט מפציר בשולה זקן לא להעיד כדי לא להכשיר את יומניה, שלכאורה מסבכים אותו. בפרקליטות מאמינים כי קטע זה, שבו מצוין כי הועברו כספים לזקן מכספי הקופה הסודית, מוכיח כי בניגוד לטענות אולמרט וזיכויו - כספי הכספת שימשו גם לצרכים פרטיים.

 

אולמרט: "כל מה שאני הבטחתי אני מקיים, שזה יירד מעל ראשך, זה לא קורה ביום אחד, זה לוקח זמן".

שולה: "ברור".

אולמרט: "בסדר, אז עכשיו את ה-50 אלף דולר (שהוזכר ששולה קיבלה בתחילת השיחה. א"מ), לא יודע, תחזיקי אצלך את הדולרים, תני לו אה... שקלים, אה... חכי שבוע, יכול להיות שאקבל את הסכום הגדול ואז אני אתן לך".

זקן: "אוקיי".

אולמרט: "דבר שני, אני רוצה שתרימי טלפון ל(אחד מעורכי דינו של אולמרט, ששמו הושמט. א"מ) ביום ראשון... תגידי לו שאת רוצה לראות אותו... אני אומר לך דבר אחד, שולה, זה הכול. אני בעדות שלי הולך לעשות לך חיים מאוד קלים. ומעבר לזה תשקלי מה את עושה... אני מאוד פוחד שתעלי על דוכן העדים, לא בגללי, בגללך", תועד אולמרט בקלטת, והתייחס לתובע בתיק, עו"ד אורי קורב: "את לא תהיי בנויה לזה, תאמיני לי... הוא ירצח אותך".  

אורי מסר. שמר את הכסף בכספת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אורי מסר. שמר את הכסף בכספת(צילום: גיל יוחנן)

אולמרט מבהיר לזקן כי אם לא תעלה להעיד - היומנים הדיגיטליים לא יהיו קבילים כראיה. הוא מזכיר לה שביומן מצוין שהיא קיבלה כסף מאורי מסר. "הוא ירצח אותך ואת תפלילי את עצמך על דוכן העדים. זה מה שמטריד אותי, הוא יגיד לך דבר מאוד פשוט, את יודעת מה? היומנים שכתבת, מישהו כתב לך. בסוף את תיאלצי להודות שאת כתבת את זה. הוא יגיד לך מה זה 'אני לוקחת לעצמי 30 אלף דולר'. מה תגידי?"

 

בהמשך אולמרט מבאר לזקן מדוע היא צריכה להימנע מלהעיד: "עכשיו מה הבעיה? את לא עולה על דוכן העדים, הוא (אורי קורב. א"מ) יכול לקפוץ ולעשות ריקודים באוויר, הוא לא יכול להרשיע אותך ואת זה הוא לא יכול להציג - את היומנים האלה. זה הכול הנייר הזה, אם את לא מופיעה הם לא יכולים להגיש את הנייר, הם לא יכולים לשאול על הנייר, הם לא יכולים לקבוע ממצאי עובדה על הנייר".

 

בהמשך מתייעצת זקן עם אולמרט לגבי התשובות שתיתן על מקור הכסף:

זקן: "מה אתה תגיד?"

אולמרט: "אני אציג את מה שעשית, את מה שעבדת וזהו. מי שהיה מתאם זה לא היית את. לא כשהיה מישהו מיוחד שהיה אחראי על העניין הזה. יש לנו פרק שלם על היחס שלך אליי. אלו החלטות שלי".

זקן: "אני לא רוצה להיות שם".

אולמרט: "מה זה באמת שולה, מה שהיה באמת זה שולה של אהוד אולמרט, שכל אחד יודע שהיא הדרך לאהוד אולמרט".

זקן: "אבל מה אני אומרת? אני לא יכולה להגיד שקיבלתי ממך כסף ואתה החלטת לתת לי כסף?"

