שתף קטע נבחר

הכו זרים וייכלאו: "ככה מתנהגים יהודים?"

שלושה צעירים נהגו לאתר זרים בדרום תל אביב, להכות ולשדוד אותם. הם נשלחו לשנתיים מאסר . השופט רוזן: יש בהתנהגותם כדי להבחיל ולעורר קבס

מחיר השנאה: שלושה צעירים מתל אביב יישלחו לכלא על עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע על רקע גזעני, שוד ותקיפה. כך קבע היום (ג') בית משפט המחוזי בתל אביב. השופט דוד רוזן מתח ביקורת קשה על המבצעים: "לאורך כל ההיסטוריה היהודים היו קורבנות, אז במדינה שלנו אנחנו מתנהגים ככה?".

 

שי תורג'מן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שי תורג'מן(צילום: מוטי קמחי)

חזי כהן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חזי כהן(צילום: מוטי קמחי)

אלאור אסדה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלאור אסדה(צילום: מוטי קמחי)

השלושה, חזי כהן בן ה-22, אלאור סאדה בן ה-22 ושי תורג'מן בן ה-21, נשלחו למאסר של שנתיים בפועל ועוד שנה על תנאי. על הנאשם הרביעי, בנימין שולומוב, נגזרו תשעה חודשי מאסר על תנאי מאחר שלא הורשע בעבירה על רקע גזעני. הארבעה נהגו לסייר בדרום תל אביב מצוידים בכלי תקיפה, איתרו נתינים זרים, הכו אותם באכזריות ושדדו אותם. לתפישתם, הם עשו זאת כנקמה על כך שאוכלוסיית הזרים מבצעת במדינת ישראל פשעים כמו מעשי אונס, רצח ועבירות רכוש. לדבריהם, הם קיבלו לכך הכשר רבני בנימוק שהמשטרה לא עושה דבר. את הדמינה ייצגה בתיק עו"ד שרית טובבין מפרקליטות מחוז תל אביב. 

 

מימין: עו"ד אמרני, עו"ד פרסטר, עו"ד שני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מימין: עו"ד אמרני, עו"ד פרסטר, עו"ד שני(צילום: מוטי קמחי)

ההרשעה, כאמור, הייתה במסגרת הסדר טיעון אך השופט רוזן לא חסך ביקורת על המעשים והחליט על מאסר בפועל. "הם גורמים לנו להיות כמו הגרועים באלה שהתעללו ביהודים", אמר. "מי הם בכלל שיתעסקו בזה? זה לא חובתם ולא תפקידם. הם פגעו בשם של המדינה והם פגעו בבני אדם, שגם אם הם מסתננים או עבריינים הם עדיין בני אדם והם עדיין אנשים מסכנים מאוד מאוד".

 

השופט דוד רוזן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השופט דוד רוזן(צילום: מוטי קמחי)

עורכי הדין רון פרסטר, עידן שני, עזריה זמיר וערן אמרני ביקשו להקל על המורשעים ולגזור עליהם עבודות שירות, אולם רוזן טען כי לא מדובר במעידה חד פעמית אלא בהתארגנות של ממש. "כשאנחנו קוראים את זה בצרפת או בגרמניה על מעשים כאלה כלפי היהודים, אנחנו אומרים אנטישמיים, הם שונאים אותנו. איך אנחנו יכולים כמדינת ישראל כבית משפט ישראלי לעבור ולהגיד 'נו תלכו לעבודות שירות, אתם ילדים טובים'? אז בשביל מה צריך

בית משפט? יש כאן סכנה. יש בהתנהגותם כדי להבחיל ולעורר קבס. צעירים בני העם היהודי פועלים נגד בני אדם שהם עבורם לא כלום, אלא יצורים נעים שראוי להכותם, לאמללם ולשדוד רכושם".

 

 

עו״ד רון פרסטר, שייצג את שולומוב, מסר בתגובה: "כתב האישום המקורי ייחס למרשי עבירה של שוד בנסיבות מחמירות ללא שיוחסה לו, בשום שלב, עבירת קשירת הקשר על רקע גזעני כפי שיוחסה לשאר הנאשמים בתיק. במסגרת הסדר הטיעון קיבלה הפרקליטות טענותינו כי חלקו של מרשי באירוע היחיד בו נטל חלק מינורי והחליטה לשנות סעיפי העבירה כך שיוחסו לו עבירות של תקיפה וגניבה בלבד. בסופו של יום גזר בית המשפט הנכבד על מרשי עונש קל של מאסר מותנה וקנס, וזה בלבד".

 

תגובת עו"ד עידן שני ממשרד עו"ד ששי גז שייצג את שי תורג'מן: "מדובר בבחור צעיר ללא עבר פלילי אשר הביע חרטה מלאה על מעשיו כבר בחקירתו במשטרה, ונראה כי בית המשפט הנכבד לא נתן משקל ראוי לכך. פנינו לערעור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שי תורג'מן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים