שתף קטע נבחר

צילום: AFP

ערבים ישראלים תומכי דאעש: "הם הפתרון"

במגזר הערבי מתייחסים לארגון הרצחני כמדינה לכל דבר וטוענים כי למרות אכזריותו הוא פועל לפי האיסלאם: "שחיטה היא דרך להוציא להורג כופרים". והם גם מאמינים שהתמיכה בארגון רק תלך ותגבר

"כשהתמונה תתבהר כולם יבינו שהמדינה האיסלאמית היא הפתרון היחיד לכולם. גם יהודים צריכים לתמוך במדינה ולהתאסלם". אלה הם רק חלק מהקולות שנשמעו היום (א') במגזר הערבי, שם לא היססו חלק מהאנשים להביע תמיכה בארגון דאעש, שתמונות הזוועה של אנשיו כורתים ראשים ורוצחים אנשים זעזעו את העולם.

 

על פי ההערכות, מספר האזרחים ערביי ישראל שתומכים בדאעש גדל בכל יום. הבהלה הגדולה מהארגון או מסממניו הובילה לזימונו של אימאם באחד המסגדים באום אל פחם, שעליו התנוסס דגל דאעש. הוא זומן לחקירה, התבקש להסירו ושוחרר. "הסמל נמצא מאז הקמת המסגד, אנו לא תומכים לא בדאעש או באף גוף אחר", אמר האימאם. יחד איתו זומן לחקירה אדם נוסף שהביע תמיכה בארגון הרצחני.

 

אצל ערביי הצפון לא מבינים את ההתרגשות סביב דאעש. איש דת ששוחח עם ynet אמר כי מדובר במדינה איסלאמית וכך צריך להתייחס לאנשיה. "כלפי המדינה הזאת אני עושה את מצוות אלוהים ותומך בה, כל עוד שהיא נצמדת לביצוע מצוותיו של אלוהים. אנחנו רואים את הסרטים, אבל שחיטה היא אחת הדרכים להוציא כופרים ורוצחים להורג".

 

הסמל במסגד. "היה כאן לפני" (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
הסמל במסגד. "היה כאן לפני"(צילום: חסן שעלאן)

תמונה מאחד הסרטונים המזעזעים. במגזר לא מתרגשים (צילום: AP) (צילום: AP)
תמונה מאחד הסרטונים המזעזעים. במגזר לא מתרגשים(צילום: AP)

אותו איש דת טוען כי התמיכה בדאעש תגבר ברגע שיותר אנשים יכירו בתופעה כמדינה. "הרבה מוסלמים לא מודעים לכך שמדובר במדינה יציבה ויש לה מדיניות ברורה. היא מאמינה בקוראן ובנביא מוחמד", הוא אומר. "לצערי, התקשורת עושה הרבה הטעיות כלפי המדינה האיסלאמית ומפרסמת דברים לא נכונים. בגלל זה לא רואים הרבה אנשים שתומכים בה. כל מי שמכיר את המשמעות האמיתית של המדינה חייב לתמוך בה. אני לא מדבר רק על מוסלמים, גם יהודים צריכים להבין ולהפנים שהם למעשה הקורבנות הראשוניים והעיקריים של הציונות ועליהם לתמוך במדינה האיסלאמית ואפילו להתאסלם".

  

איש הדת שומע את הביקורת במגזר הערבי על תמיכתו בדאעש אך אינו מתרגש. "הביקורות הושמעו בעיקר מצד מוסלמים וערבים. בעקבות ההחלטה של משרד הביטחון על המדינה האסלאמית כהתאחדות בלתי מוכרת רואים התעוררות בקרב הציבור הישראלי, שגם הוא מתחיל למתוח ביקורת אבל זה לא מרתיע ולא נותן לי לחשוש משום דבר", הוא אומר.

 

תושב אזור המשולש אמר ל-ynet כי מי שמנסה לפגוע בדאעש, כמו למשל המלחמה שהכריז עליה נשיא ארצות הברית, הוא לא אנושי. "אני אמשיך לתמוך במדינה האיסלאמית כי הם נאבקים לטובת האיסלאם והמוסלמים, וכל מי שפוגע בהם מבחינתי הוא לא בן אדם", אמר. "בהמשך התמונה תתברר יותר וכולם ידעו שהמדינה האיסלאמית היא הפתרון היחיד לכולנו. אני קורא לכל המוסלמים ולכל העולם לתמוך במדינה הזאת לטובת כולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
סמל דאעש באום אל פחם
צילום: חסן שעלאן
מומלצים