שתף קטע נבחר

שנה בכלא לח"כ שנפגש עם סוכן זר בסוריה

שנת מאסר בפועל נגזרה על ח"כ לשעבר מבל"ד סעיד נפאע שהורשע בגין כניסה לסוריה וקיום מגע עם סוכן זר. הוא הודיע כי יערער לעליון: "זו רדיפה פוליטית". ח"כ לוין: "עכשיו תורה של חנין זועבי לשלם את המחיר"

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר הבוקר (ה') שנת מאסר בפועל על חבר הכנסת לשעבר מבל"ד סעיד נפאע שהורשע בגין יציאה שלא כדין למדינת אויב ומגע עם סוכן זר.

 

עוד בחדשות:

אובמה וקמרון נגד דאעש: לא נפחד מהרוצחים

פלשו לדירת עמידר ריקה: "מכאן - רק לרחוב"

נאנסת סוחבת את המזרן "עד שהתוקף ייענש"

 

לפני חמישה חודשים הורשע נפאע בגין עבירות שבוצעו בשנת 2007 לאחר שעבר את הגבול לסוריה יחד עם 282 אנשי דת ונפגש שם עם סגן המזכ"ל של ארגון החזית העממית טלאל נאג'י. הבוקר הבהיר הח"כ לשעבר כי ימשיך להיאבק על חפותו ויערער לבית המשפט העליון.

 

"הערעור היה מוכן מראש". נפאע (באמצע) בבית המשפט, הבוקר (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
"הערעור היה מוכן מראש". נפאע (באמצע) בבית המשפט, הבוקר(צילום: מוחמד שינאווי)

"לא הופתעתי מגזר הדין", אמר נפאע בצאתו מבית המשפט. "מדובר ברדיפה פוליטית והייתי מתכנן להגיש ערעור על כל החלטה שתצא מבית המשפט, בין אם זה כלא או כל גזר דין אחר. כל התיקים נסגרו למי שנסע לסוריה לביקורים ועזר לאחרים. רק לפני כמה חודשים נסגר התיק נגד 16 שייחים שביקרו בסוריה יחד איתי. גם נגד עוזריו של ח"כ לשעבר עזמי בשארה נסגר התיק. היחיד שקיבל מאסר זה אני". לשאלה אם גזר הדין ירתיע או יפחיד דרוזים אחרים מלהיכנס לסוריה אמר נפאע: "זה לא יפחיד אף אחד".  

 

במהלך המשפט אישר נפאע כי נפגש עם נאג'י, אך טען שהיה מדובר בפגישה מקרית שלא הייתה חשאית. נגד נפאע הוגש אישום גם בגין פגישה עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. מעבירה זו הוא זוכה לאחר שהשופטת קבעה כי אין ראיות כדי להרשיעו.

 

נציגת הפרקליטות בתיק, עו"ד יעל כוכבי מפרקליטות מחוז צפון, בירכה על גזר הדין. "הנאשם ששימש כחבר כנסת הגיע למדינת אויב ונפגש עם בכיר בחזית העממית. למרות טענותיו לרדיפה פוליטית ושהפגישה הייתה אקראית, בית המשפט קבע חד-משמעית כי מדובר בפגישה מתוכננת וחשאית הפוגעת בביטחון המדינה וקשירת קשר עם סוכן זר", אמרה כוכבי והוסיפה: "כל ח"כ ישראלי שנפגש עם אויב יישלח למאסר".

 

שר החוץ אביגדור ליברמן בירך על גזר הדין בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו: "זהו מסר חשוב שמעביר בית המשפט, שלפיו מדינת ישראל לא תמשיך לסבול פעולות חתרניות נגד המדינה על ידי מי שיושבים בבית המחוקקים שלה ובאותו הזמן פועלים בכדי להרוס אותה".

 

גם יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין (הליכוד), הגיב לגזר הדין: "הרשעתו בעקבות מעשיו החמורים מהווה נורת אזהרה לכל אותם חברי כנסת המשתפים פעולה עם האויב ומהווים גיס חמישי של ממש בכנסת ישראל. חברי כנסת כאלה הם חרפה לכנסת. עכשיו תורה של ח"כ חנין זועבי לשלם את המחיר על בגידתה".

 

במרכז מוסאוא לשוויון זכויות עבור אזרחים ערבים בישראל תקפו את גזר הדין וטענו כי מדובר בפגיעה בדמוקרטיה ובפגיעה בחסינות הפרלמנטרית של נבחרים ערבים. "סטודנטים, שייחים ואפילו תפוחים מגיעים לסוריה מהגולן ורק אזרחים ערבים דרוזים נענשים בחומרה כדי להפריד אותם מבני עמם. גם אייבי נתן ז"ל נכלא כשפרץ את גבולות המותר כדי לקדם שלום", נמסר מהמרכז.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
נפאע בבית המשפט, הבוקר
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים