שתף קטע נבחר

ביקשו לזרז הגירושים: 200 ש' לכיס הפקיד

הגבר הכניס שטר לכיס חולצתו של פקיד בית הדין הרבני. בתמורה הוא זירז את ההליך, אך הורשע בקבלת שוחד ופוטר משירות המדינה

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה בירושלים הורה לאחרונה לפטר לאלתר פקיד בבית הדין הרבני בתל אביב, כיוון שקיבל שוחד מזוג שביקש לזרז את הליך הגירושים.

 

בית הדין הרשיע בקיץ את העובד, שלמה לוי, ששימש בתפקיד סופר גיטין בבית הדין הרבני בתל אביב, במסגרת הסדר טיעון. נציבות שירות המדינה פרסמה בימים אלה את הכרעת הדין וגזר הדין.

 

בתחילת אפריל 2010 פנו ר' ו-נ' לבית הדין הרבני, כשבידיהם הסכם גירושים. הם רצו לזרז את ההליך ולקבל אישור להסכם שבידם בו ביום. בהכרעת הדין נכתב, כי בני הזוג פנו לפקיד שלמה לוי מחוץ לאולם הדיונים ונתנו לו שוחד - הגבר הכניס לכיס חולצתו של לוי שטר של 200 שקל, טפח על כתפו ואמר לו: "תדאג לי". בתמורה, מילא לוי בכתב ידו בקשה המופנית לבית הדין לאשר את הסכם הגירושים "עוד היום".

 

לוי דאג להכניס את בני הזוג לאולם הדיונים, אף שלא קבעו תור מראש, וכן סייע להם לקבל מועד קרוב לסיום ההליך. בית הדין קבע כי במעשיו פגע לוי במשמעת שירות המדינה, הפר הוראות חוק ונוהל והתנהג בהתנהגות שאינה הולמת עובד מדינה ואינה הוגנת.

 

בית הדין אישר את הסדר הטיעון שאליו הגיעו הצדדים, לפיו הנאשם ייענש בפיטורים מיידיים, נזיפה חמורה, פסילה משירות המדינה למשך 10 שנים ופסילה לשמש בכל תפקיד בבתי הדין הרבניים ובכל מוסד אחר של הרבנות הראשית לישראל לצמיתות.

 

התובע אמר בדיון כי נגד הנאשם החל הליך פלילי בגין חשד לעבירת שוחד, אך בעקבות משא ומתן בין הצדדים, הועבר התיק להליך המשמעתי. ההגנה הסכימה להסדר הטיעון מתוך מחשבה לסגירת התיק הפלילי. עורך דינו של לוי אמר כי הנאשם לא יזם את האירוע, אך שגה כאשר לא סירב לקבל את הכסף.

 

לוי אמר כי הוא מקבל עליו את הדין. במסגרת הסדר הטיעון הוא הודה בעבירות ובאישומים שיוחסו לו בכתב התובענה.

 

בית הדין למשמעת בראשותה של ניצה אדן ביוביץ קבע בהכרעת הדין כי לוי ביצע את העבירות במסגרת עבודתו, ובכך המיט קלון על עצמו והכתים את השירות הציבורי כולו. בית הדין קבע כי פיטוריו נועדו לשמור על טוהר המידות בשירות הציבורי, תדמיתו ואמון הציבור. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים