שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מסתמן: "צהרוני ציל"ה יחודשו אחרי סוכות"

  בשל הקיצוץ הצפוי בתקציב החינוך לא נפתחו השנה צהרונים לבני 8-3 והורים נאלצו לשלם מכיסם. אחרי דיון בוועדת החינוך מסתמן שהם יחזרו לפעול ב-19 באוקטובר, אבל ייתכן שהורים עדיין יצטרכו לשלם

  ועדת החינוך של הכנסת קיימה הבוקר (ב') דיון חירום בנושא אי פתיחתם מתחילת השנה של צהרוני ציל"ה (צהרי יום להעשרה) לבני 8-3. הצהרונים היו אמורים להיפתח ב-1 בספטמבר ללא עלות באזורי אשכולות 3-1, אולם בשלב זה לא ברור אם תחודש הפעלתם בשל הקיצוץ הצפוי בתקציב החינוך.

   

  כרגע מסתמן שהתוכנית תחודש אחרי סוכות, ייתכן שביום ראשון 19 באוקטובר – אבל במתכונת שונה ובהתאם לעומק הקיצוץ. ייתכן שההורים ייאלצו לשלם עבור הצהרונים, אך לא ברור כמה.

   

  בדיון נכחו הורים מרחבי הארץ והם סיפרו כי בחודשיים האחרונים הם נאלצים לשלם אלפי שקלים לצהרונים פרטיים. נציג משרד החינוך הבטיח שהתוכנית תיפתח בתום חג הסוכות, והוסיף: "גובה התשלום ומבנה התוכנית יהיו תלויים בגובה הקיצוץ. אנחנו חושבים שמדובר בתוכנית רצויה וחשובה".

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  יו"ר הוועדה, ח"כ עמרם מצנע, הוסיף שבתום החגים הוא יכנס את הוועדה כדי לוודא שאכן התוכנית החלה ומתקיימת.

   

  בדיון נכחה תהילה ליכטנשטיין, תושבת ביתר עילית ואם לשני ילדים בני 8 ו-3, שמאז תחילת השנה נמצאים אחרי הלימודים בצהרון פרטי. "בתום הדיון ניגשתי לנציג משרד החינוך ושאלתי אותו עם יד על הלב מה אני אמורה לעשות. תשובתו הייתה שהוא לא יודע", אמרה. "בינתיים אנחנו משלמים את המחיר. אני משלמת 1,000 שקל בחודש. הבעיה העיקרית היא שאין תאריך יעד. ובגלל שהצהרונים הפרטיים לא נמצאים בגני הילדים, צריך למצוא מישהו שייקח אותם לשם בתום יום הלימודים. חברה שלי מצאה סידור - ילדה בכיתה ב', שבאחד הימים שכחה לקחת את הילדה בת ה-5 מהצהרון שנאלצה ללכת לבד לביתה. אני מקווה שבמשרד החינוך ישנים טוב בלילה".

   

  חני בן זמרה, אם ובעלת תאגיד שמפעיל עבור משרד החינוך את הפרויקט באזורים מסוימים, אמרה: "אני נפגעת משני הצדדים, גם כאימא וגם כמעסיקה.

  בתור אימא הייתי אמורה לקבל את השירות הזה בתחילת ספמטבר ואני מוצאת את עצמי מדי יום מאלתרת פתרונות עבור הילדים שלי. כמעסיקה אני עומדת מול מאות עובדים שכרגע סכנת פיטורים מרחפת מעל ראשיהם. חוסר הוודאות הזה פוגע בכולם. העובדים שלי לא מקבלים שכר וזה מצב בלתי נסבל.

   

  "רבות מחברותיי נאלצות להישאר בבית עם הילדים ולהפסיד ימי עבודה כי אין להן סידור. כולנו תקווה שמשרד החינוך אכן יעמוד במילתו ובתום החגים נוכל לשלוח את הילדים למסגרות ולהוריד דאגה אחת מלבנו".

   

  יו"ר הוועדה מצנע: "משרד החינוך טעה כשהקפיא את התוכנית לפני הדיון בקיצוץ. יש פה טעם לפגם בתהליך הדמוקרטי, שכן הקיצוץ שהחליטה עליו הממשלה צריך להגיע לוועדת הכספים של הכנסת ורק אז לאשר באילו סעיפים יקוצצו התקציבים. רשמנו לעצמנו שאחרי סוכות, ביום ראשון 19 באוקטובר, התוכנית יוצאת לפועל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים