שתף קטע נבחר

הבריטים מעבירים שנה מהחיים בהנגאובר

315 ימים - לפי דו"ח חדש זה הזמן שמבזבז בריטי ממוצע על התאוששות מליל שכרות לאורך חייו. אחד מכל 10 בריטים החמיץ ראיון עבודה בגלל זה

מחקר חדש בבריטניה מצביע על כך שהבריטי הממוצע מעביר במצטבר כמעט שנה מחייו כשהוא שרוי בחמרמורת - "הנגאובר" בעקבות שתיית משקאות חריפים.

 

עוד חדשות בעולם :

 

לפי המחקר של מרכז מקמילן, למרות הגברת המודעות בבריטניה לנזקים של צריכת אלכוהול מופרזת הבריטים מעבירים בממוצע 315 ימים בשנה כשהם סובלים מכאבי ראש, בחילות ותחושת חולי בעקבות שתייה לשוכרה.

 

המחקר מצא שאחד מכל 14 בריטים חווה בחייו יותר מ-3,000 הנגאוברים, ואחד מכל עשרה סיפר שהחמיץ ראיון עבודה בגלל שכרות. ההנגאובר נמשך בממוצע בין שבע לתשע שעות.

 

במאי השנה פרסם ארגון הבריאות העולמי דו"ח שמיפה את צריכת האלכוהול העולמית, וגם בו סומנה בריטניה כמדינה שצריכת האלכוהול בה גבוהה במיוחד. הצריכה הגבוהה ביותר נרשמה במדינות ברית המועצות לשעבר, ובראשן בלארוס עם 17.5 ליטר של אלכוהול נקי לאדם בשנה בממוצע. ברוסיה עומד ממוצע צריכת האלכוהול לשנה (ביחס למספר התושבים) על 15.1 ליטר אלכוהול נקי לנפש.

 

הדו"ח גילה אגב שבישראל המצב סביר הרבה יותר. בחישוב של כמות הליטרים של אלכוהול נקי ביחס למספר התושבים, שותה הישראלי

בממוצע 2.8 ליטר אלכוהול נקי בשנה: גברים ארבעה ליטרים ונשים 1.7. אם מחשבים את הממוצע רק לפי מספר הישראלים ששותים בפועל ולא לפי מספר התושבים, ממוצע הליטרים של הישראלי לשנה הוא 5.4: לגבר 6.9 ליטר ולאישה 2.9 ליטר. מהדו"ח עלה כי ברוסיה אישה שותה כמעט פי שניים אלכוהול בשנה מאשר גבר בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
1 מכל 14 בריטים יחווה יותר מ-3,000 הנגאוברים
צילום: shutterstock
מומלצים