שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חברות התעופה הישראליות יורשו להתקין WiFi במטוסים

  רשות התעופה האזרחית אישרה לחברות הישראליות להתקין רשת אלחוטית במטוסים ולאפשר שימוש במכשור אלקטרוני לאורך כל הטיסות, זאת בעקבות החלטה דומה של רשות השדות התעופה האירופית. מומחה תעופה: "אין כל סכנה בכך". החברות הישראליות: "נבדוק ונגבש החלטה"

  רשות התעופה האזרחית (רת"א) הודיעה הערב (א') לחברות התעופה הישראליות כי מעתה יוכלו להחליט האם להתיר לנוסעים להשתמש במכשירים אלקטרוניים, כדוגמת טלפונים ניידים וטאבלטים בזמן טיסה. ההחלטה התקבלה לאחר החלטת סוכנות בטיחות התעופה האירופית (EASA) מהבוקר, לפיה מכשירים אלו אינם מהווים סכנה בטיחותית. 

   

  עוד בערוץ התיירות של ynet

   

  ההחלטה שהתקבלה הבוקר בסוכנות האירופאית, מצטרפת להחלטה דומה שהתקבלה על ידי רשות התעופה האמריקנית (FAA) בשנה שעברה. משמעותה היא שהנוסעים יוכלו להשתמש בזמן הטיסה בטלפון הנייד ולהתחבר לרשת WiFi במידה שתותקן במטוס על ידי חברת התעופה (כפי שקורה במספר חברות אמריקניות לא מכבר). המצב החדש מייתר הלכה למעשה את הצורך ב"מצב טיסה" המוכר לנוסעים.

   

  טיסה נעימה, נא לא לכבות טלפונים (צילום: shutterstock)
  טיסה נעימה, נא לא לכבות טלפונים(צילום: shutterstock)

  עד כה נדרשו הנוסעים להעביר את הטלפונים הניידים כאמור ל"מצב טיסה" המבטל את ה-WiFi ולכבות מכשירים אלקטרוניים באופן מלא בטרם ההמראה. רשויות התעופה הזרות שהתירו שימוש במכשירים האלקטרוניים הדגישו כי החלטתן התקבלה לאחר התייעצויות עם מומחים בתחום, יצרניות מטוסים, צוותי אוויר ונציגי חברות התעופה. כאומר ההחלטה אושררה בנוסף על ידי שינוי בתקנות הטיס.

   

  "אי אפשר לעצור את התהליך"

  ערן רמות, ראש המרכז למחקרי תעופה במכון פישר, העריך בשיחה עם ynet כי הרשויות בישראל ייאלצו ליישר קו עם הסוכנויות הזרות, מה שהתממש לאחר שעות ספורות. "הידע שהצטבר הוכיח שאין כל סכנה בהפעלת מכשירים אלקטרוניים בזמן טיסות", אמר והדגיש: "זה בלתי נמנע ואי אפשר לעצור את התהליך הזה".

   

  חברות התעופה הישראליות, אל על, ארקיע וישראייר, יצטרכו בימים הקרובים להחליט האם לקבל את המלצת הסוכנויות הזרות ולהתיר לנוסעיהם להשתמש במכשירים אלקטרוניים במטוס. בהתאם להוראה החדשה הן יצטרכו לבצע בדיקות מקדימות מטעמן שיוודאו שמערכות המטוס לא מושפעות מאותות חשמליים או מגנטיים.

   

  הערב הן כבר הגיבו לפניית ynet בנושא. מאל-על נמסר כי "החברה תלמד את מדיניות הרשויות השונות ותגבש עמדתה". בישראייר אמרו כי "החברה בוחנת את ההוראה של רת"א ורשויות התעופה הבינלאומיות" ואילו בארקיע מסרו ל-ynet כי "החברה תבחן את המלצות סוכנות בטיחות התעופה האירופית ורשות התעופה האזרחית הישראלית לכשתתקבל במטרה לאפשר ללקוחותיה שימוש חופשי במכשירים אלקטרוניים בטיסה".

   

  ממשרד התחבורה נמסר כי "בעקבות ההיתר שניתן על ידי גורמים בינלאומיים, רשות התעופה האזרחית (רת"א) בחנה את הנושא והודיעה לחברות התעופה שהנושא הינו בתחום שיקול הדעת של חברות התעופה עצמן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים