שתף קטע נבחר

הלחץ על גאולה אבן ממשיך: חסון השעתה אותה משידור

פרסום ראשון: על רקע הוויכוח בין מנהלת החדשות בערוץ הראשון לבין המגישה הבכירה אבן, החליטה חסון לזמן את אבן לבירור בפני העורך הראשי של רשות השידור יונה ויזנטל. בינתיים היא מושעית משידור. מקורבי חסון: "היא נטשה שידור ולכן הושעתה"

העימות בין מנהלת החדשות בערוץ הראשון איילה חסון לבין המגישה הבכירה גאולה אבן מחריף, וחסון נוקטת היום (ג') בצעד דרמטי. ל-ynet נודע כי החליטה לזמן את אבן ביום ראשון הקרוב לבירור בפני יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור. עד אז, היא הושעתה כליל משידור.

 

"מדובר בהמשך מסע ההתנכלות לגאולה, שכולו מכוון נגדה מלשכת ראש הממשלה. 22 שנה גאולה אבן עיתונאית ומעולם לא הוטל בה דופי, גם לא אחרי חתונתה עם השר גדעון סער. פתאום, כשאיילה חסון מונתה למנהלת החדשות של ערוץ 1, היא מטילה על אבן הגבלות שנועדו בפועל להרחיקה מהשידור הציבורי, וכל זאת משום שאבן לא מוכנה להיות שופר של לשכת ראש הממשלה. זאת רשות השידור החדשה שהבטיחו לציבור?", אמרו גורמים ברשות השידור.

 

גאולה אבן. "ציד מכשפות" (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
גאולה אבן. "ציד מכשפות"(צילום: רפי דלויה)
 

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי אבן עזבה אמש (ב') במחאה את האולפנים בירושלים אחרי ויכוח בטונים גבוהים עם הבוסית החדשה שלה, מנהלת חטיבת החדשות חסון. כתוצאה מאותו ויכוח, סירבה אבן להגיש את רצועת האקטואליה "המוסף" בשעה 19:00, ובמקומה הגיש את התוכנית אבי פירסט.

 

גורמים ברשות השידור מספרים כי הוויכוח ביניהן התנהל בשל ביקורת שהעבירה חסון על החלטתה של אבן לראיין את חברת הליכוד גילה גמליאל בתוכנית ששודרה ביום ראשון. בכירים בערוץ הראשון שהיו עדים לוויכוח, אומרים כי המתיחות בין השתיים נוצרה על רקע הזזתה של תוכניתה של אבן מהרצועה הטובה יותר של השעה 20:30 לשעה 19:00 (אם כי תוכניתה הוארכה לשעה), וכן בשל שיחה מקדימה בין השתיים, שבה הבהירה חסון את הכלל הקיים בערוץ בעניין הגבלת אבן בראיונות הקשורים לעבודתו של בעלה - שר הפנים גדעון סער.

 

סטטוס תמיכה שהעלה גדעון סער לאחר ההשעיה של אשתו ()
סטטוס תמיכה שהעלה גדעון סער לאחר ההשעיה של אשתו

 

"בישיבות שונות של אנשי החדשות יש התקפות קבועות על אבן ועל התוכנית שלה, כך שגאולה עוברת התנכלות יומיומית על רקע העובדה שהיא נשואה לסער. יש כאן רדיפה של עיתונאית ללא רבב רק משום שהתחתנה עם נבחר ציבור", הם טוענים.

 

גורמים ברשות הוסיפו כי "מה שעושים לגאולה אבן זה ציד מכשפות. מסע חיסול. אין מילים אחרות לתאר את זה".

 

גורמים אחרים ברוממה אמרו בתגובה: "תם זמנם של כל הספינים האלה. אבן מקבלת שכר גבוה ביותר וזוכה ליחס מצוין. אין שום רדיפה. אם הנחיה לא לראיין חברי כנסת מהליכוד ושרים מהליכוד נחשבת רדיפה, יש למישהו פה בעיה". מקורבים לאיילה חסון אמרו: "גאולה אבן הושעתה לאחר שנטשה את האולפן זמן קצר לפני שידור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איציק בירן, יוסי מימוני
גאולה אבן ואיילה חסון. צעד דרמטי
צילום: איציק בירן, יוסי מימוני
לאתר ההטבות
מומלצים