שתף קטע נבחר

דאעשון נולד: "השטן התחתן עם יהודייה"

סדרת טלוויזיה סאטירית שתשודר בעיראק תציג את מנהיג הארגון הקיצוני כמי שבקע מביצה שהוריה הם השטן ואהובתו, שלצווארה מגן דוד. במקביל, תיאוריות הקונספירציה פושטות בעולם הערבי: למפקד דאעש בעצם קוראים שמעון?

סדרה חדשה שצפויה לעלות בטלוויזיה העיראקית מציגה גרסה משלה לעליית ארגון דאעש. בתוכנית הסאטירית, שהקדימון שלה שודר באחרונה בערוץ "אל-עיראקייה", מוצג הארגון הקיצוני ומנהיגו אבו בכר אל-בגדאדי כתוצרים של נישואים בין ה"שטן" ליהודייה כשרה.

 

 

התינוק "דאעשון" בוקע מתוך הביצה ()
התינוק "דאעשון" בוקע מתוך הביצה
 

לפי הפרומו שמשודר בערוץ העיראקי, שמה של הסדרה יהיה "מדינת האמונות התפלות" - משחק מילים שמחליף את המילה "חילפה" (חליפוּת) בשמו של הארגון הקיצוני במילה "חירפה" (אמונה תפלה). הסדרה אמורה להציג אוסף של דמויות צבעוניות, בהן שטן לבוש אדום ונושא קלשון ו"אהובתו" - יהודייה שלצווארה מגן דוד כחול. הם כביכול הביאו לעולם ביצה וממנה בקע מנהיג דאעש, או כפי שהוא מכונה בקדימון "דאעשון".

 

עוד דמויות שיופיעו בסדרה הן שייחה מוזה בנת נאסר אל-מסנד (אשתו של האמיר הקודם של קטאר), קאובוי אמריקני, הנבל ג'וקר מסדרת באטמן, דרקולה, דמות שמזכירה את הרודן הרוסי סטאלין, ושבויים מזמרים שתוהים: "איפה עורף הראשים?". לפי מכון ממרי, מרכז אמריקני שעוקב אחר אמצעי התקשורת במזרח התיכון, הקדימון שודר לראשונה ב-9 בספטמבר ומאז הוא מופיע בערוץ כמה פעמים ביום.

 

אמנם במקרה הזה מדובר בסאטירה, אבל הטלוויזיה העיראקית אינה היחידה שקושרת בין ארגון דאעש לעם היהודי. הליגה נגד השמצה התריעה באחרונה כי שורה של דמויות ציבור בעולם המוסלמי, בהן אקדמאים, גורמי ממשל ומנהיגים דתיים, מקדמים תיאוריות קונספירציה שגורסות כי דאעש הוא "יצירה" של היהודים והציונים שנועדה לפגוע באיסלאם.

מנהיג דאעש. אבו בכר אל-בגדאדי. שמו האמיתי שמעון? ()
מנהיג דאעש. אבו בכר אל-בגדאדי. שמו האמיתי שמעון?
 

כראיה הובאו דבריו של מוחסן רזאי, לשעבר מפקד משמרות המהפכה האיראניים שמכהן כיום כמזכיר המועצה האיראנית לאבטחת אינטרס המשטר. הוא הצהיר בראיון בטלוויזיה כי "הישות הציונית" עומדת מאחורי דאעש וכי הציונים "לרוב מנסים להיפטר מאויביהם בכך שהם גורמים להם להילחם בינם לבין עצמם". הוא רמז גם כי ישראל מאמנת את אנשי דאעש.

 

מנהיג דאעש הוא סוכן מוסד?

גם האייתוללה סעיד מורתדה אל-קאזוויני, מנהיג שיעי בולט בעיראק, תיאר את דאעש כ"ארגון יהודי-ישראלי, שנוסד כדי לקרוע לגזרים את ארץ המוסלמים". בעיראק נשמעו גם דבריו של מלומד פופולרי במדינה ששמו אחמד אל-קובבאיסי, שהצהיר בראיון בטלוויזיה כי מנהיג דאעש אל-בגדאדי הוא

"לא יותר מסוכן יהודי" וכינה את ארגונו "תנועה יהודית מאורגנת" שנועדה לפלג את האומה האיסלאמית. באחד הערוצים העיראקיים אף שודרה פרסומת שבה נראה נחש שעליו הסמל של דאעש יוצא מתוך מגן דוד.

 

כמה כלי תקשורת ערביים גם פרסמו דיווח שבו נטען כי אל-בגדאדי הוא למעשה סוכן מוסד ששמו שמעון אליוט. כמו כן, בדו"ח הליגה נגד השמצה הוזכר ארגון-גג של אקדמאים מצרים שלהם קשרים עם אוניברסיטת אל-אזהר היוקרתית שפרסם הצהרה שמתארת כיצד דאעש וארגונים קיצוניים נוספים הם "יצירה יהודית, ששמותיה רק משתנים מדי פעם".

 

מנהיג שלוחה של הארגון בפקיסטן גם צוטט באמרו כי "ארגון הטרור דאעש הוא מזימה ציונית שמטרתה לרצוח מוסלמים, לשפוך את דמם ולאנוס נשים וילדות". נוכח זאת, הזהיר מנכ"ל הליגה נגד השמצה, אברהם פוקסמן, כי "במקומות שבהם האנטישמיות כבר מושרשת בחברה, תיאוריות שכאלו יכולות להפוך לוויראליות ולאיים על ביטחון הקהילות היהודיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"ההורים המאושרים", לפי הסדרה העיראקית
מומלצים