אולמרט: "את יכולה להפיל עליי את הכול, זה בסדר".

זקן: "לא רגע, סליחה, מה הוא יכול להגיד לי?"

אולמרט: "סליחה, דיווחת על זה למישהו?"

זקן: "לא".

אולמרט: "זה הכסף, מי, מה זה הכנסה? מתנה? 30 אלף דולר, מה זה, מה זה שוחד?"

זקן: "זה רצה לעזור לי".

אולמרט: "שולה, שולה, איזה כסף זה, הרי אני אומר שזה תרומות פוליטיות, אז מה?"

 

לעמדת אולמרט מדובר בשני אנשים קרובים שגורלם קשור והם מדברים על הנושא המשפטי, וכי כפי שנעשה במשפטים רבים אין בעיה בחוק שיתאמו קו הגנה. לדבריהם, אולמרט פשוט מתאר את המציאות שבה מדובר בכספים פוליטיים, מבצע מעין תרחיש עם זקן ונותן לה דגשים, ומסביר לה לשאלתה מדוע לא טוב לה אישית להעיד כי היא תגרום לעצמה נזק.

  

"לא התעניינתי, את כל הכסף העברת לאורי מסר" 

בקטע נוסף נשמעים השניים מדברים על כספים שהעביר עד המדינה במשפט הולילנד שמואל דכנר. "את פתחת את הדלת, עזרת לאנשים ולא היססת לפעול למישהו שהיה נזקק, בכל הדברים האלה וכו'", נשמע קולו של אולמרט בהקלטה. "בסדר, אז אני אומר לך שבי עם (אחד מעורכי דינו של אולמרט ששמו הושמט. א"מ), אני רק אומר דבר אחד עלייך, עזבי אותי, בואי נצא מנקודת הנחה בעדות את יושבת, את אומרת אולמרט, אני אף פעם לא סיפרתי לו שדכנר נתן לי כסף, זה לא עניין אותי וכו', הכול העברתי למסר".

 

בקטע נוסף נשמע אולמרט אומר לזקן "אבל כדי לנהוג בחוכמה אני דורש גם ממך לנהוג בחוכמה, ולהבין מה

המשקולות פה. אני לא מבקש ממך שתודי בשום דבר, אני מבקש ממך משהו שעשית כבר. אבל את צריכה להבין דבר אחד, ברגע שיצא ממך שאני נתתי לך הוראה, אה אה, כסף מזומן, אני נתתי לך 30 אלף דולר, או ברגע שייצא שאני אה... ידעתי ממך שדכנר נותן תרומה, מה פירושו של דבר, שאני שותף לשוחד. נקודה, זה הכול. אם את קיבלת לידך ולא סיפרת לי, איזה עבירה עשית, ברגע שאני ידעתי נגמר הסיפור. זה כל מה שהם רוצים. לכן אני אומר לך, הכי נכון לא לעלות על דוכן העדים, את לא יודעת שולה, את לא תעמדי בזה, אני מקווה שעם כל הניסיון שלי והכוח הפנימי שלי והמעמד שלי, שאני אעשה את זה טוב".

 

אולמרט ממשיך: "כשאת אומרת אני לא אמרתי לאהוד, הוא לא היה מעורבב בזה, אני פעלתי בתום לב, חשבתי שזה מה שצריך לעשות, הוא לא אמר לי ולא ידע, את לא מזיקה לעצמך דבר. את אומרת דבר אחר, אין כוח בעולם שיגרום לכך".

 

זקן: "הלוואי ואז הם יגידו, את לא יודעת שאת עוברת עבירות פליליות".

 

אולמרט: "איזה עבירות פליליות, איזה פלילית בדיוק עשיתי, טלנסקי העביר תרומות פוליטיות מחו"ל מאנשים ואני העברתי את זה לאורי מסר, ששם את זה בכספת הפרטית שלו. אני ידעתי, הוא אמר לי שמשאיר בכספת שלו".

 

לגבי הדברים הללו, בעוד הפרקליטות צפויה לטעון כי אולמרט למעשה מודה במעשים פליליים ומבקש מזקן להסוותם, עמדת אולמרט היא שמדובר בשני אנשים המתכננים הגנה, דבר המותר בחוק, וכי אולמרט מזהיר את זקן מניסיונות של המשטרה להפלילו על ידי השמת מילים בפיה. בנוסף, לעמדת אולמרט, מרבית השיחה נסובה סביב תיק הולילנד ובסופה אולמרט רק חוזר על גרסתו לאורך כל המשפט - מדובר בכספים פוליטיים.

 

בהמשך שב אולמרט ומתריע בפני זקן מפני היומנים: "יש שם דברים שבלי שום קשר אליי, זה מסבך אותך עם עצמך, ולכן יהיה לך קשה מאוד, לא תוכלי להתחמק מהניירת".

 

"רצית שאגיד, אבל לי יש בעיה לשקר בניגוד לאורי"  

ההקלטה השנייה שהגישה הפרקליטות היא מפגישה שנערכה ב-28 באוקטובר 2012. משפט טלנסקי הסתיים בזיכוי של אולמרט, אבל משפט הולילנד כבר החל להתנהל. השיחה בין אולמרט לזקן עסקה בשתי הפרשות, ולטענת הפרקליטות היא מוכיחה את השימוש בכספי הכספת לצרכים אישיים - מה שהוביל בהמשך להרשעה בתיק טלנסקי. לעניין הולילנד הפרקליטות מאמינה כי עולה מהקלטת שאולמרט מדיח את זקן לא להעיד.

 

בחקירת הולילנד התברר כי זקן הפקידה ב-2004 בחשבון הבנק שלה ובחשבונות משפחתה 100 אלף שקל בהמחאות שקיבלה מעד המדינה שמואל דכנר. בכתב האישום הואשמה זקן שפדתה את הצ'קים, לקחה לעצמה 40 אלף שקל ולאולמרט העבירה 60 אלף שקל. בשיחה אולמרט מזכיר לזקן את גרסתה במשטרה, שבה רמזה כי את 60 אלף השקלים היא לא לקחה לכיסה אלא העבירה לאורי מסר לכיסוי חובות של אולמרט.

 

זקן בדרך לכלא נווה תרצה. 11 חודשים בעסקת טיעון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
זקן בדרך לכלא נווה תרצה. 11 חודשים בעסקת טיעון(צילום: ירון ברנר)

לטענת הפרקליטות, השיחה מראה את חששו של אולמרט מהטענה כי הכספים הועברו אליו, ולכן הוא ניסה לשכנע את זקן לומר שהיא החזירה את הכסף לדכנר.

 

אולמרט: "ומה הם יגידו, מה עם הכספים... אני שואל אותך, היה לך כיוון בזמנו, 60 אלף שקל שהפקדת אצל בני המשפחה שלך, ולאחר מכן פרטת את הכסף והחזרת את הכסף".

זקן: "פרטתי את הכסף ונתתי לאחרים".

אולמרט: "מה?"

זקן: "הם כיוונו אליך כל הזמן".

אולמרט: "את לא אמרת להם שנתת לי?"

זקן: "אהוד, אתה לא מקשיב לי".

אולמרט: "אני לא אמרתי, אני מבין שעל אחרים, את לא אמרת להם שנתת לי".

זקן: "לא אמרתי, אתה צודק. אני אחזור על זה, הם לחצו ולחצו ולחצו, הם רצו אותך, ואני אמרתי אני לא זוכרת, נתתי לאחרים. הם רצו אותך, אמרתי אני לא זוכרת שנתתי לאחרים. לא אמרתי שהחזרתי. אתה רצית שאני אגיד ולא עמדתי בזה. זו הייתה טעות, אתה רצית שאני אגיד את זה שדיברת איתו בחו"ל, אמרת לי תגידי שפרטת והחזרת לו, ואני לא יכולתי לשקר, כי זה לא היה האמת. אורי (אורי מסר. א"מ) יכול לשקר במצח נחושה, לו לא הייתה בעיה לשקר. לי יש בעיה לשקר".

