שתף קטע נבחר

עוד טלטלה בכהונת דנינו: מפקד מחוז המרכז פורש

סערה רודפת סערה תחת הנהגתו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו. ניצב ברונו שטיין החליט לסיים את תפקידו. הוא נפגש לפני כמה שבועות עם המפכ"ל דנינו, ובאותה פגישה הוחלט על פרישתו. הבוקר פורסמו תמונות שבהן תועד חוגג עם חשוד בפלילים. תגובתו: "זה סתם צהוב"

עוד מבוכה במשטרת ישראל תחת הנהגתו של המפכ"ל יוחנן דנינו : ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז, הודיע היום (ד') למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ולסגל הפיקוד הבכיר במחוז כי הוא מבקש לפרוש משירותו. שטיין ודנינו נפגשו לפגישת שיבוץ לפני כמה שבועות, ובאותה פגישה הוחלט כי שטיין יעזוב את המשטרה. הסיבות לפרישת שטיין עדיין לא ידועות.

 

הבוקר פורסמה ב"הארץ" תמונה שבה תועד שטיין חוגג עם הפרקליט החשוד בפלילים, עו"ד רונאל פישר. גורמים במשטרה טענו היום כי אין קשר בין פרישתו של שטיין לבין אותה תמונה. לדבריהם, החלטת שטיין התקבלה לפני חודש וחצי, ונמסרה אז למפכ"ל דנינו. 

 

שטיין. חגג עם חשוד בפלילים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שטיין. חגג עם חשוד בפלילים(צילום: מוטי קמחי)

דנינו. משטרה בטלטלה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
דנינו. משטרה בטלטלה(צילום: עופר עמרם)

בשיחה עם ynet אמר הבוקר ניצב שטיין: "לפני יותר מחודש, בתחילת אוגוסט, סיכמתי עם השר לביטחון פנים ועם המפכ"ל שהיום אני אודיע. מעולם לא שיקרתי. יכולתי לדחות את זה, אבל זה היום שסוכם - ועמדתי בו". לגבי התמונה עם עו"ד פישר במסיבת הגיוס של בתו: "זה סתם צהוב.

ילדה בת 18 התגייסה לצבא. זה מה שזה. הפרישה תיכנס לתוקף בסוף השנה. אני שמח על השירות שלי, אני אוהב את המשטרה. אני עוזב בתחושת סיפוק מלאה".

 

שטיין, בן 53, משרת ב-30 השנים האחרונות במשטרה. באמצע שנת 2011 הוא מונה למפקד אגף התנועה במשטרה, תפקיד שבו שימש במשך שנתיים. במאי אשתקד הוא מונה למפקד מחוז מרכז.

 

פרישתו המפתיעה על הפרסום הבוקר מצטרפת לשורת פרשות שליוו את כהונתו של המפכ"ל דנינו בשנה האחרונה. מפרשת "רב, ניצב" שבמסגרתה נחקרה קבלת טובות הנאה של קצין בכיר, דרך במחדל מוקד 100 בליל חטיפת הנערים בגוש עציון, המשך בתגובתו האיטית של המפכ"ל דנינו עצמו לאירוע, וכלה בפרשת החשד לשוחד של עו"ד פישר וחוקרים בכירים.

 

מדוברות המשטרה נמסר: "ניצב שטיין פנה בתחילת אוגוסט האחרון לשר לולמפכ"ל והודיע על כוונתו לפרוש ממשטרת ישראל. הבוקר, בהודעה שתוכננה מראש, הוא הודיע לחברי הסגל הפיקודי במחוז מרכז על כוונתו לפרוש בעוד כמה חודשים משירות ממושך במשטרת ישראל. בהמשך לפרסום ב'הארץ' נבהיר כי הוא לא מעורב ושמו אינו נקשר בשום היבט לפרשת עו"ד פישר. ניצב שטיין לא הסתיר מעולם את היכרותו רבת השנים עם עו"ד פישר, ואין בהכרות זו, כמו שאין בעצם שהייתו במסיבה בביתו, היבט משמעתי כלשהו. כל ניסיון אחר לפרש את המציאות חוטא לאמת ומסלף אותה".

 

בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות משטרת ישראל
ניצב ברונו שטיין
צילום: באדיבות משטרת ישראל
מומלצים