שתף קטע נבחר

לפיד: "אפרק את הממשלה ולא אעלה מסים"

שר האוצר התראיין באולפן ynet על רקע המחלוקת החריפה עם נתניהו סביב חוק מע"מ 0% והתוספת לתקציב הביטחון. "אני לא מעלה על דעתי שנתניהו יקפיא את חוק מע"מ 0%", אמר לפיד שהדגיש כי מבחינת שלמות הקואליציה "הכול פתוח", כלשונו. "ממשלה שלא תקיים הבטחות תתפרק מעצמה", סיכם

"אפרק את הממשלה – ולא אעלה מסים". כך אמר הבוקר (יום ג') שר האוצר יאיר לפיד שהתארח באולפן ynet והתייחס לעימות החריף ששורר בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא חוק מע"מ 0%, התוספת לתקציב הביטחון והעלאת מסים. "אני לא מעלה על דעתי שנתניהו יקפיא את חוק מע"מ 0%", אמר לפיד שהזכיר כי נתניהו הצביע בעד החוק. "ראש הממשלה, שהוא איש מנוסה, יודע שממשלה שמתחילה לא לקיים הבטחות, אף אחד לא יפרק אותה - היא תתפרק מעצמה".

 

 

לפיד הוסיף ואמר כי באשר להרכב הקואליציה בעתיד "הכול פתוח", אך הדגיש כי המצב הנוכחי לא נראה לו שונה ממאבקים שאירעו בשנים קודמות סביב התקציב. "אני עברתי כבר תקציב קשה הרבה יותר", אמר לפיד. "אני לא מפחד מבחירות, אבל אין צורך עכשיו בבחירות". שר האוצר אמר עוד כי הוא לא רואה סיבה שהממשלה לא תהיה קיימת בהרכב הנוכחי גם בעוד מספר חודשים. "בחירות זה לא דבר טוב למדינת ישראל", אמר לפיד. 

 

על התנגדותו להעלאת מסים הוסיף לפיד ואמר כי "גם אם יש בעיה זה לא אומר שצריך שוב להתעלל במעמד הביניים ובשכבות החלשות". לדבריו, "בדיוק בשביל הרגע הזה, בשביל שנהיה מסוגלים לספוג את ההעלאות האלה בתקציב הביטחון, עשינו את כל העבודה המפרכת בשנה וחצי האחרונות".

נתניהו ולפיד, ארכיון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו ולפיד, ארכיון(צילום: EPA)
 

שר האוצר התייחס גם למחלוקת בדבר התוספת שדרושה לתקציב הביטחון ואמר: "אני אומר למערכת הביטחון, אני מבין שנולדו צרכים חדשים. צריכים פתרון לפצמ"רים ולמנהרות, צריך בשביל זה כסף, אבל לא אתן לזה להיות בזאר טורקי. צריך להסתכל על צורכי הביטחון מצד אחד ולתת מענה. אני רוצה לתת לכם את כל הכסף שיש, אני לא יכול לתת לכם כסף שאין".

 

שר האוצר מתח ביקורת על הטיפול של ממשלות העבר בנושא הדיור. "עשר שנים אף אחד לא ניסה לעשות שום דבר, כולל אלה שמבקרים עכשיו את תכנית מע"מ 0%", אמר לפיד. "כל מה שעשו זה לשלוח יד לכיס ולהוציא מיליוני שקלים מזוגות צעירים. איפה היו כל האנשים האלה עשר שנים?".

 

אמש דווח בערוץ 10 כי נתניהו הקפיא את תהליך אישור הצעת החוק למע"מ 0% ברכישת דירה ראשונה. בימים האחרונים הגיע לשיא המתח בין נתניהו ללפיד. ביום ראשון, בתגובה להצהרה הגורפת של לפיד על התנגדותו לתוספת לביטחון, אמר נתניהו כי "המיליארדים שהשקענו בביטחון הצילו את מדינת ישראל כלכלית. אנו זקוקים להגדלה משמעותית של תקציב הביטחון במיליארדים רבים". באותו יום נועדו לפיד ונתניהו אך לא הגיעו להסכמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
שר האוצר יאיר לפיד
צילום: עופר עמרם
מומלצים