אולמרט: "היה לך קשר איתו?"

זקן: "עם מי?"

אולמרט: "עם אורי".

זקן: "על אורי? לא דיברתי על אורי, דיברתי על דכנר, אתה מבין".

אולמרט: "מה, חשבתי שאת אומרת אורי".

 

אולמרט צפוי לטעון שזקן הקליטה את השיחה במתכוון וידעה שהרשעתה בהולילנד קרבה, ולכן הפעילה מניפולציות והקליטה את עצמה אומרת כי היא לא מסוגלת לשקר, כדי שהדברים ישתמעו כך שאולמרט הורה לה לשקר. לעמדתו, לאורך השיחה זקן מתלוננת ומבכה על גורלה, ואולמרט רק מבקש להרגיע אותה ולא חושב להתחיל להכחיש את הדברים כמי שמצוי בחקירה. כך הם מצביעים על סופה של השיחה, שבה עולה כי אולמרט לא מבין שהיא מדברת על דכנר ומציין כי חשב שהיא מתכוונת למסר.

 

שולה, הכול התחיל במחברות שלך  

בקטע אחר בשיחה מלינה זקן על מצבה הקשה ואולמרט משיב לה: "תסתכלי, מה על החיים שלי? תראי על ההרשעה המטומטמת הזו (תיק מרכז ההשקעות. א"מ). מי כמוך יודע שבחיים לא קיבלתי אגורה מאורי מסר, על מה, על מו, על מי".

 

בהשלכה למצבה של זקן להולילנד, השניים חוזרים ודנים במשפט טלנסקי בירושלים ובעשרות אלפי הדולרים שזקן ציינה ביומנה כי קיבלה ממסר לכיסה. כאן, בקטע מרכזי נוסף לעמדת התביעה, טוענת הפרקליטות שהשיחה שבה עולה העברת כספים ממסר לכיסה של שולה, מעידה בבירור על הבנתו של אולמרט שהכספים שהוחזקו אצל מסר שימשו גם לצרכים אישיים, בניגוד לקביעת בית המשפט המחוזי שהביאה לזיכויו של ראש הממשלה לשעבר. השיחה נסובה סביב הערה ביומנה של זקן שבה ציינה "לקחת מאורי מסר 30, שנה שעברה קיבלתי 30".

 

 (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
(צילום: תומר אפלבאום)
 

זקן: "נגררתי למשפט לא שלי. בגלל שלא העדתי היא האשימה אותי. אז מה יצא לי מזה?"

אולמרט: "הכול התחיל במחברות שלך. את כותבת קיבלתי, לקחתי 50 אלף דולר, מה היה שם?"

זקן: "נו, נו, שאלו אותי, מה יכולתי להגיד? שבאתי לעבוד ואהוד רצה לקחת את המשכורת שלי שלא הייתה טובה אז הוא הציע לי 30 אלף דולר?"

אולמרט: "את ביקשת ממני, אני לא הצעתי".

זקן: "מה פתאום, אתה הצעת לי אהוד. על מה אתה מדבר? ישבנו במצודת דוד, אמרת לי 'מה שמדאיג אותך שיהיה לך שנה', וחילקת לי את הסכום כמה זה יוצא לחודש, חיברת את זה במשכורת שלי ויצאה משכורת שמצאה חן בעיניי".

אולמרט: "לא רוצה להתווכח איתך..."

זקן: "אתה נורמלי? לא אמרתי לך את זה?"

אולמרט: "את הצעת את זה ואני הסכמתי לזה, אני לא מתווכח על זה. אני רק לא זוכר שאי פעם אמרתי לך לכתוב את זה במחשב שלך".

זקן: "בזה אתה צודק".

אולמרט: "בזה הכל התחיל".

זקן: "אני רשמתי את זה כי כל הזמן הייתי צריכה לתת לך דין וחשבון".

אולמרט: "סליחה סליחה, לא היית צריכה לתת לי שום דין וחשבון".

זקן: אבל אתה שאלת אותי כמה פעמים שאלת אותי, במחשב, לא במחשב, אתה אומר בתיק... אתה יודע שהם באו אליי הביתה הם ישר לקחו את התיק".

 

בנוגע לקטע זה צפויים פרקליטי אולמרט לטעון טענה חדשה. הם לא יכחישו כי זקן קיבלה מאולמרט כספים מהקופה שאצל אורי מסר, אך בניגוד לטענת הפרקליטות שמדובר בהוכחה לכך שנעשה בכסף שימוש פרטי ולא פוליטי, יסבירו כי גם כאן מדובר בתשלום פוליטי לכל דבר. הסיבה: זקן הייתה גם ראש המטה הפוליטי של אולמרט ופעלה רבות מחוץ לשעות עבודתה בשמירה על קשר עם ציבור הבוחרים ועוד, וכי מדובר בתשלום על עשייתה הפוליטית.

 

"עסקת טיעון פירושו שקיבלת כספים בשבילי"  

השניים חוזרים לדון בהולילנד, ככל הנראה בשיחה שבה עולה לראשונה עניין הסדר הטיעון של זקן, ואולמרט מציע לזקן הסברים להתנהלותה בתיק.

 

אולמרט: "בסדר, אני אומר לך פעם אחת, תשמעי, את לחוצה עכשיו, אם תעשי עסקת טיעון זה לא יהיה לא על רבע ולא עשירית, זה יהיה על הכול. פירושו של דבר שאת אומרת 'אני קיבלתי כספים בשביל אהוד אולמרט', זה הכול. על כל מה שמשתמע מזה. אם את לא רוצה לעשות את זה, אז הדרך היא עם כל הכבוד היא לא דרך כסף, לא ללחוץ עלייך עם האלטרנטיבות. אנחנו עכשיו נסדר עם אודי ועם עוד מישהו".

 

אולמרט משוחח עם זקן על אודות גרסה שהעלתה במהלך חקירותיה, ולפיה קיבלה מדכנר כספים למטרת צדקה למשפחות נזקקות. "אני אומר לך שלפי דעתי עכשיו תגידי איך שלוש שנים, מה זה, עזרת לאנשים, נתת לאנשים תרומות. נניח שסיפרת לי - שזה סיפור נכון,

 שהיית מטפלת במשפחות במצוקה, ואת אמרת ודכנר הסכים לעזור אז אמרתי לו יפה מאוד".

 

זקן: "אני חושבת שגם אמרתי משהו".

אולמרט: "יפה מאוד, כי הכספים האלה סיוע לכל מיני משפחות במצוקה... לכן לא היססת להכניס את הכספים האלה לחשבון שלך כי לא היה לך מה להסתיר וזה מה שנתת לאנשים. זה משהו שנראה לי מתקבל על הדעת, סביר".

 

לגבי הקטע הזה צפוי אולמרט לטעון כי הוא מייעץ שוב לזקן לבקשתה כיצד תוכל לצאת מהתסבוכת שאליה נכנסה, וכי הוא חוזר עמה על גרסה שהציגה במשטרה ומבקש למנוע מניפולציות על גבו. לעמדתם, אולמרט מציע לזקן סיוע לבקשתה כדי למנוע אפשרות של מניפולציה מתוך מצוקתה.

 

אולמרט טוען גם לערעור אמינות ההקלטות השונות של זקן, לנוכח העובדה שהסבירה לפרקליטות כי הקליטה אותו כדי שבני משפחתה ישמעו על מה הם מדברים, שעה שבני המשפחה עצמם היו לא פעם חלק מהשיחות שהוקלטו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אולמרט וזקן. "את כמו הבת שלי"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים