שתף קטע נבחר

מעצר בקניה: איראנים עם דרכונים ישראליים

"עדי" ו"אבשלום" עמדו לעלות לטיסה לבלגיה ומשם לישראל. אולם בשדה התעופה התברר כי הם איראנים שברשותם דרכונים ישראליים גנובים. משטרת קניה חוקרת מה הניע את השניים

שני צעירים איראנים בשנות ה-20 המוקדמות לחייהם, נעצרו לפני כמה ימים בניירובי בירת קניה משום שנשאו דרכונים ישראליים מזויפים שבהם נקראו עדי ואבשלום. כך פורסם הבוקר (ו') ב"ידיעות אחרונות". 

הדרכון המזויף ()
הדרכון המזויף
 

אין זו הפעם הראשונה שאיראנים נתפסים בחו"ל כשברשותם דרכונים ישראליים. דרכונים אלה פופולריים מאוד בעולם בשל חופש התנועה הנרחב יחסית שהם מקנים. אולם החידוש הפעם הוא שהצעירים לא התכוונו לנצל את הדרכונים כדי לנוע בחופשיות במערב, אלא על פי החשד כדי להגיע לישראל. הם ניסו לעלות על טיסה של חברת התעופה הבלגית בראסלס איירליינס לבריסל ומשם להמשיך בטיסה לתל אביב.

 

השניים נעצרו בנמל התעופה בניירובי והועברו לידי שלטונות ההגירה הקנייתיים. אלה מיהרו להודיע על המעצר לרשויות בישראל.

 

לעת עתה לא ברור מדוע ביקשו להגיע דווקא לישראל באמצעות התיעוד המזויף. האם מדובר בניסיון ריגול או בניסיון להוציא אל הפועל פיגוע בישראל, או שמדובר בצעירים שרצו לפתוח חיים חדשים במדינה מערבית והגיעו למסקנה שהכי כדאי להם לעשות זאת בישראל.

 

הרשויות הקנייתיות העבירו למנהל מעברי גבול ברשות האוכלוסין וההגירה בישראל העתקים של הדרכונים הישראליים. בירור העלה כי מדובר בדרכונים מקוריים שנגנבו בחו"ל. עדיין לא ברור כיצד השיגו אותם האיראנים ומי החליף למענם את התמונות המקוריות בתמונותיהם.

 

הודעה על מעצרם הועברה גם לשגרירות ישראל בקניה. בישראל אומרים כי אף ששלטונות ההגירה בעולם מאוד ערניים כשמדובר בדרכונים ישראליים גנובים, שכן ידוע שקל מאוד לזייף אותם, הרי הפרשה ממחישה פעם נוספת את הצורך והיתרון הגדול של דרכון ביומטרי, שאותו לא ניתן לזייף. דרכון ביומטרי מבטיח כי גם אם דרכון אובד או נגנב לא ניתן לעשות בו שימוש כי מיד תתגלה העובדה שמחזיק הדרכון אינו בעליו המקוריים.

 

הסיפור המלא היום ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים