שתף קטע נבחר

פטיש על ראש פרודתו: הנגן מואשם ברצח

כמעט חודש לאחר מציאת גופת רעייתו בנפרד דפנה בר ציון, הוגש כתב אישום נגד נגן "הברירה הטבעית" אילן בן עמי. הוא היכה בראשה בפטיש פעמיים, לאחר שסירבה לחידוש הקשר ולהצעתו לבילוי משותף בצפת

נגן "הברירה הטבעית" מואשם ברצח. כתב אישום הוגש היום (א') נגד אילן בן עמי, בן 47 מתל אביב. בן עמי מואשם ברצח בכוונה תחילה של אשתו בנפרד דפנה בר ציון, באיומים ובשיבוש מהלכי משפט. כתב האישום הוגש כמעט חודש לאחר שנמצאה גופתה של בר ציון, ב-14 באוגוסט.

 

באמצע אוגוסט הגיעה פרודתו בר ציון לדירתו ובין השניים פרץ ויכוח על רקע רצונה לסיים את הקשר ביניהם. לבן עמי היו תקוות לשיקום הקשר והוא אף ביקש להצטרף אליה לבילוי משותף בצפת. היא סירבה - והוא בתגובה היכה בראשה פעמיים בפטיש במשקל קילוגרם עד שנפלה, והמשיך להלום בראשה עוד כמה פעמים.

 

בן עמי ברח עם מכשירי הטלפון הניידים שלו ושל המנוחה, ועל פי כתב האישום בכך הוא שיבש מהלכי משפט. הפרקליטות, שטוענת כי בן עמי גרם למותה של המסעדנית בר ציון בדם קר, מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים.

אישום ברצח. בן עמי בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אישום ברצח. בן עמי בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

המנוחה בר ציון ()
המנוחה בר ציון

תובעת הפרקליטות, עו"ד הראל. ראיות שכוללות את הודאת הנאשם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תובעת הפרקליטות, עו"ד הראל. ראיות שכוללות את הודאת הנאשם(צילום: מוטי קמחי)

מכתב האישום עולה כי השניים התחתנו בספטמבר 2012, וחצי שנה אחר נישואיהם החל בן עמי להתנהג באופן אובססיבי כלפי בר ציון, כולל התקפי זעם, איומים, קנאה והשפלות. בר ציון, שחששה לגורלה, ביקשה צו הרחקה מבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, שלבסוף הוצא נגדו והוארך מעת לעת. לאחר הוצאת צו ההרחקה

השניים עברו להתגורר בנפרד.

 

לפי כתב האישום, לאחר הרצח לקח בן עמי את הפטיש והשליך אותו לחלל אחסון תת-קרקעי. בהמשך הוא לקח את מכשירי הטלפון הניידים שלו ושלה, נמלט מהמקום, השליך את הנייד שלו בקרבת דירתו ואת שלה בקרבת הספארי ברמת גן.

 

הפרקליטות מבקשת כאמור לעצור את בן עמי עד תום ההליכים נגדו. עו"ד יעל הראל מפרקליטות מחוז תל אביב ציינה כי בידי התביעה ראיות שכוללות את הודאתו של הנאשם, תיעוד, שחזור שערך עם חוקריו וכן עדויות בני משפחתה של בר ציון וחבריה הקרובים בנוגע לאיומים וההשפלות שחוותה. הפרקליטות ציינה כי הנאשם "היכה בראשה של המנוחה ללא רחמים והפקירה כשהיא מדממת בראשה". ב-18 בחודש יתקיים דיון בבקשה למעצרו של בן עמי עד תום ההליכים..

 

את בן עמי מייצגת עו"ד אורית חיון, שמסרה בתגובה: "כעת ניתנת לנו לראשונה הזדמנות לעיין וללמוד את הראיות בתיק וכן הזדמנות לשלוח את הנאשם להסתכלות פסיכיאטרית, אשר תבחן את מצבו הנפשי בעת ביצוע האירוע, מצבו הנפשי קשה גם כיום ויש לבחון ביסודיות כיצד אדם בעל אישיות נוחה ונעימה הגיע למצב שמיוחס לו בכתב האישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בן עמי בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
עו"ד חיון
מומלצים