שתף קטע נבחר

יאיר וציפי בשירה, יעקב פרי על החצוצרה. קואליציית שירה בציבור נגד נתניהו

שרים שנמצאים בעימות מול ראש הממשלה עזבו לערב אחד את המחלוקות בקואליציה והגיעו לקיבוץ בארי. שר האוצר שר "שיר של אחרי מלחמה", לבני ופרי הצטרפו. גם אהרונוביץ' נכח בקהל. "זאת תמונת ניצחון", אמר לפיד

שכחו מהפוליטיקה לערב אחד או בדיוק להפך? שרי הממשלה החברים בקבינט הגיעו אמש (ו') לערב שירה בציבור בקיבוץ בארי במועצה האזורית אשכול ועזבו בצד את המחלוקות בקואליציה. שר האוצר יאיר לפיד שר על הבמה את "שיר של אחרי מלחמה", שרת המשפטים ציפי לבני שרה את "פרחים בקנה" כשלצידה השר יעקב פרי מלווה אותה בנגינת חצוצרה ובקהל הצטרפו אליהם.

 

גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' היה בין החוגגים לאחר שרק בשבוע שעבר אמר בפומבי ראש מפלגתו אביגדור ליברמן יהיה ראש הממשלה. כמו לליברמן, גם לאהרונוביץ' ביקורת קשה על התנהלות נתניהו במבצע בעזה ועל האופן שבו הוא הסתיים.

 

על רקע המחלוקות סביב תקציב המדינה לשנת 2015 והביקורת של תושבי הדרום על מבצע "צוק איתן" וההשלכות הכלכליות הקשות עליהם, הגיעו השרים אתמול לבארי והשאירו את ענייני התקציב, תוכנית מע"מ 0 והעימות בין נתניהו ללפיד בצד וחגגו עם 1,500 המשתתפים בקהל בערב "פרלמנט העמק".

 

במקרה או שלא, השרים שהלכו להביע תמיכה והזדהות עם תושבי הדרום הם אותם שרים שמולם יצטרך נתניהו לתמרן בימים הקרובים כדי לשרוד את מושב החורף במלואו. אמש, עם או בלי קשר להישרדותה של הממשלה הנוכחית בצל המחלוקות, הגיעו חלק שרי הממשלה לערב של קשר בלתי אמצעי עם תושבי הדרום במטרה להעביר מסר שתמונת הניצחון, אם ישנה כזאת, היא הם.

 

"כל המלחמה חיפשו תמונת ניצחון. זאת תמונת הניצחון המדהימה ביותר", אמר לפיד אמש. השרים נענו לבקשתו של ראש מועצת אשכול חיים ילין ושרו עם התושבים. מחר בבוקר הם כבר ייאלצו לחזור למציאות המתוחה, שבמרכזה תקציב המדינה והשגת הסכמות על שורה שלמה של נושאים שנויים במחלוקת.

לפיד וילין על הבמה (צילום: רענן כהן) (צילום: רענן כהן)
לפיד וילין על הבמה(צילום: רענן כהן)

פרי על החצוצרה (צילום: צביקה לוי) (צילום: צביקה לוי)
פרי על החצוצרה(צילום: צביקה לוי)

לבני מודה לקהל (צילום: צביקה לוי) (צילום: צביקה לוי)
לבני מודה לקהל(צילום: צביקה לוי)

בימים האחרונים הבהירו מקורבי לפיד כי תקציב המדינה מוכן לאישור וככל שזה תלוי בהם, ניתן להביאו כבר לדיון ביום ראשון אלא שברקע המחלוקת מול נתניהו, הדיון מתעכב וישיבת הממשלה שתוכננה למחר אף נדחתה.

 

גם ללבני צפויה מערכה מול נתניהו בנושאים המדיניים ובנושא חוק הגיור של מפלגתה. על פי שרים בממשלה, חוק הגיור שעליו נלחם חבר הכנסת ממפלגתה "התנועה", אלעזר שטרן, אמור היה להגיע לאישור ביום ראשון, אך ישיבת הממשלה נדחתה. על פי ההערכות, נתניהו ימשוך זמן ככל שניתן בשל התנגדות החרדים לחוק, שלפיו רבני עיר יוכלו לאשר תהליך גיור.

 

המארגנים סיכמו את האירוע כמוצלח. "זה אירוע שקורה פעם בשנה אבל עכשיו זה היה ממש אחרי המלחמה, היום שאחרי", סיפרה אחת המארגנים, איילת גודארד. "זה היה אירוע מעל ומעבר למה שציפיתי, הייתה המון שמחה. הפוליטיקאים הגיעו אבל הם לא העיקר. הם הגיעו כדי להיות עם האנשים ולשמוח איתם. בלי מיליון מאבטחים מסביב, זה היה יותר אינטימי".

 

"פרלמנט העמק" מתקיים זה שמונה שנים. צביקה לוי, אף הוא מהמארגנים, סיפר שהפעם הגיעו לקיבוץ ארבעה אוטובוסים, שכללו גם אורחים מהצפון. "היו 30 נגנים על הבמה. הגיעו גם הרבה חיילים בודדים", אמר לוי. שרה אבישר שנכחה אף היא באירוע סיכמה: "היה ערב מדהים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה לוי
פרי מציג יכולות נגינה
צילום: צביקה לוי
מומלצים