שתף קטע נבחר

"כאן בשביל כל ילדי המדינה": ג'ורג' בן ה-11 שפרסם סרטון עם הנשיא מדבר

סרטון שחשף את התנכלויות חבריו ללימודים הוביל את ג'ורג' עמירה מיפו לפגישה עם ריבלין. "ילדים לא צריכים לשמור דברים בבטן", אמר בצאתו מבית הספר. אביו: "מאמין שהיחס לילד שלי ישתנה וטוב שהוא עשה זאת"

ג'ורג' עמירה בן ה-11 זכה הבוקר (יום ד') לשלל מחמאות מחבריו לספסל הלימודים לאחר פרסום הסרטון שבו קרא עם נשיא המדינה ראובן ריבלין לסובלנות בעקבות הקנטות שספג בבית הספר. "ילדים לא צריכים לשמור דברים בבטן, הם חייבים לשתף מבוגרים בבעיות שלהם", אמר. 

 

 

עמירה, תלמיד בבית הספר עירוני ז' ביפו, חווה לאחרונה התעמרות מחבריו לספסל הלימודים בגלל מראהו. הוא החליט להגיב באמצעות העלאת סרטון לרשת, שבו הביע את תחושותיו באמצעות מילים כתובות על דף. על הדפים נכתב, בין היתר, "הומו", "בת" ו"קוקסינל", "אלה הקללות שאני מקבל כל יום", "אל תשפטו אותי על מה שאני". הוא סיים במשפט "האחר הוא אני".

 

בערב שבת, שעות לאחר פרסום הסרטון, התקשר אליו שר החינוך שי פירון וביקש לחזקו. המקרה סוקר בכמה כלי תקשורת ואתמול בבוקר פנה אליו גם הנשיא והזמין אותו לפגישה. "זה היה מאוד מרגש", סיפר עמירה. "אחרי שסיפרתי לו מה עבר עליי, צילמנו את הסרטון. הוא אמר לי 'כל הכבוד' ושאני אמיץ. הוא אפילו אמר שיש לו חברים מנהיגים שגם להם לא היה את האומץ לעשות את מה שאני עשיתי".

 

עם פרסום הסרטון המשותף, סיפר עמירה, חבריו לספסל הלימודים ביקשו ממנו סליחה. "המסר זה לא לשמור דברים בבטן, ושילדים יספרו למורה שלהם ושישתפו אנשים כשפוגעים בהם. אני בהתחלה שמרתי בבטן ורק אחרי הרבה זמן אמרתי למורה. היא עשתה שיחה עם התלמידים אבל עדיין המשיכו להעליב אותי. השינוי האמיתי התחיל רק אחרי שפרסמתי את הסרטון באינטרנט".

 

בפוסט שהעלה לדף הפייסבוק שלו כתב הנשיא ריבלין: "כשראיתי את הסרטון המרגש שיזם ג'ורג' עמירה בן ה-11, ביקשתי להיפגש איתו ולהודות לו על היוזמה החשובה והמרגשת. אסור שנשתוק מול כל סוג של אלימות. זו לא רק הבעיה של

מערכת החינוך, זו בעיה של כולנו. אנחנו רואים אותה צומחת סביבנו, אנחנו חשים אותה גדלה בחברה, ועלינו מוטלת החובה לעצור אותה. במקום שיש בריונות נדרוש סובלנות, במקום שבו מרימים יד להכות אנחנו נושיט ידנו לחיבוק. לא הייתה ולא תהיה סובלנות לאלימות". 

 

מירה, אמו של עמירה, הביעה גאווה על מעשי בנה ואמרה כי "זה נותן לילד ביטחון וזה מסר לכל הילדים שיפסיקו לקלל כי זה פוגע באנשים. אני מקווה שכולם ירגישו טוב ובעיקר כל הילדים הפגועים". אביו אדוארד הוסיף כי הוא "מאמין שהיחס לילד שלי ישתנה וטוב שהוא עשה זאת. מאז הפרסום פנו אליי וסיפרו לי על מקרי אלימות דומים בילדותם. יש הרבה ילדים שאין להם אומץ להתבטא ולהגיד את מה שיש להם על הלב. כאזרח פשוט, ההגעה לנשיא המדינה נתנה לי תחושה שבאמת אכפת לו מאיתנו. אנחנו כאן בשביל כל הילדים במדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ג'ורג' עמירה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים