שתף קטע נבחר

חיילת שהתייתמה פנתה לגולשים: סייעו לכסות חובות

אמה של דורון לוי, חיילת בשירות חובה, נפטרה מסרטן והותירה חובות של עשרות אלפי שקלים. הבת פרסמה קריאה לעזרה בפייסבוק

חיילת מהיישוב כפר חנניה שבגליל, התייתמה מאמה שגידלה אותה לבדה, נאלצת להתמודד עם חובות של כ-80 אלף שקל שהצטברו בתקופה שבה הייתה האם חולה. הצעירה פנתה לעזרת הציבור, פרסמה את המקרה בפייסבוק וזכתה לאלפי תגובות אוהדות והצעות לסיוע.

 

"קוראים לי דורון לוי, בת 20, ואמי נפטרה לפני כ-10 ימים", כתבה החיילת בדף "סטטוסים מצייצים". לדבריה, "כרגע נשארתי לבד משום שהייתי בת יחידה לאם חד הורית, ואני לא יודעת מיהו אבי. במהלך השבעה התחוור לי כי נותרתי עם חובות והלוואות על סך 78,000 שקל".

 

דורון לוי. קוראת לעזרה ()
דורון לוי. קוראת לעזרה
 

האם, אליה לוי ז"ל, חלתה לפני כשנה בסרטן הלבלב. "במשך שלושה חודשים ישבתי לידה בבית החולים, יום ולילה. לאחר מכן השתחררנו הביתה להמשך טיפולים כימותרפיים", תיארה. בהמשך נפגעה האם גם בתאונת דרכים. "ב-4 בספטמבר חזרנו לבית החולים וגילינו שהסרטן חזר. הפעם גם ללבלב וגם לכבד. זו הייתה שנה קשה ולגופה כבר לא נותרו כוחות להילחם. אחרי שבוע שבו מצבה הידרדר במהירות, נפטרה אמי בערב שבת, 12 בספטמבר".

 

דורון עשתה שנת שירות של תנועת בני המושבים כאשר התגלתה מחלתה של האם, וחלקה את זמנה בין השירות ההתנדבותי לבין ליווי האם והטיפול בה. האם שעבדה בחברת "תקשוב" בכרמיאל נאלצה להפסיק את עבודתה כשחלתה. "בשל מצבה הרפואי אמי נאלצה להפסיק לעבוד. זאת, בנוסף לעובדה שהיא הייתה מפרנסת יחידה. כעת נותרתי עם חובות והלוואות רבים".

 

החיילת הוסיפה כי הסיוע הכלכלי מהצבא, יחד עם קצבת השארים מהביטוח הלאומי, מסתכמים בפחות מ-2,000 שקל בחודש, "סכום שאינו מאפשר לי לעמוד בתשלומי ההלוואות ולכלכל את הבית בו נותרתי לבד באופן הבסיסי ביותר.

 

"אמי הייתה אדם חזק שחינך אותי להיות אדם נותן, אוהב ומעניק", הוסיפה. "אמי האמינה כי עלינו להיות מעורבים בחברה, לעשות ולהשפיע. אני פונה אליכם בבקשה לעזרה על מנת לסיים את שירותי הצבאי כמו כל אזרח במדינת ישראל, לסלול לעצמי את נתיב חיי לאורה ולאור הערכים שעליהם גדלתי, ועל מנת שבעתיד אוכל אני לעזור לאחרים ולהמשיך להפיץ את אורה הכה ייחודי".

 

לאם עוד שני אחים אך הם מתגוררים במרכז הארץ. דורון ממשיכה לחיות בבית בכפר חנניה, בו גדלה.

 

סימה בן דוד, יו"ר ועד היישוב כפר חנניה, אמרה כי כמו דורון ושאר חברי היישוב, הופתעה במהלך השבעה של האם לגלות כי הבת נאלצת להתמודד עם חובות כה כבדים. "כרגע אנחנו פועלים בשני מישורים. מהבחינה הרגשית דורון מחובקת על ידי היישוב ואנשיו. היא לא נשארת לבד ותמיד יש מי שיארח ויזמין אותה. מבחינה כלכלית, אנשי מקצוע כאן ביישוב מבררים על אלו מהחובות ניתן לוותר ולהקל, אבל מדובר בחובות לבנקים כך שאין הרבה ברירות".

 

בעקבות הפנייה לציבור בפייסבוק קיבלה דורון מאות פניות לעזרה כספית וגם לעזרה משפטית בניהול החובות וענייניה הכלכליים. לצד אלה, עשרות מהמגיבים ביקשו להזמינה להתארח בביתם לחגים ולתקופות ממושכות.

 

"אנחנו מקווים שהפנייה לציבור תעזור ובאמת דורון תוכל להמשיך בחייה בלי החוב המעיק הזה, שלפחות הצד הזה בחייה יהיה קל יותר", אמרה בן דוד.

 

דורון איננה מורשה להתראיין בשל היותה חיילת, אבל מכריה אמרו כי היא מוקירה תודה גם לצבא על החיבוק שקיבלה ממפקדיה וחבריה, נוכח המצב הקשה אליו נקלעה.

 

גורמים צבאיים אמרו הערב ל-ynet כי המקרה מוכר גם לצבא והוא מנסה לסייע לחיילת ככל שניתן. "בין השאר היא משרתת בבסיס פתוח ונמצאת בכל יום בבית, ויש לה גם אישור לצאת ולעבוד. הפטירה של האם הייתה רק לפני 10 ימים ועדיין אנו בודקים כיצד ניתן לסייע לחיילת", אמר הגורם הצבאי.

 

 

ניתן לתרום לחשבון הבנק של דורון בסניף בנק לאומי בכרמיאל (961), לחשבון 036384/26. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים