שתף קטע נבחר

פגז נפל בגולן, צה"ל תקף עמדת צבא סוריה

הצופרים הופעלו בצהריים בצפון רמת הגולן ומקום הנפילה אותר בשטח פתוח צפונית לאורטל. בתגובה ירה צה"ל טיל תמוז על עמדה של צבא סוריה

לאחר יותר משבוע של שקט נשמעה בצהריים (יום ה') אזעקה באזור צפון רמת הגולן. בסריקות שערך צה"ל אותרה נפילה בשטח פתוח צפונית ליישוב אורטל, ככל הנראה מדובר בפגז. בתגובה ירה צה"ל טיל תמוז על עמדת ירי של צבא סוריה. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. מצה"ל נמסר כי הוא רואה בצבא סוריה הגורם האחראי לכל ירי לעבר ישראל.

 

עוד בחדשות:

 

גורמי אופוזיציה בסוריה דיווחו היום שהקרבות מתמקדים בפרבר הדרומי של קוניטרה, לשם הרחיבו המורדים את תקיפותיהם בהמשך לקרבות בקוניטרה עצמה ולהשתלטותם על המעבר. לפני זמן קצר דווח שהמורדים הצליחו להשתלט על מוצב מג'דוליא ועל אזור תל אל-מסחרה שבפרבר הדרומי של קוניטרה, קרוב לדרעא.

 

במהלך הימים האחרונים, בימי הלחימה מן העבר השני של הגדר, הייתה זליגה של פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל. לפני שלושה ימים דווח כי פרצו חילופי אש כבדים בין כוחות הצבא הסורי לבין המורדים באזור קוניטרה שבגולן הסורי. באזור נשמעו קולות ירי מנשק ומארטילריה. במקביל פרסם העיתון הסורי "אל-וטן", המזוהה עם משטר אסד, כי נמשכות ההכנות הצבאיות להחזיר את השליטה על קוניטרה מידי המורדים מארגון ג'בהת א-נוסרה.

 

 

שריפה שנגרמה מזליגה מהירי בסוריה בשבוע שעבר            (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
שריפה שנגרמה מזליגה מהירי בסוריה בשבוע שעבר (צילום: אחיה ראב"ד)

 (צילום: ספי כפרי) (צילום: ספי כפרי)
(צילום: ספי כפרי)

ביום ראשון שעבר לפנות בוקר נורו מסוריה חמש רקטות לכיוון רמת הגולן, שלוש מהן נחתו ליד יישוב. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לקו מתח, דבר שהוביל להפסקות חשמל בכמה יישובים לזמן קצר. צה"ל הודיע כי הוא רואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו. 

 

יום לפני כן נורתה מדרום לבנון לפחות רקטה אחת, והיא פגעה בבית ריק ביישוב בגליל המערבי. בעקבות הירי הגיעו למרכז הרפואי בנהריה 20 נפגעי חרדה ושלושה פצועים קל, בהם ילדה בת שמונה שסבלה מחתך בראשה לאחר שרעפים נפלו עליה.

 

לפני כשבוע נפצע גבר בן 52 באורח קל מפגיעת פגז טנק בקיבוץ בצפון הרמה במסגרת זליגת ירי מהקרבות המתחוללים בסוריה. הפצוע פונה בתחילה ברכב פרטי לקצרין, צוות מד"א העניק לפצוע טיפול ראשוני במקום ופינה אותו בהמשך לבית החולים זיו בצפת. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
לחימה בגולן הסורי
צילום: EPA
מומלצים