שתף קטע נבחר

אתגר דלי הקרח? אתגר הדגל של דאעש!

בקמפיין תחת ההאשטאג #תשרפו אותו, נקראים הערבים לחרוך את דגלי ארגון הג'יהאד. אלא שעליו כתובים שמות אללה ומוחמד, וזה עלול להיגמר בכלא

בעולם הערבי מפנה בימים האחרונים "אתגר דלי הקרח" את מקומו לאתגר חדש - אתגר השריפה של דגלי דאעש.

 

את הקמפיין החדש החלו צעירים בלבנון, שם עורר דאעש תחושות קשות במיוחד כשהוציא להורג שניים מ-20 החיילים של צבא לבנון שאותם לקח בשבי במהלך מתקפה על עיירה לבנונית הקרובה לגבול עם סוריה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

אותם צעירים העלו באש את דגלי דאעש וארגון ג'בהת א-נוסרה באזור אל-אשרפייה בביירות, הידוע כאזור נוצרי. בהמשך עלה לרשת סרטון נוסף של לבנונים מציתים את הדגל השחור המזוהה עם דאעש, ועליו הכיתוב "אין אלוהים בלעדי אללה ומוחמד הוא שליחו". בסרטון ההוא, שזכה ליותר מ-100 אלף צפיות, לא נאמר דבר, אך בדברי ההסבר תחתיו נקראים אחרים לקחת דוגמה ולשרוף גם הם את דגל דאעש.הסרטון נתן השראה לקמפיין "שריפת הדגל של דאעש", שהחלה להפוך נפוצה בעולם הערבי, שנחרד גם הוא ממעשי ארגון הג'יהאד האכזרי. אלא שהאתגר הזה מעורר בעיה אתית במדינות מסוימות, גם כשמדובר באויב ברברי כל-כך: שר המשפטים הלבנוני אשרף ריפי קרא להעניש קשות את מציתי הדגל, בשל העובדה שמופיע עליו הכיתוב "אין אלוהים בלעדי אללה ומוחמד הוא שליחו".

 

יש לציין שהכיתוב הלבן הזה על דגל שחור מאפיין ארגונים קיצוניים נוספים כמו אל-קאעידה וג'בהת א-נוסרה, אבל הרבה לפניהם הוא מהווה את ה"שהאדה" המוסלמית, שפגיעה בה יכולה לפגוע ברגשות המוסלמים. "הסיסמה הזו אינה קשורה כלל לדגל של דאעש ולדרכו הטרוריסטית", טען השר, ואמר כי מדובר בפגיעה בפולחן הדתי שיכולה להביא למלחמת אחים.


 

כמה חברי פרלמנט בלבנון דרשו מריפי לחזור בו. נביל נקולא אמר למשל: "הצעירים ששרפו את דגל דאעש לא התכוונו לבזות את הדת

האיסלאמית. מבחינתי הדגל הזה לא מסמל את הדת האיסלאמית". ברשתות החברתיות יש מי שקראו לריפי להתפטר וטענו כי דבריו מהווים צידוק למעשיו של דאעש.

 

"לשרוף את הדגל של חיזבאללה בטריפולי זה בסדר, אבל לשרוף את הדגל של דאעש זה פשע?", תהה אחמד יאסין בחשבון הטוויטר שלו. בטוויטר אף נוצר האשטאג תחת הסיסמה: "תשרפו אותו" (את הדגל של דאעש).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים