שתף קטע נבחר

למרות מאמצי נתניהו: מאות בכנס עם דני דנון

לשכת רה"מ עשתה הכל כדי למזער את כינוס המרכז באשקלון, אבל כשלה. חברי מפלגה רבים הגיעו ומחו נגד נתניהו: "הוא לא מכבד את המוסדות. הוא ימצא את עצמו בחוץ". ח"כ דנון התקבל בקריאות "ראש הממשלה הבא"

"ביבי, המרכז מחכה לך באשקלון". כך נכתב בפתק שהיה זרוק הערב (ב') על השולחן במלון "הולידיי אין" באשקלון בכנס מרכז הליכוד שאליו הגיעו מאות חברים. השאירו אותו שם פעילים מאוכזבים שהתרעמו על העובדה שראש הממשלה בנימין נתניהו  בחר להגיע דוקא להרמת כוסית בפתח תקווה ולא אליהם. "יש לנו כנס מרכז פה באשקלון. למה הוא לא מגיע? זה לא יאומן וזה נמאס", אמר ל-ynet אחד הפעילים. "נמאס לעם. לעשות תרגיל כזה זו טיפשות. ככה לא מתנהגים במערכת שלטונית".

 

בזמן שנשיא ועידת המפלגה, ח"כ דני דנון, מקיים את כנס המרכז באשקלון יחד עם מאות פעילים, נתניהו העדיף כאמור דווקא להשתתף בכנס יוקרתי פחות, בפתח תקווה, ושם נשא נאום פוליטי. לאורך התקופה האחרונה, מאז שהתברר על הפיצול בין האירועים, טוענים פעילים מרכזיים בליכוד שנתניהו בורח מכינוס המרכז על מנת להימנע מסיטואציה מביכה הכוללת קריאות ביניים וביקורת - בעיקר בשל תוצאותיו השנויות במחלוקות של מבצע צוק איתן.

ישיבת מרכז הליכוד, הערב באשקלון (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
ישיבת מרכז הליכוד, הערב באשקלון(צילום: רועי עידן)

 

אבל חרף הניסיונות של לשכת נתניהו להחרים את האירוע באשקלון ולשכנע חברי מפלגה לא להגיע אליו, מאות פעילים החליטו אחרת. בין השאר הגיעו ח"כ משה פייגלין, אבי דיכטר וראשי רשויות מתל מונד, מועצה אזורית עמק לוד, מעלה אדומים ועוד.

 

במקביל נערכה בפתח תקווה הרמת הכוסית עם ראש הממשלה לרגל ראש השנה, בהשתתפות 500 חברי מרכז ופעילי ליכוד. ארבעה שרים בלבד הגיעו לכנס - משה (בוגי) יעלון, לימור לבנת, יובל שטייניץ וישראל כץ - וגם מספר חברי הכנסת היה קטן יחסית. אחד הפעילים אמר: "יש לי הרבה חברים שנסעו לכנס עם דנון באשקלון. אני העדפתי להיות פה עם ראש הממשלה". השרה לבני אמרה כי "המעשה של דנון אינו ראוי. אני לא מכירה ראש ממשלה אחר ראוי, לא בליכוד ולא באף מקום אחר".

 

אחד הפעילים שהגיעו לכנס של דנון, אריה אלבז, אמר: "ראש הממשלה משחק בצורה לא אמיתית בליכוד ואם הוא ימשיך ככה הוא ימצא עצמו מחוץ למפלגה. במשך כל השנים הגענו לתל אביב, לגני התערוכה, אבל דני דנון רצה לחזק את תושבי אשקלון והדרום. נתניהו התנהג בצורה שלא מתאימה לראש ממשלה. הוא היה צריך לכבד את המעמד ולהגיע לכאן. אבל היום הוא גרם לפילוג בליכוד. הוא יצטרך לחפש לעצמו מפלגה אחרת. הגיע הזמן לשים את הקלפים על השולחן ולהפסיק עם משחקי הילדות שלו".

 

אחד הפעילים ב"הולידיי אין" באשקלון, מישל אלבז, ניסה להגן על נתניהו ואמר: "אני אוהב את ביבי ואת דני דנון. זה לא פיצול". אבל מיד התעוררה סביבו מחאה של פעילים אחרים שעמדו מאחוריו ונשאו שלטים במחאה על ההיעדרות של ראש הממשלה.

 

אחד מהם הוא אריה חבני, שאמר: "בתור יו"ר המפלגה הוא אמור להיות פה. הוא מתחמק מחברי המרכז והוא לא רוצה לקבל החלטות. זו דמוקרטיה. יתקבל מה שיחליט המרכז. זה לא שליט כמו יוליוס קיסר. הוא צריך להיות מנהיג של כולם. אם הוא בורח מפה סימן שהוא בורח מאחריות, כמו שהוא רגיל. הוא יודע למסמס דברים. הססן. שיבוא לפה ויכבד אותנו".

 

דני דנון, שהגיע והתקבל בקריאות "ראש הממשלה הבא", אמר בתגובה להחלטה של נתניהו לבקר דווקא בכנס בפתח תקווה: "אני מצר על כך שראש הממשלה לא הגיע לכאן. הוא לא צריך לחשוש ממרכז הליכוד. הצעתי לראש הממשלה לדחות את הכנס שלו אך לא קיבלתי תשובה. הייתי שמח אם הכנס היה מאוחד ולא בנפרד. אנחנו קוראים לו לחזור הביתה. הוא קיבל מחמאות מציפי לבני במלחמה ולא מחברי הליכוד". 

 

 מהליכוד נמסר בתגובה: "מדובר בתרגיל פוליטי קטנוני ומיותר. דנון, כמו יתר חברי המפלגה, יודע שראש הממשלה נוהג לקיים מפגשים עם חברי הליכוד לקראת ראש השנה - אירועים שנקבעים זמן רב מראש. למרות זאת הוא החליט לכנס את מרכז הליכוד באופן עצמאי וללא תיאום עם הלשכה. גם כשהוצע לו תאריך חלופי – הוא בחר לסרב. השכל הישר והנורמות המינמליות של התנהלות תקינה מחייבות תיאום עם לוח הזמנים של יו"ר התנועה וראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים