שתף קטע נבחר

המנוע כבה באוויר, מטוס אל על נחת בשלום

מטוס שעליו 194 נוסעים המריא לטורונטו וכעבור חצי שעה כבה אחד ממנועיו. "ראינו אש ופיצוצים, אנשים נכנסו לפאניקה", סיפרה נוסעת. הטייס שב על עקבותיו ונחת בשלום. התקלה נבדקת

מצב חירום הוכרז הלילה (יום א') בנמל התעופה בן גוריון לאחר שדווח כי מטוס אל על שהמריא מהשדה לכיוון טורונטו חווה תקלה חמורה. קברניטי טיסת LY029, מטוס מדגם 767 שעליו 194 נוסעים, דיווחו כחצי שעה לאחר ההמראה כי אחד המנועים כבה באוויר.

 

המטוס אחרי הנחיתה בנתב"ג (צילום: רשות שדות התעופה) (צילום: רשות שדות התעופה)
המטוס אחרי הנחיתה בנתב"ג(צילום: רשות שדות התעופה)

 (צילום: רשות שדות התעופה) (צילום: רשות שדות התעופה)
(צילום: רשות שדות התעופה)
 

עשרות האמבולנסים שהועמדו בכוננות (צילום: ברוך וינשטוק) (צילום: ברוך וינשטוק)
עשרות האמבולנסים שהועמדו בכוננות(צילום: ברוך וינשטוק)

 (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
(צילום: דוברות מד"א)

"ישבתי בצד ימין של המטוס על הכנף ופתאום מצד שמאל שמענו שני בומים. ראינו ממש אור ואש והיו פיצוצים", סיפרה הנוסעת שירה ארבל, בעלת בלוג האופנה "הבלוג של שירה" שהייתה בדרכה לשבוע האופנה בניו-יורק. "הדיילים ממש התחילו להתרוצץ במטוס ומיד הבנו שיש בעיה. אנשים נכנסו לפאניקה והצוות ניסה להרגיע את כולם".

 

"הם אמרו לנו לשבת ולחגור חגורות בטיחות. רק אחרי כמה דקות הקברניט הודיע שיש בעיה במנוע השמאלי ושהמטוס חוזר לנחיתת חירום בנתב"ג", היא המשיכה. "הנחיתה הייתה חלקה וכל הנוסעים מחאו כפיים". לדבריה, אחת הנוסעות לקתה בחרדה וטופלה על ידי צוות של מד"א.

הנוסעים מפונים מהמטוס, הלילה (צילום: שירה ארבל) (צילום: שירה ארבל)
הנוסעים מפונים מהמטוס, הלילה(צילום: שירה ארבל)

 (צילום: שירה ארבל) (צילום: שירה ארבל)
(צילום: שירה ארבל)
 

בנמל התעופה הוכרז, כאמור, מצב חירום ועשרות אמבולנסים של מד"א וניידות טיפול

נמרץ הוזעקו למקום, אך לא היה בהם כל צורך. כמה דקות לאחר מכן נחת המטוס בשלום והתקלה נבדקת כעת. הנוסעים התבקשו בתחילה להישאר במטוס ובהמשך הורדו ממנו. הם טופלו על-ידי אנשי תחנת אל על בנתב"ג, שעדכנו אותם כי ימריאו במטוס חלופי לטורונטו בשעה 6:30.  

 

רמי ניר, ראש מבצעי קרקע בנתב"ג, סיפר לאחר הנחיתה: "הטייס במטוס של אל על לטורונטו הודיע למגדל הפיקוח על תקלה וביקש לחזור לנחיתה. צוות החירום של רשות שדות התעופה וכוחות ההצלה הגיעו למקום והמטוס נחת בשלום. הנוסעים הועברו לטרמינל ושם הם טופלו על ידי חברת התעופה". מאל על נמסר כי "החברה רואה בבטיחות הטיסה ערך עליון ואינה מתפשרת בנושא קלה כחמורה".

  

בחודש יולי האחרון נרשמה דרמה דומה בנמל התעופה, כשמטוס חברת דלתא נאלץ לבצע נחיתת אונס. המטוס, בואינג 747 ועליו 391 נוסעים ואנשי צוות, המריא מנתב"ג לניו-יורק, ועקב תקלה במדפים נאלץ הטייס לחזור על עקבותיו. כדי להיפטר מכמויות גדולות של דלק עשה המטוס סיבובים רבים בים התיכון, כמה עשרות קילומטרים מערבית לנתניה. כעבור כשעה וחצי שבהן הסתובב המטוס בים הוא הגיע לנחיתה ונחת בשלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות שדות התעופה
המטוס אחרי שנחת בשלום
צילום: רשות שדות התעופה
מומלצים