שתף קטע נבחר

צילום: AFP

צליבות וראשים כרותים בסרטון הסברה רשמי שפרסמה ארה"ב נגד דאעש

קמפיין אמריקני מנסה למנף את מאמצי הגיוס של ארגון הטרור ולהשתמש בהם כבומרנג. האמצעי: זעזוע, הלם ומראות קשים לצפייה

הממשל האמריקני פתח בקמפיין אינטרנטי נגד התגייסות מוסלמים לדאעש, תגובה לעלייה בפופולריות של ארגון הטרור. סרטון וידאו שכותרתו "ברוכים הבאים לאדמת המדינה האיסלאמית" מנסה לקרוא תיגר על סיסמת הגיוס של דאעש ("רוץ, אל תלך למדינה האיסלאמית"), ובו נראים גופות מושלכות ממצוק, מסגד מפוצץ וכן טבח והתעללות בגופות מוסלמים.

 

 

הסרטון נועד לגרום לצעירים לחשוב פעמיים על הצטרפות לארגון ועושה שימוש בצילומים אותנטיים של דאעש ובמאמצי ההסברה שלו. בין היתר, נקראים לשירות צעירים בעלי מיומנויות, בעוד מחלקת המדינה האמריקנית גורסת כי המיומנויות הן "פיצוץ מסגדים עם מתפללים מוסלמים בתוכם, צליבת מוסלמים ובזיזה של משאבים ציבוריים". הוא מסתיים בקריאה "לחשוב שוב - ולהתרחק", ובהסבר כי "מחיר הטיסה שדאעש מממנת הוא יקר, כי הוא כרטיס בכיוון אחד בלבד". 

 

הכנת הסרטון במרכז האסטרטגי ללוחמה בטרור מצביעה על חשש מהתגייסות צעירים אמריקנים לשורות ארגון הטרור. יותר ממאה אזרחי ארצות הברית הצטרפו לדאעש עד כה, ובהם מוסלמים, נוצרים שהתאסלמו ועבריינים שמאסו במאבק מול שלטונות החוק במדינה. בוושינגטון קשרו בין הנתונים לבין תרחיש של "פיגוע זמין" על אדמת ארצות הברית.

 

המאבק האמריקני בטרור עושה שימוש ברשתות החברתיות ומנסה לנהל קרבות מקוונים בערבית, אורדו וסומלית. פעילות ההסברה מתמקדת בפקיסטן ואפגניסטן, תימן וקרן אפריקה - וכעת גם דאעש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים