שתף קטע נבחר

חברי כת נעצרו: סרסרו בנשים "למען הגאולה"

שישה נעצרו בחשד שבמשך שנים גייסו נשים לכת באמצעות מתווכת והטיפו להן לקיים יחסי מין עם לא יהודים, "כדי לקרב את הגאולה". הם סרסרו בנשים באמצעות סמים ואלכוהול

הם אמרו להן שיסייעו בקירוב הגאולה - ולמעשה סרסרו בהן במשך שנים. המשטרה עצרה שישה חשודים בחברות בכת משיחית שניצלה נשים לזנות בטענה שהן "מצילות את עם ישראל ומקרבות את הגאולה", כשהן מקיימות יחסי מין עם גברים שאינם יהודים. על פי החשד, מנהיגי הכת השתמשו בסמים ואלכוהול כדי לשלוט בנשים.

 

החקירה החלה לפני כארבעה חודשים, כאשר למשטרת ישראל הגיעה תלונה על כך שכת מנצלת את הנשים שנכנסות כחברות בה. בעקבות זאת החלה חקירה סמויה על ידי היחידה המרכזית של מחוז ש"י, והביאה למעצר ששת החשודים, ביניהם תושבי קריית ארבע, אשקלון וירושלים.

  

החשודים הציגו את עצמם כחסידי ברסלב והציעו לסייע לנשים המתקרבות לדת - אך למעשה סרסרו בהן. הם הטיפו לנשים לקיים יחסי מין עם לא יהודים ועל ידי כך "להביא את הגאולה". שני מנהיגי הכת הפעילו אישה נוספת שתפקידה היה לאתר נשים כאלה - בדרך כלל נשים הנמצאות במצוקה ומסתובבות במקומות מפוקפקים - ואותה אישה "גייסה" אותן עבור שולחיה.

 

ראשי הכת, בעלי אופי כריזמטי, הצליחו לסחוף אותן אחריהם, ובנוסף סיפקו להן סמים ואלכוהול כדי ליצור תלות - עד שנלכדו. תחת השפעת סמים ואלכוהול, במצב נפשי ירוד ומתוך אמונה כי מדובר ב"מצווה" שתקרב את הגאולה, קיימו הנשים במשך שנים יחסי מין - חלקם קבוצתיים ובמקומות ציבוריים - עם עובדים זרים, מסתננים, אזרחים ערבים ועוד, שכמובן שילמו על כך לסרסורים.

 

החקירה הסמויה התנהלה במשך ארבעה חודשים, שבמהלכם הצליחה המשטרה להגיע לארבע נשים ולהשיג די ראיות לביסוס החשדות ולמעצר החשודים. כעת היא הפכה לגלויה, והחוקרים מקווים כי בזכות הפרסום יפנו למשטרה עוד עדים וקורבנות למעשים. השישה חשודים בסרסרות לזנות ובעבדות, והם יובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

 

שניים מהחשודים הם תושבי קריית ארבע. מהמועצה נמסר: "המשפחה מוכרת לגורמי הרווחה ברשות המקומית, אך רמת שיתוף הפעולה בין הצדדים אפסית ואף נתקלת בסירוב מוחלט מצד המשפחה.לפני למעלה מחצי שנה הגיעו לגורמי הרווחה שמועות בדבר חשד לעבירות מסוימות. עם היוודע השמועות פנו גורמי הרווחה לבדיקת הנושא מול בני הזוג ואלו הכחישו זאת באופן גורף.

למרות זאת פנתה מחלקת הרווחה למשטרת ישראל והעבירה את הטיפול בנושא לפתחה". מלאכי לוינגר, ראש המועצה, הוסיף: "אנו שמחים על העבודה המסורה של מחלקת הרווחה ומשטרת ישראל בניסיון לשמר ולהמשיך את איכות החיים בעירנו. אם החשדות יתבררו כנכונים, אקרא לרשויות החוק למצות את הדין. אנו כחברה מתוקנת לא נסבול עבירות מסוג זה". 

 

באוגוסט 2011 נחשפה פרשה שגם בה היו מעורבים חסידי ברבלב. מנהיג כת ושמונה מאנשיו נעצרו בחשד שהתעללו בשש נשותיו ו-15 ילדיו של מנהיג הכת במשך שנים. הם הואשמו כי קיימו יחסי מין עם כמה נשים במקביל ופיתחו אצלן יחסי תלות, שליטה וסגידה, וכמו כן השפילו מינית את הילדים, כלאו אותם וביצעו בהם עבירות מין קשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים